Справа № 2-633
2009 р.
РІШЕННЯ
Іменем України
20 жовтня 2009 року смт. Тростянець
Тростянецький районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Капуша С. І.,
при секретарі Подолян Т.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Тростянець, Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно – житловий будинок з господарськими будівлями, загальною площею 71,2 кв.м., який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , що належав померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , зазначивши, що після смерті батька прийняла спадщину, до якої входило вищевказане майно, однак, в силу відсутності на останнє правовстановлюючих документів, позбавлена можливості належним чином оформити свої спадкові права та змушена звернутись до суду.
Сторони в судове засідання не з’явились, але звернулись до суду з письмовими заявами, в яких зазначають, що позовні вимоги підтримують, визнають та просят справу заслухати у їхню відсутність.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Норма ст. 392 ЦК України вказує на те, що власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно з ст. 1216 ЦК Ураїни, спадкуванням є перехід прав та обов’язків від фізичної особи, яка померла, до інших осіб.
З огляду на ч.5 ст. 1268 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч.3 ст. 1296 ЦК України, відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Свідоцтво про смерть НОМЕР_1 від 14.06.1997 року, зареєстроване в Савинецькій сільській раді с. Савинці Тростянецького району Вінницької області, вказує, що батько позивачки ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зміст виписки № 648 із погосподарської книги № 7 Савинецької сільської ради с. Савинці Тростянецького району вказує, що головою зазначеного домогосподарства являвся померлий ОСОБА_4 , а позивачка являється його донькою.
В своїй заяві, відповідачі по справі, зазначають, що позов визнають.
Відповідно до змісту позовної заяви встановлено, що позивачка вчасно прийняла спадщину, доглядала та похоронила батька, користується вищевказаним будинком, проводить ремонти.
З огляду на зазначене, суд вважає, що позовні вимоги є обгрунтованими, визнання позову відповідачами не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, за таких умов позов підлягає задоволенню.
На підставі наведеного та керуючись ст. 328,392,1216,1268,1269 ЦК України ст. ст. 10, 60, 174, 212, 213, 214 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, загальною площею 71,2 кв.м., який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , що належав померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 .
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Тростянецького районного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Тростянецький районний суд Вінницької області з одночасним направленням копії апеляційної скарги до Апеляційного суду Вінницької області.
Суддя