Справа № 1-788/09
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Луцьк 13 жовтня 2009 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням
судді - Сівчука А.Є.
за участю секретаря - Іваничко Т.Г.
прокурора - Воробія О.П.
захисника - ОСОБА_2 .
потерпілого - ОСОБА_3 .
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Луцька, громадянина України, з вищою освітою, працюючого на посаді техніка ПП “Аквастандарт”, одруженого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого в АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
• за ст.122 ч.1 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Підсудний ОСОБА_1 . 04.07.2009 року близько 22-10 год., знаходячись в АДРЕСА_2 , перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, умисно наніс ОСОБА_3 , близько десяти ударів кулаками правої та лівої рук в область тулуба та голови, чим спричинив останньому слідуючі тілесні ушкодження: синець біля зовнішнього кута лівого ока та на лівій боковій поверхні грудної клітки в нижній третині; рани біля зовнішнього краю лівої брови, на правому крилі носа, на перехідній каймі верхньої та нижньої губи, в ділянці підборіддя зліва, біля зовнішнього краю правої брови; перелом кісток носа без зміщення, перелом Х-го ребра зліва по задньо-м’язевій лінії. Згідно висновку судово-медичної експертизи №1210 від 08.07.2009 року за ступенем тяжкості синці відносяться до легких тілесних ушкоджень, рани та злам кісток носа відносяться до легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров’я, перелом ребра за ступенем тяжкості відноситься до тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості за ознакою довготривалого розладу здоров’я.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 . вину в інкримінованому злочині визнав повністю та дав показання суду, що, дійсно, у вказані час, місце та спосіб, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, під час конфлікту з потерпілим ОСОБА_3 ., наніс удари кулаками правої та лівої рук в область тулуба та голови, чим спричинив останньому тілесні ушкодження. Збитки потерпілому відшкодовані в повному об’ємі. У вчиненому щиро розкаюється, просить суд суворо його не карати.
Крім повного визнання вини самим підсудним, його винність у вчиненому повністю підтверджується зібраними по справі матеріалами, фактичні обставини яких не оспорюються учасниками судового розгляду, зокрема:
• показаннями потерпілого ОСОБА_3 ., даними ним в судовому засіданні про те, що 04.07.2009 року близько 22-00 год. на пропозицію ОСОБА_1 . вони заїхали до дому останнього, щоб випити кави. І він і ОСОБА_1 . перебували в стані алкогольного сп’яніння. В них виник конфлікт через роботу в процесі чкого ОСОБА_1 . наніс йому близько десіти ударів кулаками рук по голові та тулубу. Збитки йому відшкодовані в повному об’ємі. Претензій до підсудного він не має, просить його суворо не карати, не позбавляти волі;
• висновком судово-медичної експертизи №1210 від 08.07.2009 року, згідно якого ОСОБА_3 отримав тілесні ушкодження у вигляді синець біля зовнішнього кута лівого ока та на лівій боковій поверхні грудної клітки в нижній третині; рани біля зовнішнього краю лівої брови, на правому крилі носа, на перехідній каймі верхньої та нижньої губи, в ділянці підборіддя зліва, біля зовнішнього краю правої брови; перелом кісток носа без зміщення, перелом Х-го ребра зліва по задньо-м’язевій лінії. За ступенем тяжкості синці відносяться до легких тілесних ушкоджень, рани та злам кісток носа відносяться до легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров’я, перелом ребра за ступенем тяжкості відноситься до тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості за ознакою довготривалого розладу здоров’я (а.с.27-29).
Відповідно до ст.299 КПК України, при визначенні обсягу доказів, що підлягають дослідженню, судом постановлено не досліджувати інші докази по справі, оскільки вони не оспорюються учасниками судового розгляду.
Аналізуючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає доведеною вину підсудного ОСОБА_1 . у вчиненні інкримінованого злочину, передбаченого ст.122 ч.1 КК України.
Таким чином суд вважає, що підсудний ОСОБА_1 . своїми умисними діями, спрямованими на умисне заподіяння середньої тяжкості тілесного ушкодження, тобто умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених у статті 121 КК України, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров’я, вчинив злочин передбачений ст.122 ч.1 КК України.
Обговорюючи питання про вид і міру покарання відносно підсудного ОСОБА_1 ., суд враховує ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, який відноситься до категорії середньої тяжкості, всі обставини справи та дані про особу підсудного.
До обставин, що пом’якшують покарання підсудного ОСОБА_1 ., суд відносить щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
До обставин, що обтяжують покарання підсудного, суд відносить вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння.
Враховуючи ті обставини, що підсудний ОСОБА_1 . раніше не судимий, до кримінальної відповідальності притягується вперше, щиро розкаявся та активно сприяв розкриттю злочину, позитивно характеризується по місцю роботи та проживання, збитки потерпілому ОСОБА_3 . відшкодовані повністю, останній не наполягав на суворому покаранні, просив суворо не карати ОСОБА_1 ., не позбавляти волі, а тому, суд приходить до висновку, що виправлення та перевиховання підсудного можливе без ізоляції від суспільства.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого ст.122 ч.1 України та призначити покарання у виді позбавлення волі на строк 1 (один) рік.
На підставі ст.ст.75, 76 КК України звільнити ОСОБА_1 . від відбування призначеного покарання, якщо він протягом іспитового строку тривалістю 1 (один) рік не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки:
- не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої інспекції;
- повідомляти органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання і навчання;
- періодично з’являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої інспекції.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 . залишити попередній – підписку про невиїзд.
Речові докази – кварцевий годинник “Casio” з металевим ремінцем, металевий ключ на кільці з брелоком та кусачками для нігтів, грошову купюру номіналом 50 гривень за №ВЩ6761416, які, згідно розписки, передані на зберігання власнику ОСОБА_3 , залишити останньому за належністю (а.с.56-57).
На вирок суду може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Волинської області протягом 15 діб з моменту його проголошення.
ГОЛОВУЮЧИЙ:
підпис
З оригіналом згідно:
Суддя Луцького міськрайонного суду А.Є.Сівчук