Судове рішення #6311979

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

    13.01.2009 р. Алуштинський міський суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді  Лантратовой А.І.

при секретарі      Шмаль І.Є.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Алушті цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, посилаючись на те, що вона і відповідач перебували в зареєстрованому шлюбі  з 19.04.1986 р., який  був  розірваний 28.03.2008 р. Від спільного подружнього життя мають сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1  Зазначає, що  вони з  чоловіком  проживають окремо, дитина проживає разом з нею. Відповідач не допомагає в утриманні дитини, інших утриманців не має. Позивач просить стягнути аліменти на утримання сина в розмірі 25% від  його сукупного доходу, але  не  менше 50% прожиткового мінімуму для  дитини  відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня подання  заяви та  до досягнення ним повноліття, а у разі навчання дитини після досягнення  повноліття – до  досягнення ним 23 років.

У судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги, викладені в позовній заяві.

Відповідач у судовому  засіданні повністю згодний з позовом.

Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню за наступними підставами.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. При ухиленні батьків від цього обов'язку кошти на утримання дітей стягуються в судовому порядку.

      З матеріалів справи виходить, що сторони перебували у шлюбі з 19.04.1986 р., який був розірваний 28.03.2008 р., про що свідчать свідоцтво про укладення шлюбу і свідоцтво про розірвання  шлюбу відповідно (а.с.6,8)

      Зі  свідоцтва  про народження  убачається, що батьками ОСОБА_3 являються ОСОБА_2 і ОСОБА_1 (а.с.7).

      Судом також враховується, що рішення суду про розірвання шлюбу було постановлено 03.08.2004 р. на час  дії  Кодексу України про  шлюб і сім’ю (редакції 1969 р.), ст.44 якого передбачено, що шлюб вважається припиненим з моменту реєстрації розлучення в органах запису актів громадянського стану.

      В судовому засіданні, з пояснень відповідача встановлено, що він являється батьком ОСОБА_3,2007 р.н., хоча при видачі свідоцтва про реєстрацію народження сина він не був присутнім

      При визначенні розміру аліментів судом враховується стан здоров'я і матеріальне положення дитини і відповідача, наявність у платника аліментів інших осіб, яких згідно із законом він зобов'язаний утримувати.

      Суд знаходить доцільним з врахуванням обставин справи, визнання позова відповідачем, визначити до стягнення з відповідача на утримання дитини 25 % від усіх видів заробітку, але не менше 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідно її віку щомісячно, до досягнення ним повноліття.

      Позов в частині  вимог про стягнення аліментів у разі навчання дитини після досягнення  повноліття – до  досягнення ним 23 років задоволенню не  підлягають як заявлені завчасно і не засновані на законі.

      Керуючись ст.ст. 180, 182,183,184 СК України, 10,60, 209,212,215 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В:

   Позовну заяву ОСОБА_1 – задовольнити частково.

   Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2., який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 25 % від усіх видів заробітку, але не менше 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідно її віку щомісячно, до досягнення ним повноліття, починаючи з 17.04.2008 р.

   В іншій частині позову – відмовити.

   Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в дохід держави у розмірі 51 грн. і витрати на інформаційно - технічне забезпечення в розмірі 7,50 грн.

   Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

   Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів після подачі  заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4  ст. 295 ЦПК України.

   Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація