Справа № 2-652/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 жовтня 2009 року Ковельський міськрайонний суд
Волинської області
в складі : головуючого – судді Наваляного А.Д.
з участю секретаря Федорук Г.Б.
позивача – ОСОБА_1
відповідача – ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ковель цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
в с т а н о в и в :
Сторони перебувають в шлюбі з 29.04.1997 року, який зареєстровано міським відділом реєстрації актів громадянського стану м. Ковель, актовий запис № 112. Від шлюбу у подружжя народилось четверо дітей – ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження. Причиною звернення позивача до суду з позовом про розірвання шлюбу стало те, що подальше спільне життя є неможливим, в сім’ї втрачена взаємоповага та розуміння, відповідач не надає матеріальної допомоги по утриманню сім’ї. З січня 2009 року сторони не проживають разом, не підтримують подружніх відносин. Позивач вважає, що шлюб існує лише формально й зберегти сім’ю неможливо, а тому прохає шлюб розірвати.
В судовому засіданні позивач позов підтримала повністю, з підстав викладених у заяві, прохає його задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позов не визнав, рахує його безпідставним та прохає в задоволенні позову відмовити.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.
Відповідно до ч.2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Як встановлено в судовому засіданні сторони фактично не підтримують подружніх стосунків з січня 2009 року, проживають окремо. З часу подання позову до суду позитивних змін у сім’ї не відбулося, наданий судом термін для можливого примирення сторін позитивного наслідку не надав. Позивач настоює на розірванні шлюбу аргументуючи тим, що шлюб розпався остаточно, а збереження шлюбу суперечить її інтересам.
За таких обставин суд приходить до висновку, що шлюб між сторонами слід розірвати.
Зважаючи на обставини по справі, витрати, пов'язані з оформленням розірвання шлюбу в органах РАЦСу слід розподілити між сторонами.
Судові витрати слід віднести за рахунок позивача, - за її клопотанням.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 88, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст. ст. 110, 112 Сімейного кодексу України, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити повністю.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , який зареєстровано 29.04.1997 року міським відділом реєстрації актів громадянського стану м. Ковель, актовий запис № 112.
При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦСу стягнути з позивача – ОСОБА_1 державне мито в розмірі 8 (вісім) гривень 50 копійок та з відповідача – ОСОБА_2 стягнути державне мито в сумі 8 (вісім) гривень 50 копійок.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Головуючий: А.Д. Наваляний