Судове рішення #6300142

Справа № 2-589/2009

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

14 жовтня 2009 року                                                                                                         м.Мена                              Менський районний суд Чернігівської області

в складі:  головуючого – судді                              Кухти В.О.

                 при секретарі                                          Тужик К.М.

         з участю представників сторін,

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Мена цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Локнистенської сільської ради, відділу Держкомзему в Менському районі про визнання незаконним та скасування рішення сільської ради, -

В с т а н о в и в :

У серпні 2009 року позивач звернувся до суду з позовом в якому зазначив, що рішенням Локнистенської сільської ради від 19.05.2009 року в результаті розгляду протесту прокурора було скасоване рішення тієї ж сільської ради про передачу у власність позивачу земельної ділянки. Зазначене рішення позивач вважає незаконним, оскільки фактично земельна ділянка була виділена в натурі, технічна документація була перевірена Менським районним відділом земельних ресурсів, виділення земельної ділянки є актом одноразової дії і не може бути скасоване в подальшому, позивач подав всі необхідні документи і не може відповідати за порушення процедури виділення земельної ділянки з боку Локнистенської сільської ради.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

Представник відповідача Локнистенської сільської ради в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та зазначив, що прокурор Менського району направив до сільської ради протест в якому зазначив, що позивачу була виділена земельна ділянка з порушеннями відповідних норм закону і депутати проголосували за скасування рішення про виділення позивачу земельної ділянки.

Представник співвідповідача відділу Держкомзему в Менському районі у вирішенні позовних вимог поклався на розсуд суду.

Заслухавши представників сторін та дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог.

Згідно виписки з рішення Локнистенської сільської ради від 19.05.2009 року /а.с.5/ сільська рада, розглянувши протест прокурора №48 від 16.04.2009 року вирішила скасувати рішення 3 сесії 5 скликання Локнистенської сільської ради від 03.11.2006 року «Про безоплатну передачу у власність земельної ділянки ОСОБА_1.

Відповідно до державного акту про право власності на земельну ділянку /а.с.7/ від 25.12.2007 року на підставі рішення 3 сесії 5 скликання Локнистенської сільської ради від 03.11.2006 року позивач є власником земельної ділянки площею 0,1205 га, що розташована на території Локнистенської сільської ради.

В протесті прокурора №48 від 16.04.2009 року /а.с.8/ йдеться про те, що рішення про передачу у власність позивачу земельної ділянки не відповідає вимогам земельного законодавства (передача відбулася без розроблення та погодження проекту відведення земельної ділянки та без зміни її цільового призначення) і тому підлягає скасуванню як незаконне.

За статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Згідно ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень, акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Рішенням Конституційного Суду України №7-рп/2009 від 16.04.2009 року дано офіційне тлумачення цим нормам, що в аспекті конституційного подання положення частини другої статті 19, статті 144 Конституції України, статті 25, частин першої, десятої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР (з наступними змінами) стосовно права органу місцевого самоврядування скасовувати свої раніше прийняті рішення та вносити до них зміни необхідно розуміти так, що орган місцевого самоврядування має право приймати рішення, вносити до них зміни та/чи скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В мотивувальній частині цього рішення Конституційний Суд України зазначив, що в Конституції України закріплено принцип, за яким права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність (стаття 3). Органи місцевого самоврядування є відповідальними за свою діяльність перед юридичними і фізичними особами (стаття 74 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»). Таким чином, органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це є "гарантією стабільності суспільних відносин" між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення, що узгоджується з правовою позицією, викладеною в абзаці другому пункту 5 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 13 травня 1997 року N 1-зп у справі щодо несумісності депутатського мандата. Ненормативні правові акти органу місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, тому вони не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання.

Оскільки рішення про передачу земельної ділянки у власність є по свої суті індивідуально-правовим актом, тобто актом одноразового застосування, який не створює певних норм, позивач отримав державний акт про право власності на земельну ділянку, що свідчить про виникнення у нього права власності на неї, тому Локнистенська сільська рада не мала повноважень скасувати своє попереднє рішення про передачу у власність земельної ділянки.

Виходячи з наведеного, керуючись ст.ст. 25, 59, 74 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Рішенням Конституційного Суду України №7-рп/2009 від 16.04.2009 року,  ст. ст. 3, 10, 60, 61, 209, 212-215, 218 ЦПК України,  суд –

Вирішив:

Позов ОСОБА_1 до Локнистенської сільської ради, відділу Держкомзему в Менському районі задовольнити в повному обсязі.

Визнати незаконним та скасувати рішення 15 сесії 5 скликання Локнистенської сільської ради від 19.05.2009 року в частині скасування рішення 3 сесії 5 скликання Локнистенської сільської ради від 03.11.2006 року «Про безоплатну передачу у власність земельної ділянки ОСОБА_1, що мешкає за адресою АДРЕСА_1».

    Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області через Менський районний суд, шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду та подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення, або шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження рішення.

 

Суддя                                                         В.О.Кухта

  • Номер: 6/0343/30/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-589/2009
  • Суд: Долинський районний суд Івано-Франківської області
  • Суддя: Кухта В.О.
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.08.2017
  • Дата етапу: 11.09.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація