ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
______________________________________________________________________________________________
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 грудня 2011 р. Справа № 2-а-5055/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді: Василенко Г.Ю. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський акціонерний банк" до Відділу державної виконавчої служби Комсомольського районного управління юстиції у м. Херсоні та за участю третьої особи ОСОБА_1 про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
Позивач звернувся із адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Комсомольського районного управління юстиції у м. Херсоні про визнання неправомірними дій державного виконавця Кушнаренка А.Ю. щодо арешту заставного майна та звільнення з під арешту автомобіля марки Skoda Fabia, 2008 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1, який знаходиться в заставі ПАТ "Всеукраїнський акціонерний банк" згідно договору застави № 174-08 Ф/S від 21.05.2008 року.
Ухвалою від 24.10.11 провадження у справі відкрито.
Від позивача ПАТ "Всеукраїнський акціонерний банк" надійшло клопотання про часткову відмову від позовних вимог, а саме від визнання дій державного виконавця щодо арешту майна неправомірними.
Представник позивача надав до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача до суду не прибув, про причини неявки не повідомив.
Відповідно до ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.
Згідно з положенням п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд вважає, що провадження у даній справі підлягає закриттю, оскільки частиною першою статті 181 цього Кодексу передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно з вимогами ст. 60 Закону України "Про виконавче провадження" особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.
Відповідно до ст. 1 ГПК України - підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб’єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.
З огляду на вищевикладене суд встановив, що вирішенню підлягає спір про визнання права на заставне майно і про звільнення майна з - під арешту, а не дії державного виконавця, тому дана справа не є адміністративною, і відповідно ст. 12 ГПК України, має розглядатись у відповідному господарському суді в порядку встановленому ГПК України.
Керуючись ст. 157, 181 КАС України, суд -
ухвалив:
Закрити провадження у адміністративній справі за позовом ПАТ "Всеукраїнський акціонерний банк" до Відділу державної виконавчої служби Комсомольського районного управління юстиції у м. Херсоні та за участю третьої особи ОСОБА_1 про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.
Роз'яснити позивачу, що повторне звернення з такою самою позовною заявою не допускається.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Василенко Г.Ю.
кат. 11.5