Справа №2-1126/09
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 березня 2009 року Червонозаводський районний суд міста Харкова в складі :
головуючого – судді - Андрущенко Н.М.
при секретарі – Каширіної О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом Акціонерного товариства “Індустріально-експортний Банк” в особі філії „Харківська дирекція” АТ „Індекс-Банк” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором та стягнення пені, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором та стягнення пені у загальній сумі 6250,00 грн.
08.09.2004 року Акціонерним товариством “Індустріально-експортний Банк” в особі філії „Харківська дирекція” АТ „Індекс-Банк” з відповідачем ОСОБА_1 був укладений кредитний договір № 2709\2004 на надання кредиту у розмірі 10000,00 грн, а відповідач до 07.09.2006 р. був зобов*язаний повернути кредит згідно з встановленим графіком.
У зв”язку з тим, що боржник порушив умови повернення кредиту, виникла прострочена заборгованість по Договору у розмірі 1250,00 грн.
Крім того, згідно п.5.1. зазначеного Договору, за прострочення строку погашення кредиту, відповідачу нарахована пеня в розмірі 0,5% від суми заборгованості за кожний день прострочення платежу, яка станом на 18.12.2008 року становить 5000,00 грн.
Посилаючись на викладене, позивач просив стягнути з відповідача: заборгованість за кредитом у розмірі 1250,00 грн., пеню за прострочення сплати кредиту в розмірі 5000,00 грн, а також судові витрати.
У судовому засідання представник позивача підтримав позов, посилаючись на приведені в ньому обставини.
Відповідач в судове засідання не з”явився, про місце та час розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином.
Суд, з урахуванням думки представника позивача, який не заперечував проти заочного розгляду справи, дійшов висновку, що наявних у справі матеріалів достатньо для встановлення прав та взаємовідносин сторін у відсутності відповідача, а тому постановив ухвалу про заочний розгляд справи.
Згідно ст.526 ЦК України, зобов”язання повинно виконуватись належним чином згідно умов договору.
За кредитним договором банк або інша фінансова установа зобов*язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов*язується повернути кредит та сплатити проценти (ч.1 ст.1054 ЦК України). До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 глави 71 того ж Кодексу, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору (ч.2 тієї ж статті).
Частиною 1 ст.1049 ЦК України встановлено, що позичальник зобов*язаний повернути позикодавцеві позику у строк та в порядку, що встановлені договором.
Відповідно до положень ст.1050 того ж Кодексу, якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов*язаний сплатити грошову суму відповідно до ст.625 цього Кодексу, а якщо договором встановлений обов*язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до ст.1048 цього Кодексу.
Судом встановлено, що відповідач 8 вересня 2004 року уклав з позивачем кредитний договір № 2709\2004, на підставі якого отримав кредит у розмірі 10000,00 грн строком на 16 місяців, але порушив умови повернення кредиту у зв”язку з чим виникла прострочена заборгованість у розмірі 1250,00 грн, через що була нарахована пеня за прострочення сплати кредиту у розмірі 5000,00 грн. (а.с.5-7)
Нарахування пені в розмірі 0,5% від суми просроченої заборгованості передбачено п.5.1 кредитного договору від 08.09.2004року.
У відповідності до норм п.1 ч.2 ст. 258 ЦК України, встановлено, що до вимог про стягнення неустойки(пені,штрафу), застосовується строк позовної давності в один рік.
Представник позивача в судовому засіданні не зміг надати пояснення про причини пропуску строку позовної давності, Вказав, що позивач звернувся до суду в строк, встановлений для звернення з вимогами за договором.Вимог про поновлення пропущеного строку позовної давності не заявляв.
Врахову.чи викладене, суд приходить до висновку, що сума просроченої заборгованості за кредитом в розмірі 1250гривень підлягає примусовому стягненню з відповідача на користь позивача в зв*язку з порушенням прийнятих на боржника зобов*язань. Позовні вимоги в частині стягнення пені за просрочення погашення кредиту в розмірі 5000гривень не підлягають задоволенню в зв*язку з пропуском строку позовної давності.
Крім того, з відповідача підлягають стягненню судові витрати, сплачені позивачем при зверненні до суду 81 гривні.
На підставі зазначеного, керуючись ст.526,530,549,551,610-612,1049,1050,1054 ЦК України, ст.ст. 10,60,88,212,214,215,224-233 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Стягнути зі ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства “Індустріально-експортний Банк” в особі філії „Харківська дирекція” АТ „Індекс-Банк” заборгованість за кредитним договором у розмірі 1250 (тисяча двісті п»ятдесят) грн. 00 коп.
Стягнути зі ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства “Індустріально-експортний Банк” в особі філії „Харківська дирекція” АТ „Індекс-Банк” витрати по сплаті судового збору у розмірі 51 (п”ятдесят одна) грн. 00 коп., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 (тридцять) грн. 00 коп.
В іншій частині позов залишити без задоволення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано до Червонозаводського районного суду м.Харкова протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано до апеляційного суду Харківської області через Червонозаводський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає чинності після закінчення десятиденного строку, якщо заява про його апеляційне оскарження не була подана. Якщо після подання заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга у двадцятиденний строк не була подана, рішення набирає чинності після закінчення двадцятиденного строку для подачі апеляційної скарги.
У випадку подачі апеляційної скарги рішення, якщо воно не буде відмінено, набирає чинності після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя -
- Номер: 6/389/44/21
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1126/09
- Суд: Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області
- Суддя: Андрущенко Н.М.
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.07.2021
- Дата етапу: 06.08.2021