Судове рішення #629331
НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ                           ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

09 лютого 2007 року                           справа № 2-111/2007                                  м. Нововолинськ

Нововолинський міський суд Волинської області в складі:

головуючого                                          Ференс-Піжук О.Р.

при секретарі                                          Тимовській Н.В.

з участю позивачки                                 ОСОБА_1

представника органу опіки      Зектер Л.А. та піклування

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання втрати права на користування житловим приміщенням,-

встановив:

05 січня 2007 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом про визнання ОСОБА_2, ОСОБА_3 із неповнолітніми дітьми ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, такими, що втратили право на користування жилим приміщенням -квартирою АДРЕСА_1. Вимоги мотивує тим, що відповідачі та їх неповнолітні діти, будучи зареєстрованими в спірній квартирі, фактично не проживають протягом кількох років. Після розірвання шлюбу відповідачка ОСОБА_2 з 2003 року проживає із співмешканцем за адресою АДРЕСА_2. Останніх два роки неповнолітні діти проживають в оздоровчому центрі "Ковчег" м. Нововолинськ. Відповідач ОСОБА_3 проживає в сестри по АДРЕСА_3. Майна відповідачів та їх дітей в спірній квартирі немає, участі в утриманні спірної квартири відповідачі не беруть, не сплачують за комунальні послуги, квартирної плати, не підтримують квартиру і належному технічному стані. Позивачка не працює, отримує пенсію і не має матеріальної змоги проводити оплату за комунальні послуги, які нараховуються на відповідачів та їх неповнолітніх дітей. Також позивачка позбавлена можливості скористатися своїм правом на приватизацію квартири. Оскільки відповідачі не проживають в вищезазначеній квартирі понад шість місяців, вважає, що є всі підстави визнати їх такими, що втратили право на користування жилим приміщенням.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 змінила позовні вимоги, просить визнати відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3 такими, що втратили право на користування квартирою АДРЕСА_1, в зв'язку з відсутністю їх в даній квартирі понад шість

 

2

місяців без поважних причин, а так як неповнолітні діти зареєстровані в даній квартирі з моменту народження, а відсутні в зв'язку з тим, що перебувають в оздоровчому центрі "Ковчег", не визнавати їх такими, що втратили право на житло.

Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином через засоби масової інформації в редакції газети Нова Волинь".

Заслухавши пояснення позивачки, думку представника органу опіки та піклування, яка не заперечила щодо задоволення позову, показання свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення в зв'язку з наступним.

З копії особового рахунку квартиронаймача вбачається, що ОСОБА_1 є наймачем квартири АДРЕСА_1 (а.с.5). Відповідач ОСОБА_3 зареєстрований за вказаною адресою з 1972 року, відповідачка ОСОБА_2 зареєстрована за вказаною адресою з 1994 року, що стверджується довідкою ЖКП-1 від 06 червня 2006 року - а.с.4.

Як зазначено в акті від 09 червня 2006р. складеного комісією ЖКП-1 відповідачі ОСОБА_3, ОСОБА_2 не проживають по місцю реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.7).

Таким чином, в суді встановлено, що відповідачі ОСОБА_3, ОСОБА_2 понад шість місяців без поважних причин відсутні по місцю постійного проживання, і не належать до переліку осіб, за якими, у відповідності до ст. 71 ЖК України, зберігається житло понад зазначений строк.

Судом не встановлено поважних причин відсутності відповідачів у спірній квартирі, а тому суд визнає ОСОБА_3, ОСОБА_2 такими, що втратили право користування жилим приміщенням, відповідно до вимог ст. 72 ЖК України.

Керуючись ст.ст. 212, 213, 214, 215, 226 ЦПК України, ст.48 Закону України "Про власність", ст. 72 ЖК України, суд

вирішив:

Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_2, ОСОБА_3 такими, що втратили право на користування жилим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржено шляхом подачі апеляції до апеляційного суду у Волинській області протягом 20 днів після подачі заяви про оскарження рішення суду, яка подається протягом 10 днів після його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення суду набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але

 

3

апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Головуючий підпис

Згідно з оригіналом                                 

Суддя  О.Р.Ференс-Піжук

  • Номер: 6/221/11/2016
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-111/2007
  • Суд: Волноваський районний суд Донецької області
  • Суддя: Ференс-Піжук О.Р.
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.01.2016
  • Дата етапу: 29.01.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація