Судове рішення #629321
НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА                           ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 лютого 2007 року                               справа № 2-А-4/07       м. Нововолинськ

Нововолинський міський суд Волинської області в складі:

головуючого  судді                     Федонюк С.Ю.,

при секретарі                                            Навроцькій М.Р.,

з участю :

позивача                                                  ОСОБА_1,

представника позивача                             ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Нововолинську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління МВС України у Волинській області про визнання нечинним рішення управління про відмову у перерахунку пенсії та зобов"язання провести перерахунок пенсії з врахуванням 50% доплати від суми нарахованої пенсії,

встановив:

27 листопада 2006 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до управління МВС України у Волинській області про визнання нечинним рішення управління про відмову йому у перерахунку пенсії з урахуванням 50% доплати до нарахованої пенсії , зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсії з врахуванням даної доплати і призначення до виплати з 1 січня 2005 року пенсії в сумі 1455,95 грн., а  з 1 січня 2006 року - в сумі 2911,89 грн., а також про стягнення з відповідача недоплаченої суми пенсії в сумі 16500,77 грн. та 150 грн. за надання правової допомоги .

В судовому засіданні 16 січня 2007 року позивач ОСОБА_1 змінив свої позовні вимоги , відмовившись від вимог про стягнення відповідних сум пенсії та витрат за надання правової допомоги, просить визнати нечинним рішення управління про відмову йому у перерахунку пенсії з урахуванням 50% доплати до нарахованої пенсії , зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії з 1 січня 2005 року з врахуванням  50 % доплати з суми нарахованої пенсії.

Свої позовні вимоги позивач обгрунтував тим, що під час проходження служби в Нововолинському MB УМВС України у Волинській області наказом начальника управління НОМЕР_1 від 22.06.1992 року йому було встановлено доплату в розмірі 50 % від суми пенсії, яка могла би бути нарахована з 1 травня 1992 року . З 1 грудня 1995 року згідно наказу НОМЕР_2 він був звільнений з органів МВС у відставку за п.65"а" (за віком) і йому була    призначена

 

2

відповідна пенсія. 50 % доплату з суми пенсії йому було припинено виплачувати з листопада 1992 року і на момент звільнення не виплачувалась через недостатнє фінансування органів внутрішніх справ. При проведенні перерахування пенсії згідно нового законодавства відповідачем не включено дану доплату в розрахунок суми   грошового забезпечення, з якого проводилось перерахування пенсії з 1 січня 2005 року та з 1 січня 2006 року. Оскільки після звернення до відповідача з просьбою про врегулювання спірного питання щодо включення доплати в розрахунок для перерахунку його пенсії, отримав відмову від управління МВС У Волинській області за НОМЕР_3 від 09 серпня 2006 року, яку вважає безпідставною, просить суд визнати вказане рішення нечинним та зобов"язати відповідача здійснити перерахунок пенсії з 1 січня 2005 року з урахуванням призначеної йому 50 % доплати.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 змінені позовні вимоги підтримали повністю з підстав, зазначених у позовній заяві, і просили суд позов задовольнити .

Представник відповідача Омельчук СВ. в судовому засіданні позов не визнав . Мотивує свої заперечення тим, що згідно наказу МВС України № 611 від 30.11.1992 р. одним із документів , на підставі яких обчислюється сума пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, є їх грошовий атестат , в якому фіксуються всі види грошового забезпечення , що виплачувались на день звільнення особи зі служби . Згідно грошового атестату ОСОБА_1, який є в його пенсійній справі НОМЕР_4, та довідки Нововолинського MB УМВС від 19.10.2005 р. НОМЕР_5 позивач з жовтня 1992 року фактично не отримував встановленої йому в 1992 році 50 % доплати і вона йому не нараховувалась, тому враховувати її при розрахунку пенсії з 01.01.2005 р. немає правових підстав. У зв"язку з цим вважає, що неправомірних рішень та дій з боку УМВС області щодо позивача не вчинено , тому просить суд в позові відмовити.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши та оцінивши представлені по справі докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов безпідставний та не підлягає до задоволення.

З показань свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 , допитаних в судовому засіданні, вбачається, що в Нововолинському MB УМВС в кінці 1992 року було припинено виплату доплати в розмірі 25-50 % від належної пенсії особам, які мали на неї право згідно наказів управління МВС у Волинській області, оскільки в той час було недостатнє фінансування міліції, однак офіційних наказів з приводу відміни доплат з управління не надходило. Свідки ствердили, що ні позивач, ні інші співробітники відділу із оскарженням неправомірності невиплати їм встановлених доплат в судові органи не зверталися. Пенсії призначені і протягом всього періоду виплачуються без врахування зазначеної доплати.

З копії наказу НОМЕР_1 від 22.06. 1992 р. (а.с.9 ) вбачається, що позивачу встановлено з 1 травня 1992 року доплату в розмірі 50 % з суми пенсії, яка могла б бути нарахована , дана доплата згідно довідки НОМЕР_5 від 8.12. 2005р. (а.с. 11) виплачувалася ОСОБА_1 з 1 травня по жовтень 1992 року включно.

 

3

Як видно з витягу з наказу по управлінню від 1 грудня 1995 року НОМЕР_2 (а.с. 10).

З матеріалів пенсійної справи НОМЕР_4, оглянутої в судовому засіданні, та копій грошового атестата ОСОБА_1 (а.с.34 ), таблиць перерахунку пенсії за вислугу років (а.с. 12 ), розрахункових листів за 1994-1995 p.p. (а.с. ), які долучені до матеріалів адміністративної справи, вбачається, що нарахування і виплата 50% доплати ОСОБА_1 на момент його звільнення не проводилось. В ході розгляду справи сторони підтвердили, що встановлену наказом начальника УМВС від 22.06.1992 року доплату з суми пенсії позивач отримував до жовтня 1992 року і на час його звільнення у відставку 1 грудня 1995 року він цю доплату не одержував і вона не була врахована при призначенні пенсії. А також при перерахунку з 01.01.2005 р. згідно з внесеними змінами до ст.43 Закону України " Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб".

В матеріалах зазначеної вище пенсійної справи позивача є його письмові заяви з просьбами про нарахування йому пенсії з 1 січня 2005 року з врахуванням 50 % доплати , на які давалися відповіді як управлінням МВС у Волинській області, так і посадовими особами Міністерства внутрішніх справ України , копії яких додано до справи (а.с. 13-16). Зміст даних роз"яснень містить суперечності щодо визначення права позивача на включення доплати в розрахунок пенсії.

Відповідно до п.4 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 лютого 1992 року № 100 "Про умови оплати праці працівників органів внутрішніх справ України" надано право ( а не обов"язок) керівникам органів внутрішніх справ у межах асигнувань, виділених на утримання цих органів, установлювати особам рядового і начальницького складу,які мають право на пенсію за вислугу років згідно з чинним законодавством і залишені з їх згоди в інтересах справи на службі, щомісячну доплату в розмірі від 25 до 50 процентів від суми пенсії, яка могла б бути їм нарахована.

Дана Постанова КМУ втратила чинність згідно з Потановою КМУ від 2 квітня 1993 р. № 257 "Про умови оплати праці працівників органів внутрішніх справ України".

В судовому засіданні також встановлено, що позивачем протягом всього періоду від припинення виплати йому встановленої доплати з листопада 1992 року і до даного часу не ставилось в судовому порядку питання про неправомірність даного рішення управління МВС.

Відповідно до ч.З ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців,осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" в редакції Закону від 15 червня 2004 року, пенсії особам ,які мають право на пенсію за цим Законом, обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років,щомісячні додаткові види грошового

 

4

забезпечення    (надбавки,    доплати,    підвищення)   та   премії   в   розмірах, встановлених законодавством.

Отже в суді встановлено, що з жовтня 1992 року і на день звільнення доплата ОСОБА_1 не нараховувалась і не виплачувалась, на неї не здійснювались відповідні відрахування в пенсійний Фонд , позивач ОСОБА_1 зазначену доплату фактично не отримував, тому відсутні підстави для проведення перерахування пенсії з 1 січня 2005 року з врахуванням доплати від пенсії в розмірі 50 % в розмір грошового забезпечення.

Керуючись ст.ст. 11, 158-163 КАС України, ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців,осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", Постановою КМУ від 2 квітня 1993 р. № 257 "Про умови оплати праці працівників органів внутрішніх справ України",суд,-

Постановив :

В позові ОСОБА_1 до управління Міністерства Внутрішніх Справ України у Волинській області про визнання нечинним рішення управління про відмову у перерахунку пенсії та зобов"язання провести перерахунок призначеної пенсії з врахуванням 50% доплати від суми нарахованої пенсії, - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області через Нововолинський міський суд Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови протягом 10 днів з дня її проголошення,. Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк,передбачений ст.186 КАУ України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, постанова,якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Головуючий  підпис

З оригіналом згідно                                              

Суддя               С.Ю.Федонюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація