Судове рішення #62925594

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


24 листопада 2011 р. Справа № 2-а-5222/11/2170


          Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Кравченко К.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Генічеському районі Херсонської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб,


встановив:

В жовтні 2011 року Державна податкова інспекція у Генічеському районі Херсонської області (далі - позивач) звернулась до адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 (далі - відповідач) у якому просить стягнути заборгованість по податку з доходів фізичних осіб за 2009 та 2010 рік у сумі 375 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що згідно податкової звітності відповідача, а саме за даними деклараціями про доходи, нарахованого (сплаченого) на користь платника податку, і сум утриманого з них податку (ф. №1), сума не перерахованого відповідачем податку з доходів фізичних осіб за 2009 та 2010 рік складає 375 грн.

Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином, заяв про розгляд справи у свою відсутність не надала. Заперечення по суті позову відповідач не надала.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.

Відповідно до адресної довідки УМВС України у Херсонській області відповідач прописаний (проживає) на території Генічеського району та знаходиться на податковому обліку в ДПІ у Генічеському районі.

За результатами господарської діяльності за 2009-2010 роки у відповідача рахується борг перед бюджетом з податку на доходи фізичних осіб у сумі 375 грн. Борг відповідача підтверджується актом звірки від 15.08.2011р. та поданими відповідачем деклараціями, відповідно до яких відповідач самостійно задекларувала податок на доходи фізичних осіб в сумі 375 грн.

Відповідно до Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” від 22.05.2003р. № 889-ІV (надалі - Закон № 889-ІV, діючого в період виникнення заборгованості) та ст. 168 Податкового кодексу України встановлено порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету. Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду. Протягом місячного податкового періоду (20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця) податковий борг відповідача не сплачено.

Пунктами 16.3.4 та п.п. 16.3.5 ст. 16 цього ж закону передбачено, що контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює податковий орган за місцезнаходженням юридичної особи або її уповноваженого підрозділу. Відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного місцевого бюджету несе юридична особа або її уповноважений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.

Пункт 19.2 Закону № 889-ІV покладає на відповідача обов’язок надавати у строки, встановлені законом для податкового кварталу податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку податковому органу за місцем свого розташування.

Згідно долучених до матеріалів справи податкових декларацій відповідача сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку за 2009 та 2010 рік відповідачам самостійно нарахований податок на суму 375 грн..

Відповідно до частини 3 пункту 1 статті 9 Закону України “Про систему оподаткування” платник податків зобов’язаний сплачувати належні суми податків та зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законом строки, а згідно до положень статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (чинного на той момент) податковим боргом визнається податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.

Враховуючи, що відповідно до Закону № 2181-ІІІ податкові зобов’язання відповідача на суму 375 грн. є узгодженими податковими зобов’язаннями, які не сплачені у встановлені строки, вказана сума є податковим боргом відповідача

За змістом підпункту 3.1.1. пункту 3.1. статті 3 цього ж Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Положенням ч. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", ст. 20.1.18 Податкового кодексу України передбачено право органу податкової служби звертатися до суду з позовом про стягнення заборгованості.

Приймаючи до уваги викладені обставини, а також враховуючи, що відповідачем податковий борг не сплачений, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд

постановив:


Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (код ІПН НОМЕР_1) до бюджету заборгованість по податку з доходів фізичних осіб за 2009-2010 роки на (р/р 33217800700131;101; код призначення платежу 11010119, отримувач відділення дерказначейства України, в установі банку ГУДКУ у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010) у сумі 375 грн. (триста сімдесят п’ять грн.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.




Суддя Кравченко К.В.


кат. 8.1.5


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація