Судове рішення #6292267

    Копія                                                                                                             Справа № 2-160/2009р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

    23 вересня 2009 року       Шосткинський міськрайонний суд Сумської області в складі:        головуючого              -                судді  Євтушенко Т.І.

при секретарі            -                 Антошко Т.А.

розглянувши у судовому засіданні в залі суду  в м. Шостка цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2 , ОСОБА_3  про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини ,-

ВСТАНОВИВ :

      Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1  помер його вітчим – ОСОБА_4 , який заповідав позивачу та відповідачу по справі – ОСОБА_3  у рівних долях все рухоме та нерухоме майно, в тому числі і житловий будинок АДРЕСА_1 . Після смерті ОСОБА_4  спадкоємцями в рівних долях став позивач та відповідачі по справі. Під час відкриття спадщини і до теперішнього часу позивач проживав у вказаному будинку, приймав участь у похоронах спадкодавця, робив поточний ремонт будинку. Позивач фактично прийняв спадщину, оскільки він забрав на зберігання частину медалів та орденів померлого, а також його одяг і фотокартки. Однак у встановлений законом шестимісячний строк позивач не звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини через юридичну необізнаність з порядком прийняття спадщини та оформленням прав на спадкове майно, а також по причині того, що оформлення спадщини передбачає значних матеріальних витрат, а на той час позивач перебував у скрутному матеріальному становищі. Крім цього позивач хворів і неодноразово проходив курс лікування в поліклініці Деснянського району. Тому просить суд надати йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини тривалістю в один місяць.

    В судовому засіданні представник позивача – ОСОБА_5  заявлені вимоги підтримала в повному обсязі.

    Відповідачі в судовому засіданні позов визнали та не заперечують проти його задоволення.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, а саме: копію свідоцтва про смерть ОСОБА_4  (а.с.6), копію заповіту (а.с.8), згідно якого померлий ОСОБА_4  заповідав все своє майно позивачу та відповідачу по справі – ОСОБА_3  у рівних долях, копію технічного паспорту на вказаний житловий будинок (а.с.9-12), копію довідки (а.с.29,30), з якої вбачається, що позивач проходив курс лікування в поліклініці № 2 Деснянського району, копію довідки (а.с.33,34), відповідно до якої середній місячний заробіток позивача в 2002р. та 2003 році становить 100 грн., тому суд вважає, що позов обгрунтований та підлягає задоволенню.

Відповідно до ст.1272 ЦК України, суд може за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, визначити йому додатковий строк достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

    Керуючись ст.ст.10, 60, 88, 212, 213, 215 ЦПК України, 1268-1270, 1272 ЦК України  суд -,

ВИРІШИВ :

    Позов ОСОБА_1  задовольнити.

    Визначити ОСОБА_1  додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_4 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1  терміном в один місяць з дня набрання рішенням законної сили.

    Рішення  може бути оскаржено в апеляційний суд Сумської області через Шосткинський міськрайсуд шляхом подачі в десятиденний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, або якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання цієї заяви.

Суддя:підпис

Копія вірна

Суддя                                                                                                                    Т.І.Євтушенко              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація