Судове рішення #629189
ВИРОК

ВИРОК

Справа № 1- 75/0 7 p.

Іменем України

19 січня 2007 року

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

В складі головуючого судді          Крейдіна О.О.

при секретарі                                Павленко О.О.

з участю прокурора                      Янушевича О.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Козятині

справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Козятина Вінницької області, українця, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, непрацюючого, проживаючого в АДРЕСА_1, раніше судимий 30.08.2001 року Козятинським міськрайонним судом Вінницької області за ст. ст. 193 ч. З, 140 ч. З, 42 КК України (1960 р.) до 3 років 6 місяців позбавлення волі, 14.10.2003 року умовно-достроково звільнений з місць позбавлення волі постановою Могилів - Подільського суду Вінницької області на не відбутий строк 10 місяців 21 день, у скоєні злочину передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України

ВСТАНОВИВ:

В перших числах березня 2006 року приблизно о 19 годині ОСОБА_1 перебуваючи на залізничному вокзалі в м. Козятині, не маючи на те передбаченого законом дозволу, придбав у невстановленої слідством особи патрони, які переніс у будинок за місцем свого проживання в АДРЕСА_2. В перших числах квітня 2006 року ОСОБА_1 змінив місце свого проживання та став проживати за адресою АДРЕСА_3, куди також переніс придбані ним патрони та став зберігати їх з метою подальшого використання на полюванні.

24 липня 2006 року під час проведення співробітниками Козятинського ВБОЗ УБОЗ УМВС України у Вінницькій області огляду будинку за місцем проживання ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_3, було виявлено та вилучено 29 патронів, що згідно висновку судово-балістичної експертизи № 182-Б від 10.08.2006 року є бойовими припасами для нарізної вогнепальної зброї - малокаліберними спортивно-мисливськими патронами кільцевого запалення калібру 5,6 мм. Вказані патрони придбані для стрільби та мають достатню пробивну здатність.

Підсудний ОСОБА_1 вину в інкримінованому йому злочині визнав повністю та пояснив, що приблизно о 19 год. в перших числах березня місяці 2006 року на залізничному вокзалі ст. Козятин до нього підійшов чоловік якого звати ОСОБА_2, який запропонував йому купити у нього малокаліберні патрони для гвинтівок. Він вирішив купити у нього патрони, щоб використати їх у полюванні зі своїми знайомими. Всього у ОСОБА_2 було 29 патронів, за які той сказав заплатити йому 50 гривень. Він погодився, дав ОСОБА_2 50 гривень і забрав патрони. Спочатку він приніс патрони до будинку в АДРЕСА_2, де вони наймали зі своєю співмешканкою квартиру. На початку квітня 2006 року він змінив квартиру і став проживати за адресою АДРЕСА_3, і переніс ці патрони в вказану квартиру, завернувши ці патрони у відрізок газети «Факти» і заховавши їх за тумбочкою в коридорі де вони і зберігались. 24 липня 2006 року до нього додому прийшли працівники міліції, якими під час огляду було виявлено та вилучено вищезазначені патрони.

Крім пояснень підсудного його вина у вчинені злочину передбаченому ст. 263 ч. 1 КК України доведена:

 

протоколом огляду місця події (а. с. 7), згідно з яким під час огляду помешкання ОСОБА_1, що за адресою АДРЕСА_3, було виявлено та вилучено патрони в кількості 29 штук;

висновком судово-балістичної експертизи № 182 - Б від 10.08.2006 року (а. с. 58 -60) відповідно до якої патрони, виявлені та вилучені у ОСОБА_1, є бойовими припасами для нарізної вогнепальної зброї - малокаліберними спортивно-мисливськими патронами кільцевого запалення заводського виготовлення, калібру 5,6 мм призначеними для стрільби із цілого ряду нарізної спортивно-мисливської зброї, малокаліберних гвинтівок моделей ТОЗ -8, ТОЗ - 11, ТОЗ - 16, ТОЗ - 17, ТОЗ - 18 та інших, калібру 5,6 мм, дані патрони придатні для стрільби та мають достатню пробивну здатність.

Оцінюючи зібрані докази суд приходить до висновку про доведеність вини підсудного ОСОБА_1 у придбанні, носінні та зберіганні бойових припасів без передбаченого законом дозволу і кваліфікує його дії за ч. 1 ст. 263 КК України.

Обираючи міру покарання суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного злочину, особу підсудного.

До обставин, що пом'якшують покарання суд відносить щире каяття, сприяння розкриттю злочину, тяжких наслідків від скоєного злочину не наступило.

До обставин обтяжуючих покарання суд відносить рецидив злочину.

Суд вважає, що виправлення і перевиховання підсудного можливе без ізоляції від суспільства, а тому покарання йому слід призначити у вигляді позбавлення волі з іспитовим строком відповідно до ст.75 КК України.

Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд -

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним за ст. 263 ч. 1 КК України і призначити покарання 2 (два) роки позбавлення волі.

На підставі ст. 75, КК України звільнити засудженого, ОСОБА_1, від відбування призначеного йому покарання, якщо він протягом двох років іспитового строку не вчинить нового злочину і відповідно до п. п. 2, 3 ст. 76 КК України покласти на нього такі обов'язки: не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально - виконавчої системи; повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання. Міру запобіжного заходу з тримання під вартою ОСОБА_1 замінити на підписку про невиїзд, звільнити з під вартим в залі суду. Зарахувати ОСОБА_1 в строк відбування покарання строк тримання під вартою з 22 грудня 2006 року по 19 січня 2006 року, а всього 29 (двадцять дев'ять) днів.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при УМВС України у Вінницькій області судові витрати по проведенню судово-балістичного дослідження та судово-балістичної експертизи в розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 93 копійок.

На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області через Козятинський міськрайсуд протягом 15 діб з дня проголошення.

Вирок набрав чинності 6 лютого 2007 року.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація