Справа № 2-о-42/2007 p.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.02.2007 року Бориспільській міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді: Мартинова Є.О.
при секретарі: Ницькій Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бориспіль справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - Старівська сільська рада, про встановлення факту прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду з цією заявою, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 - його мати. Після її смерті відкрилась спадщина у вигляді будинку з надвірними спорудами в АДРЕСА_1. Відповідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно, будинок належить матері заявника на праві приватної власності. ОСОБА_2 був зпоблений заповіт, яким вона заповіла все своє майно, що буде належати їй на день смерті свому сину, тобто заявнику.
Заявник після смерті матері, вступив у володіння спадковим майном. З березня по квітень 2000 року заявник зробив ремонт в спадковому будинку, весь цей час обробляв присадибну ділянку, укладав договори страхування зазначеного будинку та рухомого майна, що знаходиться в цьому будинку. Сплачував податок за землю, оплачував рахунки за використану електроенергію. Однак юридично оформити спадщину у встановленому законом порядку і строк не зміг, оскільки займався юридичним оформленням права власності на будинок на ім»я матері. Тому просить встановити факт прийняття ним спадщини після смерті матері - ОСОБА_2.
Заявник в судовому засіданні підтримав свої позовні вимоги в повному обсязі.
Старівська сільська рада проти позову не заперечує та просить справу слухати у відсутності їх представника.
Вислухавши заявника, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 - мати заявника, (а.с. 7,9) Після її смерті відкрилась спадщина у вигляді будинку з надвірними спорудами в АДРЕСА_1. Відповідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно, будинок належить ОСОБА_2 на праві приватної власності, (а.с. 10-12)
10 березня 1999 року ОСОБА_2 зробила заповіт, яким заповіла все своє майно, що буде належати їй на день смерті, заявнику. (а.с. 8)
У шестимісячний строк після смерті матері заявник фактично прийняв спадщину вступивши у володіння спадковим майном. З березня по квітень 2000 року заявник зробив ремонт в спадковому будинку, весь цей час обробляв присадибну ділянку, укладав договори страхування зазначеного будинку та рухомого майна, що знаходиться в цьому будинку. Сплачував податок за землю, оплачував рахунки за використану електроенергію, (а.с. 15, 18-34) Однак оформити спадщину у встановленому законом порядку і строк не зміг, оскільки займався юридичним оформленням права власності на будинок на ім»я матері.
Відповідно до ст. 549 ЦК України (в редакції 1963р), спадщина вважається прийнятою, якщо на протязі 6 місяців з моменту смерті спадкодавця спадкоємець прийняв спадщину шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном.
Згідно п. 4-5 Прикінцевих та перехідних положень нині діючого Цивільного Кодексу, до правовідносин, що виникли до 1 січня 2004 року, застосовуються положення Цивільного Кодексу України, який був прийнятий законодавчим органом 18 липня 1963р.
Враховуючи вищевикладене, на підставі ст. 549 ЦК України (в редакції 1963р.), керуючись ст. ст. 256, 259 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що ОСОБА_1 прийняв спадщину після смерті своєї матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 у вигляді будинку з надвірними спорудами в АДРЕСА_1, шляхом вступу у фактичне володіння спадковим майном.
Даний факт встановлений для оформлення документів про прийняття спадщини.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається протягом 10 днів з дня проголошення рішення