Справа №2-623/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 лютого 2007 року Роздільнянський районий суд Одеської області в складі:
судді - Теренчук Ж.В.,
при секретарі - Ніколас CO.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні м.Роздільна цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення
факту належності майна на праві власності та визнання права власності на спадкове
майно,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про визнання за ним права власності по праву спадкування за законом на будинок з господарчими спорудамиАДРЕСА_1, після смерті його батька ОСОБА_3.
Відповідач ОСОБА_2 позов визнала, не заперечує проти визнання за сином позивачем ОСОБА_1 права власності по праву спадкування за законом на будинокАДРЕСА_1, належний її померлому чоловікові ОСОБА_3.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив суду, що його батькиОСОБА_3 та ОСОБА_2 в період спільного життя в шлюбі на виділеній їм земельній ділянці поАДРЕСА_1 побудували будинок з господарчими спорудами, в якому постійно проживали до 1987 року. Всі документи на будинок були оформлені на батька, але при житті він не оформив правовстановлюючі документи на будинок
Після смерті батька він своєчасно звернувся в Роздільнянську нотаріальну контору для отримання спадщини, однак в зв"язку з відсутністю правовстановлюючих документів на будинок йому було відмовлено в видачі свідоцтва про право на спадщину.
Тому просив суд визнати факт належності спірного будинку його померлому батькуОСОБА_3, а також визнати за ним, як єдиним спадкоємцем право власності по праву спадкування за законом на цей будинок після смерті батька, оскільки він своєчасно звернувся за отриманням спадщини.
Відповідач ОСОБА_2 , визнаючи позов, пояснила в суді, що вона не бажає приймати спадщину після смерті чоловіка . Крім її сина інших спадкоємців після смерті ОСОБА_3 не має.
Заслухавши в судовому засіданні пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що заявлений ОСОБА_1 позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_3 та ОСОБА_2 з 1966 року перебували в зареєстрованому шлюбі, що підтверджується копією свідоцтва про одруження ,
2
виданого Войнічевською сільською радою Фрунзівського району Одеської області на підставі актового записуНОМЕР_1 .
Від шлюбу мають сина - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією його свідоцтва про народження , виданим відділом РАЦС Роздільнянського РУЮ на підставі актового запису НОМЕР_2 народження та копією паспорта.
В період шлюбуОСОБА_3 та ОСОБА_2 збудували будинок по АДРЕСА_1.
Так рішенням виконкому Роздільнянської міської ради від 12 грудня 1963 року ОСОБА_3. було надано земельну ділянку по АДРЕСА_1 для індивідуального будівництва площею 600 кв.м., що підтверджується наявною в матеріалах справи копією рішення.
12 грудня 1963 року між забудівником ОСОБА_3 і Роздільнянською міською радою було укладено договір про надання в безстрокове користування виділеної земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку, що підтверджується копією договору НОМЕР_3, а також було надано дозвіл на початок будівельних робіт..
В 1967 році будівництво було закінчено і даний будинок був зареєстрований на праві власності за ОСОБА_3.
На виділеній земельній ділянці ОСОБА_3 було збудовано будинок загальною площею 69,35 кв.м., який складається з двох житлових кімнат, кухні, веранди, прихожої, коридора та ванної, а також зведено господарчі споруди - 2 сараї, літня кухня, гараж, душ, цистерну, вбиральню.
Дані обставини підтверджуються технічним паспортом на даний будинок з господарчими спорудами, виготовленим КП „МБТІ та РОН" в квітні 2006 року..
Однак як вбачається із доданих документів надана земельна ділянка не була ОСОБА_3 приватизована, не отримано свідоцтво про право власності на спірний будинок.
На підставі вищевказаних письмових доказів, суд вважає, встановленим факт володіння померлим ОСОБА_3 на праві власності будинком з господарчими спорудамиАДРЕСА_1 Одеської області.
Також судом встановлено , що ІНФОРМАЦІЯ_2ОСОБА_3 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть , виданим відділом ЗАГС м Волгодонська Ростовської області Росія на підставі актового записуНОМЕР_4.
Після його смерті відкрилась спадщина на належний йому будинок з господарчими спорудами поАДРЕСА_1.
При життіОСОБА_3 не залишив заповіт, тому має місце спадкування за законом.
Спадкоємцями першої черги по закону після смерті ОСОБА_3 являються його дружина ОСОБА_2 та син - ОСОБА_1.
Відповідно до ст.1268 та 1269 ЦК України в редакції 2003 року спадкоємець, який постійно не проживав з спадкодавцем, на день його смерті, повинен подати в нотаріальну контору заву про прийняття спадщини в 6-ти місячний строк, спадкоємець, який постійно проживав разом з спадкодавцем на день відкриття спадщини, вважається таким , що
3
прийняв спадщину, якщо в на протязі строку встановлено ст.1270 ЦК України, він не відмовився від неї.
Як вбачається з листа Роздільнянської нотаріальної контори позивач в порядку ст.1269 ЦПК України своєчасно в 6-ти місячний строк звернувся в нотаріальну контору з заявою про отримання свідоцтва на спадщину.
Крім нього ніхто із спадкоємців в нотаріальну контору не зверталися, відповідачка ОСОБА_2 не бажає приймати спадщину після смерті чоловіка.
В зв"язку з чим , суд вважає, що за ОСОБА_1 належить визнати право власності по праву спадкування за законом на будинок з господарчими спорудамиАДРЕСА_1 Одеської області, належного померломуОСОБА_3.
Судовий збір по справі складає 417,50 грн (1% від вартості будинку та 8,50 грн), ІТЗ судового розгляду складає 30 грн, які сплачено позивачем при зверненні до суду.
Керуючись ст.1223,1269,1270 ЦК України, ст..ст.10,11, 209,212,214-215 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту належності на праві власності та визнання права власності на будинок задовольнити.
Встановити факт належності на праві власності будинку з господарчими спорудамиАДРЕСА_1 за ОСОБА_3, померлим ІНФОРМАЦІЯ_2
Визнати за ОСОБА_1 право власності по праву спадкування за законом на будинок з господарчими спорудамиАДРЕСА_1, належного померломуОСОБА_3.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку в Одеський апеляційний суд через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.