Судове рішення #6281480

 Справа № 2-2579/2009 рік

УХВАЛА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 16 вересня 2009 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

                    головуючого-судді                    Гудзюка І.В.,

                    при секретарі                             Хлівній Н.М.,

 провівши попереднє судове засідання в залі суду в м. Сміла по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3, про визнання права власності в порядку спадкування та розподіл спадщини, -

в с т а н о в и в:

 24 грудня 2008 року помер батько позивача, а чоловік відповідачки по справі –  ОСОБА_4 Після його смерті відкрилася спадщина, яка складається із житлового будинку з надвірними спорудами по вул. Насонова, 32 в с. Костянтинівка Смілянського району,  земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку площею 0,192 га, яка розташована за вище вказаною адресою та грошових заощаджень з належними компенсаціями та індексаціями у філії Смілянському відділенні №3276/027 ВАТ «Ощадбанк» на рахунках №№91551040, 402, 5700030.

За життя ОСОБА_4 склав заповіт, який на день його смерті не змінений та не скасований, відповідно якого все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося заповів ОСОБА_1

Проте, ОСОБА_2, яка була дружиною померлого, має право на обов’язкову частку в спадщині, оскільки відповідно до ст.1241 ЦК України неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов’язкова частка).

Спадщину після смерті ОСОБА_4 сторони прийняли, оскільки на час відкриття спадщини постійно проживали разом із спадкодавцем.  

Однак, спадщину яка залишилась після смерті батька позивач оформити не може, оскільки крім спору з відповідачкою стосовно способу розподілу спадкового майна відсутній правовстановлюючий документ на спадковий будинок.

Посилаючись на ці обставини, позивач звернувся в суд з позовом до відповідачки про визнання права власності в порядку спадкування та розподіл спадщини.

В ході попереднього розгляду справи сторони уклали мирову угоду і просять визнати її. За умовами угоди за ОСОБА_1 визнається право власності на спадкове майно, а він до підписання мирової угоди сплатив ОСОБА_2 25 000 грн. грошової компенсації за належну їй частку у спадщині. Сторони відмовляються від взаємних претензій з приводу понесених судових витрат.

 Мирова угода сторін не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому вона повинна бути прийнята судом.

Керуючись ч. 4 ст. 130, ст. 175, п.4 ч.1 ст.205 ЦПК України, суд,-

у х в а л и в:

Визнати мирову угоду між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, за умовами якої:

1.   1.      За ОСОБА_1 визнається право власності на:

•   -     жилий будинок з надвірними спорудами №32 по вул. Насонова в с. Костянтинівка Смілянського району;

- земельну ділянку для будівництва та обслуговування жилого будинку площею  0,192 га, яка розташована по вул. Насонова, 32 в с. Костянтинівка Смілянського району, належну ОСОБА_4 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЧР 13-07-120 від 1 вересня 1998 року;

- грошові заощадження з належними компенсаціями та індексаціями у філії Смілянському відділенні №3276/027 ВАТ «Ощадбанк» на рахунках №№91551040, 402, 5700030 на ім’я ОСОБА_4

 2.  ОСОБА_1 до підписання мирової угоди сплатив ОСОБА_2 25 000 грн. грошової компенсації за належну їй частку у спадковому майні.

3. Сторони відмовляються від взаємних претензій з приводу понесених судових витрат.

          Провадження по справі закрити.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайонний суд шляхом подачі в 5 денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження та поданням протягом 10 днів після подання такої заяви - апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана через міськрайонний суд і в 5 денний строк з дня проголошення ухвали без попереднього подання заяви про її оскарження.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а в разі її оскарження - після розгляду справи апеляційним судом, якщо вона не буде скасована.

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація