Справа № 1-139/09
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2009 року Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Кіхтенко Н.І.,
за участю:
секретаря судових засідань ОСОБА_1,
прокурора Линдюка В.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, а жителя ІНФОРМАЦІЯ_3 – Шевченківського, вул. Ломоносова, 3, Черкаської області, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4, одруженого, пенсіонера, інваліда ІІ групи, не військовозобов'язаного по віку, утриманців не маючого, не судимого, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 310 КК України,-
суд
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_2 29 травня 2009 року, в денний час доби, на клумбі, що знаходиться біля його власного будинку, який розташований по вул. Ломоносова, 3, в м. Корсуні – Шевченківському Черкаської області, незаконно висіяв насіння рослин маку в якості квітів, які він у середині липня 2009 року прополов та став їх незаконно вирощувати для власних потреб, без мети збуту, до 11 серпня 2009 року, коли о 10 годині 35 хвилин ці рослини маку, які є рослинами роду мак снотворний, в кількості 148 рослин, по письмові згоді підсудного, в присутності двох понятих, були виявлені та вилучені працівниками міліції.
Допитаний під час досудового слідства і в суді підсудний ОСОБА_2 свою вину в пред’явленому йому обвинуваченні визнав повністю, щиро розкаявся та заявив клопотання слухати справу у спрощеному порядку, пояснивши, що він правильно розуміє зміст цих обставин, немає сумніву у добровільності та істинності його позиції, та розуміє те, що у такому випадку буде позбавлений права оспорювати фактичні обставини справи в апеляційному порядку, які не були предметом дослідження у судовому засіданні.
Інші учасники процесу не заперечували проти такого порядку розгляду справи.
Підсудний дав суду наступні показання.
Що 29 травня 2009 року в магазині у м. Корсуні – Шевченківському Черкаської області підсудний придбав насіння декоративного маку, яке в цей же день висіяв, в якості квітів, на клумбі біля гаража на власному подвір'ї, одним рядком. В середині липня місяця 2009 року, підсудний прополов дані рослини декоративного маку від буряну. Рослини декоративного маку, наприкінці липня місяця 2009 року, заквітли повною квіткою білого, рожевого та червоного кольорів. Підсудний пояснив, що не знав, що забороняється вирощувати декоративний мак.
11 серпня 2009 року о 10 годині 35 хвилин працівники міліції, за його добровільною письмовою згодою
та в присутності двох понятих, провели огляд господарства, в ході огляду на клумбі на подвір»ї виявили рослини маку, в кількості 148 рослин, з яких 138 знищено, шляхом порубки на дрібні частини, та спалювання, а 10 рослин маку вилучено для проведення експертизи.
Таким чином, суд, оцінюючи зібрані по справі докази, які досліджені в суді в порядку, передбаченому ч.3 ст.299 КПК України, в т.ч. висновок експерта від 27.08.2009 року, що вилучені у підсудного 10 рослин світло - коричневого кольору є рослинами виду мак снотворний (Рараvег somniferum), та протоколом огляду місця події, згідно якого вбачається, що у підсудного виявлено 148 рослин снотворного маку, з них 10 рослин вилучено, а 138 – знищено /а.с. 5/, та в межах пред»явленого обвинувачення, вважає, що пред’явлене підсудному ОСОБА_2 обвинувачення повністю доказане.
На підставі добутих доказів дії підсудного ОСОБА_2 суд кваліфікує за ч.1 ст.310 КК України, як незаконний посів та незаконне вирощування снотворного маку в кількості від ста до п»ятисот рослин, а саме: 148 рослин снотворного маку.
При призначенні покарання підсудному суд враховує: ступінь тяжкості вчиненого нею злочину, який класифікуються як злочин невеликої тяжкості.
Обставинами, які пом’якшують покарання підсудному суд визначає: щире каяття, пенсійний вік, є інвалідом ІІ групи, що до кримінальної відповідальності притягується вперше, позитивно характеризується по місцю проживання та має негативний стан здоров»я, про що підтверджують надані і приєднані до справи документи.
Обставин, які обтяжують покарання підсудному досудовим слідством не встановлено.
З урахуванням цих обставин, а саме: пенсійного віку, щирого каяття, позитивної характеристики з місця проживання, та того, що підсудний ОСОБА_2 має діагноз мозковий ішемічний інсульт, що підтверджується випискою № 16953 неврологічного відділення Черкаської обласної лікарні, є інвалідом ІІ групи, які істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого ним злочину і дають підстави застосувати до покарання за даний злочин вимоги ст. 69 КК України і призначити таке нижче від найнижчої межі, а тому суд призначає підсудному мінімальний штраф, передбачений загальною частиною КК України.
Суд стягує з підсудного ОСОБА_2 на користь НДЄКЦ при УМВС України в Черкаській області судові витрати по справі, в сумі 375 грн. 36 коп., за проведення дослідження і хімічної експертизи.
Речові докази: паперовий ящик, в якому знаходяться 10 рослин світло – коричневого кольору, які складаються із стебел, коріння, листя та коробочок із насінням, які являються рослинами роду мак снотворний, і знаходяться на зберіганні в кімнаті речових доказів при Корсунь-Шевченківському РВ УМВС України в Черкаській області – підлягають знищенню.
Цивільний позов по справі не заявлений.
Арешт на майно не накладався.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України,
суд
ЗАСУДИВ:
Визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 310 КК України і призначити покарання у виді штрафу, та призначити такий із застосуванням ст. 69 КК України, тобто нижче від найнижчої межі, в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на даний час становить 510 грн., який стягнути в доход держави.
Міру запобіжного заходу у вигляді підписки про невиїзд: залишити до набрання вироком законної сили.
Речові докази: паперовий ящик, в якому знаходяться 10 рослин світло – коричневого кольору, які складаються із стебел, коріння, листя та коробочок із насінням, які являються рослинами роду мак снотворний, і знаходяться на зберіганні в кімнаті речових доказів при Корсунь-Шевченківському РВ УМВС України в Черкаській області - знищити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, а жителя ІНФОРМАЦІЯ_3 – Шевченківського, вул. Ломоносова, 3, Черкаської області, пенсіонера, ідентифікаційний код НОМЕР_1, інші дані про особу суду невідомі, в користь НДЄКЦ при УМВС України в Черкаській області, код 25574009, на рахунок 35223003000037, банк одержувача УДК в Черкаській області, МФО 854018 (18009, м. Черкаси, вул. Пастерівська, 104), - 375 грн. 36 коп. за проведення хімічного дослідження та судово - хімічної експертизи.
На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Черкаської області через Корсунь – Шевченківський районний суд протягом 15 діб з часу його проголошення.
Головуючий