ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
29.09.09р.Справа № 28/436-09
За позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2
до Комунального підприємства із транспортування покупної теплової енергії "Теплотранс" Дніпропетровської міської ради
про розірвання договору на відпуск теплової енергії для потреб опалення
Суддя Манько Г.В.
Представники:
Від позивача: Сущенко дов. від 05.08.09р., Кондратов, ОСОБА_2
Від відповідача: Жарова В.В. - дов. від 10.01.09р.
СУТЬ СПОРУ:
Фізична особа –підприємець ОСОБА_2 звернулася до господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою та просить суд розірвати Договір № 394 на відпуск теплової енергії для потреб опалення від 15 лютого 2006р., укладений між комунальним підприємством із транспортування покупної теплової енергії "Теплотранс" та фізичною особою –підприємцем ОСОБА_2.
Позивач наполягав на задоволенні своїх позовних вимог в повному обсязі.
Відповідач надав відзив та в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, просив суд в позові відмовити.
На підставі ст. 85 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши наявні матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, відповідача, господарський суд, -
Встановив:
Позивачем та відповідачем було підписано договір № 394 на відпуск теплової енергії для потреб опалення від 15 лютого 2006р. (далі Договір).
Згідно предмету Договору постачальник здійснює відпуск теплової енергії для потреб центрального опалення по об'єкту, розташованому за адресою АДРЕСА_1.
Встановлено, що ОСОБА_2 є власником не житлового приміщення, весільного салону, розташованого за адресою АДРЕСА_1 та здійснює у зазначеному приміщенні як фізична особа –підприємець господарську діяльність.
Згідно розрахунку кількості теплової енергії на опалення за адресою, зазначено в Договорі, теплове навантаження повинно складати 9,5 Гккал.
Згідно п. 4 Договору Постачальник зобов"язаний забезпечувати Теплову енергію споживачу в обсягах, згідно умов Договору.
Протягом опалювального періоду 2008 –2009р.р. позивач неодноразово звертався до відповідача з вимогами належним чином виконувати умови укладеного Договору та постачати Теплову енергію у відповідних обсягах, передбачених Договором.
Відповідач визнав, що теплова енергія постачається позивачу в обсягах, які менше ніж передбачено договором та направляв відповідні листи позивачу якими зазначав, що кількість теплової енергії, яка надходить до приміщення позивача не відповідає санітарним нормам.
Крім того, в грудні 2008р. Головним Дніпропетровським обласним управлінням у справах захисту прав споживачів було проведено перевірку весільного салону за адресою пр. Кірова, 117, який належить позивачу. Головним Дніпропетровським обласним управлінням у справах захисту прав споживачів складено Акт яким зазначено, що у приміщення низька температура, складає + 9 Градусів, що повністю протилежить цільовому використанню приміщення, де споживачами проводяться примірки весільного та вечірнього вбрання.
Таким чином, в зв"язку з невиконанням відповідачем умов Договору, не здійснення належним чином теплопостачання до приміщення позивача, позивач фактично позбавлений та не може здійснювати у відповідності до діючого законодавства господарську діяльність у не житловому приміщенні, яке йому належить на праві власності, весільному салоні, розташованому за адресою АДРЕСА_1.
В зв'язку з невиконанням протягом 2 років відповідачем умов Договору позивач направив відповідачу вимогу про розірвання Договору, яку відповідач залишив без задоволення.
Відповідно до вимог ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов’язання повинні виконуватися належним чином та у встановлений строк у відповідності з вказівками закону, договору, одностороння відмова від виконання зобов’язань не допускається. Відповідно до вимог ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно вимог ст. 651 Цивільного кодексу України договір може бути розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною. Істотним є таке порушення стороною договору, коли друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Таким чином позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на позивача.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85, 116 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 525, 526, 629, 651 Цивільного кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити повністю.
Розірвати Договір № 394 на відпуск теплової енергії для потреб опалення від 15 лютого 2006р., укладений між комунальним підприємством із транспортування покупної теплової енергії "Теплотранс" та фізичною особою –підприємцем ОСОБА_2.
Стягнути з комунального підприємства із транспортування покупної теплової енергії "Теплотранс" (49098, Дніпропетровська область, м.Дніпропетровськ, вул.. Макарова, 32, ідентифікаційний код 3256061) на користь фізичної особи –підприємця ОСОБА_2 (49115, АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) 85 грн. державного мита, 315 грн. витрати на інформаційно –технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Суддя Г.В. Манько
Рішення підписано 05.10.09р.