First Page;Endnote;
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 червня 2009 року
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:
Головуючого – Фащевської Н.Є.
Суддів – Дикун С.І., Жолудько Л.Д.
при секретарі – Любчик Л.В.
з участю – сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою Великогаївської сільської ради на рішення Тернопільського міськрайонного суду від 13 березня 2009 року по справі за позовом Великогаївської сільської ради до ОСОБА_1 про скасування Державного акту на право приватної власності на землю,-
ВСТАНОВИЛА:
Представник Великогаївської сільської ради Кохман О.А. звернувся з апеляційною скаргою на вищезазначене рішення суду яким відмовлено в задоволенні позову Великогаївської сільської ради до ОСОБА_1 . про скасування Державного акту на право приватної власності на землю.
В апеляційній скарзі представник Великогаївської сільської просив скасувати рішення суду першої інстанції, як таке що винесене з порушенням норм матеріального та процесуального права та визнати недійсним Державний акт на право приватної власності на землю виданий ОСОБА_1 .
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, пояснення сторін, ознайомившись з матеріалами справи, доводами апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга Великогаївської сільської ради підлягає до часткового задоволення.
Так, судом встановлено, що рішенням Великогаївської сільської ради Тернопільського району №34 від 28 грудня 1995 року ОСОБА_2 . передано безоплатно у приватну власність спірну земельну ділянку площею 0,6 га, з них площею 0,17 га — присадибна ділянка та 0,43 га для ведення особистого підсобного господарства.
24 березня 2003 року ОСОБА_1 . було видано Державний акт на право приватної власності на землю на підставі рішень сільської ради від 28 грудня 1995 року та від 14 лютого 2003 року.
Як ствердили в судовому засіданні сільський голова рішення про надання земельної ділянки ОСОБА_1 . сільська рада не приймала. Представники відповідачки в своїх поясненнях в судовому засіданні першої інстанції стверджували, що спірна земельна ділянка 28 грудня 1995 рок надавалась ОСОБА_2 ., а не ОСОБА_1 ., і лише згідно договору дарування ? частини будинку ОСОБА_2 . ОСОБА_1 . були зроблені відповідні зміни щодо закріплення права користування спірною земельною ділянкою.
Вирішуючи спір по суті, судом першої інстанції в порушення вимог процесуального права не залучено до участі у справі ОСОБА_2 ., хоча враховуючи вищезазначені обставини справи вирішення даного спору може вплинути на його права та інтереси.
Згідно п.4 ч.1 ст. 311 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо суд вирішив питання про права і обов’язки осіб, які не брали участь у справі.
За таких обставин рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд.
Керуючись ст. ст.307, 311 ч.1 п.4, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА :
Апеляційну скаргу Великогаївської сільської ради задовольнити частково.
Рішення Тернопільського міськрайонного суду від 13 березня 2009 року скасувати, а справу направити на новий розгляд в суд першої інстанції в іншому складі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий - підпис
Судді – два підписи
З оригіналом згідно:
Суддя апеляційного суду
Тернопільської області Н.Фащевська