Р І Ш Е Н Н Я справа № 2-433/09 року
І м е н е м У к р а ї н и
02 жовтня 2009 року Марківський районний суд
Луганської області
в складі: головуючого судді Логвіненко Т. Г.
при секретарі Грибєнік О. В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в с-щі Марківці справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дитину,
в с т а н о в и в:
17.09.2009 року позивач звернулася до суду з даним позовом. На підтвердження своїх вимог вона пояснила, що з відповідачем перебувала в зареєстрованому шлюбі з 06.05.2006 року по 15.06.2009 рік. Від шлюбу вони мають неповнолітню дитину, сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з нею і знаходиться на її утриманні.
Позивач просила стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання сина в розмірі ј частини усіх видів його доходу до досягнення ним повноліття, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідач позов визнав повністю.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України, згідно ч.4 якої у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд досліджуючи матеріали справи, вислухавши пояснення сторін вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.
Ч. 2 ст. 181 СК України передбачає, що за домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) в натуральній формі. Як вбачається із матеріалів справи та з пояснень сторін, відповідач не надає позивачці матеріальної допомоги на утримання дитини.
При недосягненні угоди про сплату аліментів, кошти на утримання дітей стягуються в судовому порядку в частці від заробітку або доходу з урахуванням стану здоров’я і матеріального становища дітей та платника аліментів та інших обставин, які мають істотне значення.
Ч. 3 ст. 181 СК України вказує, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Згідно ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього кодексу.
Отже відповідач зобов’язаний сплачувати кошти на утримання неповнолітньої дитини до досягнення нею повноліття і відповідно до ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину слід стягувати від дня пред’явлення позову.
Тому на підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6,10, 60, 130, 174 ЦПК України,
ст.ст. 180,181,182,183 СК України,
в и р і ш и в:
Задовольнити позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ј частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму доходів громадян на дитину відповідного віку щомісяця, починаючи з 17.09.2009 року до досягнення ним повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 120 грн. 00 коп.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
с у д д я: ОСОБА_4