Судове рішення #6272136

Справа № 2-993/2009

З А О Ч Н Е

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И



01 жовтня 2009 року                                                                                                м. Генічеськ


Генічеський районний суд Херсонської області в складі:

                головуючого судді     Постол В.С.

                при секретарі         Бондар О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Генічеську справу за позовом ОСОБА_1 до Генічеського МРЕВ ДАІ про визнання права власності на транспортний засіб,


В С Т А Н О В И В:


Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому посилається на те, що у 2008 році він придбав на ринку в м. Генічеську у невідомого йому продавця мопед «Хонда-Такт», рама № НОМЕР_1, при цьому документи, що необхідні для реєстрації мопеду, не передавались. Просить суд визнати за ним право приватної власності на мопед «Хонда-Такт», рама №НОМЕР_1.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, просить їх задовольнити.

Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином,  потворно не з’явився в судове засідання і від нього не надійшло повідомлення про причину неявки. Суд зі згоди позивача ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Суд, вислухавши позивача, свідків дослідивши письмові докази та оцінивши досліджені докази у їх сукупності, вважає що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлені наступні факти і відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_1у 2008 році на ринку в м. Генічеську придбав мопед «Хонда-Такт», рама № НОМЕР_1 та з того часу відкрито, безперервно ним володіє.

СвідкиОСОБА_2., ОСОБА_3 суду пояснили, що вони були присутні при купівліОСОБА_1 на ринку в м. Генічеську мопед «Хонда-Такт», рама № НОМЕР_1, при цьому ніякі документи йому не передавались.

Відповідно до ст. 655 Цивільного кодексу України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Статтею 328 Цивільного кодексу України визначено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно,  якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згвдно ст. 334 Цивільного кодексу України право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна,  якщо інше не встановлено  договором  або законом.

Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 правомірно набув право власності на мопед «Хонда-Такт», рама № НОМЕР_1.

Керуючись ст.ст. 10, 15, 16, 60, 61, 88, 209, 213, 218, 223, 224-226 ЦПК України,  ст. 328, 334, 655 ЦК України, суд, -

В И Р І Ш И В:


Позов ОСОБА_1 до Генічеського МРЕВ ДАІ про визнання права власності на транспортний засіб задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на мопед «Хонда-Такт», рама № НОМЕР_1.


    Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Херсонської області через Генічеський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.



Суддя Генічеського

районного суду                                     В.С.Постол



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація