ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
УХВАЛА
01 жовтня 2009 р. | Справа № П-14/104 |
за позовом Прокурора Галицького району в інтересах держави в особі органу місцевого самоврядування Блюдниківської сільської Ради, с.Блюдники, Галицький район, Івано-Франківська область,77161
до відповідача Приватного підприємця Савчук Андрія Івановича, , вул. Ніни Вівчаренко, 11/43, м.Галич, Галицький район, Івано-Франківська область,77100
про майнові спори (стягнення коштів)
Представники:
Від прокуратури: не з"явилися
Від позивача: не з"явилися
Від відповідача: Савчук А.І., підприємець, посвідчення водія АВІ № 784106 від 21.06.1988р.
СУТЬ СПОРУ: подано позов про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки, стягнення шкоди в сумі 36,70грн. та вартість обстеження земельної ділянки в сумі 54,90грн.
Ухвалою від 13.07.09 порушено провадження у справі та призначено судове засідання на 10.09.09.
10.09.09 , судом винесено ухвалу про відкладення розгляду справи в зв"язку із неявкою представника позивача та призначено засідання на 01.10.09.
01.10.09 представник позивача в судове засідання не з"явився та причин неприбуття суду не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, про що свідчать повідомлення про вручення поштових відправлень.
Відповідач в судовому засіданні заперечив проти позову.
Правилами ст.81 Господарського процесуального кодексу України встановлено право суду залишити позовну заяву без розгляду, якщо позивач повторно не прибув в судове засідання без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності. Заяв позивача про розгляд спору за його відсутності суду не поступало.
Зважаючи на те, що розгляд справи неодноразово відкладався, через неявку представника позивача, то суд звертає увагу позивачу на те, що представництво інтересів сторони не обмежено певним колом осіб.
Приписи ч.3 ст.22 Господарського процесуального кодексу України зобов"язують сторін у справі добросовісно користуватись належними їм процесуальними правилами, виявляти взаємну повагу до прав та охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об"єктивного дослідження всіх обставин справи.
Відповідно до ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
За таких обставин, розгляд справи за наявними в ній матеріалами не може бути повним, всебічним, як цього вимагає закон та недає можливості суду дослідити всі обставини, що мають значення для її вирішення по суті.
Відповідно до п.5 ст.81 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд залишає позов без розгдяду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані госпдарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з"явився на виклик у засідання господарського суду і його нез"явлення перешкоджає вирішенню спору.
З огляду на те, що неприбуття позивача перешкоджає розгляду спору, а саме з"ясування позицій позивача на предмет спору та встановленню інших обставин, що мають значення для надання судом повної, всебічної та об"єктивної оцінки всім доказам, що мають значення для законного вирішення справи, суд залишає позов без розгляду в порядку п.5 ст.81 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись п.5 ст. 81, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
позов залишити без розгляду.
Після усунення обставин, що зумовили залишення позову без розгляду, позивач має право знову звернутися з цим позовом до господарського суду в загальному порядку.
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
________________