Справа № 2-а-22/07
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ________________________ УКРАЇНИ
06 лютого 2007 року Деснянський районний суд м. Чернігова
у складі: судді Бечко Є.М. при секретарі Широян В.В. за участю представників сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові справу за адміністративним позовом Комунального підприємства Чернігівський академічний Український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка до заступника головного державного інспектора праці Територіальної Державної інспекції праці у Чернігівській області про визнання незаконним та скасування припису, -
встановив:
У ІНФОРМАЦІЯ_1 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача, в якому просить скасувати припис НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_2 року про усунення порушень вимог трудового законодавства, винесений заступником головного державного інспектора праці Територіальної Державної інспекції праці у Чернігівській області ОСОБА_2. в ході перевірки, здійсненої нею у театрі.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що наказ НОМЕР_2 про звільнення ОСОБА_1 видано з додержанням вимог ст.ст. 43, 147 КЗпП України.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позов.
Представник відповідач в судовому засіданні позов не визнала.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року, в ході перевірки додержання законодавства про працю, здійсненої у театрі заступником головного державного інспектора праці ТДІП ОСОБА_2 складено акт перевірки НОМЕР_3 та припис НОМЕР_1 про усунення порушень вимог трудового законодавства, виявлених в ході перевірки.
Як вбачається з матеріалів, справи перевірка проводилась у відповідності до Положення про державний департамент нагляду за додержанням законодавста про працю Міністерства праці та соціальної політики України, затвердженого Постановою KM України від 18.01.2003 року № 50 та Положення про Територіальну державну інспекцію праці у Чернігівській області.
Позивачем не надано доказів порушення відповідачем вимог данних положень чи іншого чинного законодавства.
Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, зафіксовані у акті перевірки порушення законодавства про працю, а саме ст.43 КЗпП України при виданні наказу
2
НОМЕР_2 про звільнення ОСОБА_1 та відображені інспектором у приписі про усунення вказаних порушень не підтвердились.Як встановлено, ОСОБА_1 на день звільнення з роботи одночасно був членом
двох профспілкових організацій - первинної профорганізації театру та Чернігівської
міської профспілки „ЬПКА" і відповідно до ч.б ст.43 КЗпП України, згоду на
звільнення працівника дає виборний орган тієї профорганізації, до якої звернувся
власник.
Наявність порушень законодавства про працю, зокрема ст. 147 КЗпП України, адміністрацією театру при звільненні ОСОБА_1 підтверджуються наданими суду копіями рішення Деснянського райсуду та ухвали Апеляційного суду Чернігівської області від 13.12.2006 року.
За вказаних обставин суд вважає вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню частково, в частині зобов"язання приведення звільнення ОСОБА_1 у відповіджність до вимог ст. 43 КЗпП України.
В решті вимог належить відмовити.
Керуючись ст.ст. 11, 12, 71, 94, 158-163, 186 КАС України, „Положенням про Державний департамент нагляду за додержанням законодавства про працю", затвердженого Постановою KM України №50 від 18.01.2003 р.суд -
постановив:
Позов Комунального підприємства Чернігівський академічний Український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка до заступника головного державного інспектора праці Територіальної Державної інспекції праці у Чернігівській області про визнання незаконним та скасування припису задовільнити частково.
Припис заступника головного державного інспектора праці Територіальної Державної інспекції праці у Чернігівській області ОСОБА_2 НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_2 року скасувати в частині зобов"язання приведення звільнення ОСОБА_1 у відповіджність до вимог ст. 43 КЗпП України.
В решті вимог відмовити
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду.
Заяву про апеляційне оскарження постанови може бути подано протягом десяти днів після проголошення постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження