КОПІЯ
Справа № 2-238/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 жовтня 2009 р. Локачинський районний суд Волинської області
в складі: головуючого – судді Усік Н.Є.,
за участю: секретаря – Гупалик А.С.,
позивачки – ОСОБА_1,
відповідача – ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Локачах
справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
в с т а н о в и в :
5 жовтня 2009 року позивачка звернулася з даним позовом до суду. Позовні вимоги мотивує тим, що подружнє життя не склалося через те, що чоловік почав зловживати спиртними напоями. Між ними постійно виникали сварки щодо подальшого сімейного життя. З кінця 2007 року проживають окремо. В сім’ї відсутня взаємоповага та розуміння одне одного. Вважає, що за таких обставин збереження сім’ї неможливе. Просить розірвати шлюб.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги з підстав, зазначених у позовній заяві, і пояснила, що відповідач зловживає спиртними напоями, в зв’язку з чим в сім’ї виникають непорозуміння та сварки. Тривалий час проживають окремо. Чоловік не бажає змінювати свою поведінку, а тому збереження сім’ї неможливе.
Просить розірвати шлюб.
Відповідач позов визнав і просить розірвати шлюб.
Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, від якого є дитина, що підтверджується відповідними свідоцтвами.
Подружнє життя не склалося через відсутність взаєморозуміння та поваги один до одного. Налагодити подружні стосунки ніхто з подружжя не бажає. Тривалий час проживають окремо.
Вжиті судом заходи до примирення подружжя позитивних наслідків не дали.
Вищенаведені обставини свідчать про те, що подальше спільне життя подружжя суперечить їх інтересам та дитини.
Відповідно до ч.1 ст.110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.
Як вбачається із ст. ст. 111, 112 СК України суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства та з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя і постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного із них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Згідно ч.1 ст. 61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
Отже, визнання відповідачем позову відповідає закону, не порушує нічиїх прав, свобод та інтересів інших осіб і є всі підстави для ухвалення рішення про задоволення позову відповідно до ст. 174 ЦПК України.
Судові витрати суд залишає за позивачкою згідно її заяви.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 61 ч.1, 130 ч.4, 174, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 110-112 СК України, суд,
в и р і ш и в :
позов задовольнити. Шлюб, зареєстрований Козлівською сільською радою Локачинського району Волинської області 1 листопада 2007 року, актовий запис № 11 між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, розірвати.
При одержанні свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 17 грн. державного мита. ОСОБА_2 від сплати державного мита звільнити.
Рішення набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення і може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області протягом цього ж строку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Локачинський районний суд та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подачі лише апеляційної скарги протягом 10 днів.
Головуюча /підпис/
Оригіналу відповідає
Суддя Локачинського районного суду Н.Є. Усік