Судове рішення #6262658

                                                                                                     Справа № 2-1811/2009р

 

                                                                               

                                                        Р І Ш Е Н Н Я

                                                І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И                                                

   17 вересня  2009 року                                 Зарічний районний суд м.Суми в складі :

                                                                          головуючого – судді  Собини О.І.

                                                                          при секретарі – Біріній Ю.М.

розглянувши  у відкритому судовому засіданні справу за позовом  ОСОБА_1  до Відкритого акціонерного товариства Банку “БІГ Енергія” про стягнення  заборгованості по депозитному вкладу,  нарахованих відсотків та 3-х відсотків річних, -                                      

                                                   В С Т А Н О В И В:


Позивач звернувся до суду з позовом , який уточнив в ході судового розгляду справи і остаточно  свої вимоги мотивував тим, що 14.11.2008  року між ним та відповідачем  було укладено договір про строковий банківський вклад (депозит)  № SP3 EUR 00004  на суму 2210 Євро  на строк з 14.11.2008 року по 14.02.2009 року з виплатою відсотків  в розмірі  12,8%  річних щомісячно та в кінці строку, зазначеному в п.1.2 договору.  За десять діб до  закінчення дії договору  він звернувся  з проханням  про отримання суми депозиту з нарахованими відсотками, але йому в цьому було відмовлено. Просить постановити  рішення, яким  стягнути з відповідача на його користь заборгованість по депозитному вкладу в іноземній валюті та відсотки згідно договору на день видаці вкладу, пеню та моральну шкоду в сумі 5000 грн.00 коп. Вподальшому  позивач уточнив свої позовні вимоги і просив стягнути з відповідача суму банківського вкладу в розмірі 2210 Євро та відсотки на день постановлення рішення в сумі  70,44  Євро , 3-відсотки річних в сумі 40,30 Євро та судові витрати по справі. В судовому засіданні позивач свої уточнені позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача позовні вимоги визнав частково, не заперечує проти стягнення на користь позивача заборгованості за договором банківського вкладу з нарахованими відсотками на час постановлення рішення та судових витрат по справі. В іншій частині просить відмовити за їх безпідстаністю.

Суд, засоухавши сторони, дослідившим матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав:

В судовому засіданні встановлено, що 14.11.2008 року позивач уклала з відповідачем договір  строкового банківського вкладу ( депозит)  № SP3 EUR 00004  на суму 2210 Євро  на строк з 14.11.2008 року по 14.02.2009 року з виплатою відсотків  в розмірі  12,8%  річних щомісячно та в кінці строку, зазначеному в п.1.2 договору (а.с.5). За десять діб до  закінчення дії договору  він звернувся  з проханням  про отримання суми депозиту з нарахованими відсотками, але йому в цьому було відмовлено (а.с.7-8).

Статтею 41 Конституції України встановлено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право власності є непорушним.

Нормами ЦК встановлено: ст. 525 - одностороння відмова від зобов’язання не допускається; ст. 526 - зобов’язання має виконуватись належним чином; ст. 530 – якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін); ст. 1058 – за договором банківського вкладу (депозиту) одна сторона (банк), що прийняла від другої сторони (вкладника) або для неї грошову суму (вклад), що надійшла, зобов’язується виплачувати вкладнику таку суму та проценти на неї або дохід в іншій формі на умовах та в порядку, встановлених договором; ст. 1060 - банк зобов’язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника; ст. 1074 – обмеження прав клієнта щодо розпорядження грошовими коштами, що знаходяться на його рахунку, не допускається, крім випадків обмеження права розпоряджання рахунком за рішенням суду у випадках, встановлених законом.

З умов договорів вбачається: п.п. 4.4.4. –  позивач мав право  по закінченні строку дії  даного договору отримати суму вкладу та обумовлений розмір процентів.   На день постановлення рішення строк дії договору минув, тому відповідач зобов”язаний повернути позивачці суму вкладу . Також договором банківського вкладу не передбачено умов неповернення вкладу за вимогою вкладника, таке право гарантоване чинним законодавством і не може бути скасоване.Таким чином суд вважає, що у відповідача не було підстав не виконувати укладені договори банківського вкладу.

Також суд вважає за необхідн відповідно до вимог ст.625 ЦК України стягнути з відповідача на користь позивача 3 проценти річних від простроченої суми за порушення грошового зобов”язання, що складає 40,30 Євро.

 Оскільки позивачем відкрито депозитні рахунки для власних побутових потреб, які не пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності, до відносин між сторонами у справі повинні застосовуватись положення Закону України ?ро захист прав споживачів”. Відповідно до ч.3 ст.22 зазначеного закону споживачі звільняються від оплати державного мита за позовами, що пов’язані з порушенням їх прав.

 Керуючись ст. 41 Конституції України, ст.ст. 525, 526, 625, 1058, 1060, 1074 ЦК України, ст. 85 Закону України ?ро банки і банківську діяльність”, ст. 56 Закону України "Про Національний банк України", ст. ст.  10-11, 60, 88,  213-215 ЦПК України, суд,–

В И Р І Ш И В :  

     Позов ОСОБА_1  задовольнити повністю.

   Стягнути  з Відкритого акціонерного товариства Банку “БІГ Енергія”  на користь ОСОБА_1  заборгованість по депозитному вкладу  з нарахованими відсотками станом на 16.09.2009 року в сумі 2280,44 Євро,  три відсотки річних в сумі 40,3 Євро та судові витрати по справі в сумі 30 грн.00 коп.

Для осіб, які брали участь у розгляді справи, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст.294 ЦПК України рішення суду набирає законної сили після закінчення  цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення , якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Особами, які брали участь у розгляді справи, рішення суду може бути оскаржено до судової палати у цивільних справах апляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м.Суми. Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження .


СУДДЯ                                                                    СОБИНА О.І.                                                                                    




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація