Справа № 1013/8760/2012
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2012 року Ірпінський міський суд Київської області в складі головуючого судді Чернов Д. Є.
при секретарі Радзівон С.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Ірпінського міського суду при судовому розгляді адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці, соціального захисту та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міської ради Київської області про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в:
Позивач у жовтні 2012 року звернулася до суду з даним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що вона звернулась із заявою до Управління праці, соціального захисту та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міської ради Київської області (далі - Відповідач), з проханням видати її дочці - ОСОБА_2 довідку за формою № 9 до Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У відповідь на своє звернення вона отримала відповідь від 12.07.2012 року № 2196, в якій Відповідачем було відмовлено у видачі її дочці ОСОБА_2, довідки Додаток № 9. Свою позицію Відповідач у відмові обґрунтував тим, що її донька зареєстрована в м. Буча Київської області з 26.03.2011 року, правові підстави для видачі посвідчення дитини, потерпілої від наслідків Чорнобильської катастрофи будуть мати місце після 26.03.2014 року.
Позивач вказує, що її дочка з моменту народження проживала в м. Біла Церква, що відноситься до зони посиленого радіологічного контролю, і в даний час фактично проживає разом з нею в м. Буча, що також є зоною посиленого радіологічного контролю. Таким чином, з моменту свого народження - ІНФОРМАЦІЯ_4 року і по даний час її донька ОСОБА_2 проживала в місцевості, що дає право на присвоєння статусу дитини, потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи
У зв'язку з вищевказаним, просила зобов'язати Відповідача видати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 року, довідку за формою Додаток № 9 до порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
В судове засідання Позивач не з'явилася, про місце, дату та час розгляду справи була належним чином повідомлена. До суду надійшла заява з проханням розглядати позов у її відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просила позов задоволити.
Представник Відповідача в судове засідання не з'явився, про місце, дату та час розгляду справи був належним чином повідомлений, що підтверджується розпискою в матеріалах справи. До суду надійшло заперечення проти позовної заяви з проханням розглядати позов у відсутність представника Відповідача та відмовити у його задоволені.
Суд, дослідивши письмові докази по справі, вважає позов таким, що підлягає до задоволення.
Так, судом було встановлено, що позивач звернулась із заявою до Управління праці, соціального захисту та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міської ради Київської області з проханням видати її дочці ОСОБА_2 довідку за формою № 9 до Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У відповідь на своє звернення вона отримала відповідь від 12.07.2012 року № 2196, якою їй було відмовлено. Свою позицію Відповідач у відмові обґрунтував тим, що донька позивача зареєстрована в м. Буча Київської області з 26.03.2011 року, правові підстави для видачі посвідчення дитини, потерпілої від наслідків Чорнобильської катастрофи будуть мати місце після 26.03.2014 року, що підтверджується листом Управління праці, соціального захисту та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міської ради Київської області № 2196 (а.с.10).
Судом встановлено, що дочка позивача з моменту народження проживала в м. Біла Церква, що також відноситься до зони посиленого радіологічного контролю, і в даний час фактично проживає разом з нею в м. Буча, що також є зоною посиленого радіологічного контролю. Таким чином, з моменту свого народження - ІНФОРМАЦІЯ_4 року і по даний час її донька ОСОБА_2 проживала в місцевості, що дає право на присвоєння статусу дитини, потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи. Факт проживання ОСОБА_2 в зоні посиленого радіологічного контролю підтверджується актом від 03.10.2012 року, яким встановлено, що вона проживає, але не зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 (а.с.12); довідкою Білоцерківської міської дитячої поліклініки, де зазначено, що ОСОБА_2, спостерігалася в Білоцерківській дитячій поліклініці з дня виписки з пологового будинку 10.03.2009 року до 10.03.2011 року за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.13) і з 10.03.2011 року вибула в м. Буча, що підвереджує довідка Бучанської міської поліклініки від 11.10.2012 року № 75 (а.с.16); довідкою № 203 ЖБК "Енергія", що підтверджується той факт, що ОСОБА_2 з 26.03.2011 року зареєстрована в м. Буча (а.с.14); довідкою № 242 від 11.10.2012 року про те, що дочка позивача відвідує Бучанський дошкільний заклад № 5 "Капітошка"(а.с.15).
Оскільки, судом встановлено, що дочка Позивача ОСОБА_2 від свого народження, постійно проживає, більше трьох років у зоні посиленого радіоекологічного контролю, то вона має право на отримання посвідчення серії "Д"потерпілої внаслідок аварії на ЧАЕС. Надані Позивачем докази Відповідач проігнорував, відмовив у внесенні подання для видачі ОСОБА_2 посвідчення серії "Д"потерпілої внаслідок аварії на ЧАЕС, чим порушив гарантовані дитині Позивача права та охоронювані інтереси.
Відповідно до ст. 69 КАС України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі та інші обставини, що мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Згідно до ч. 1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Згідно п. 4 ст. 27 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"до дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, належать неповнолітні діти, які проживали на момент аварії чи прожили або постійно навчалися після аварії не менше трьох років у зоні посиленого радіоекологічного контролю.
Відповідно до п.10 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою КМУ № 5 від 20.01.1997 року видача посвідчень проводиться обласними державними адміністраціями за поданням місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування за місцем проживання.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 29 ЦК України місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає. Відповідно до довідки № 203 ЖБК "Енергія"ОСОБА_2 проживає разом з батьками за адресою: АДРЕСА_2 однак за даною адресою зареєстрована лише з 26.03.2011 року. Разом з тим, мати ОСОБА_1 зареєстрована за вказаною адресою з 09.11.2006 року по теперішній час.
За даних обставин, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Наведені вище обставини стверджуються копією листа Управління праці, соціального захисту на захисту населення він наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міської ради № 2196, копією свідоцтва про народження ОСОБА_2 серії НОМЕР_1, копією акта депутата Бучанської міської ради від 03.10.2012 року, копією довідки ЖБК "Енергія"№ 203 та іншими матеріалами справи.
Відповідно до ч. 6 ст. 12 КАС України у випадках неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, судове засідання не фіксується за допомогою звукозаписуючого технічного засобу.
На підставі викладеного, п. 10 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, п. 4 ст. 27 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. 29 ЦК України, керуючись ст. ст. 3, 6, 10, 12, 60, 94, 104, 157 -163 КАС України, суд, -
постановив:
Позов задовольнити.
Зобов'язати Управління праці, соціального захисту та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міської ради Київської області видати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, довідку за формою Додаток № 9 до Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Копію постанови направити сторонам для відома.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови в порядку, передбаченому ст. 186 КАС України.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Суддя: Д. Є. Чернов