Судове рішення #6259853

                                № 2-а-2045\09

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

    06 серпня 2009 року Пролетарський районний суд м. Донецька у складі головуючого – судді Пивоварової Ю.О., при секретарі Орлової О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Пролетарської районної ради м. Донецька про оскарження дій та стягнення недоотриманої допомоги по догляду за дитиною,-

В С Т А Н О В И В:

    Позивач звернулась до суду із вказаним позовом до відповідача, зазначивши, що вона з 2007 року знаходиться у декретній відпустці по догляду за дитиною – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення нею трирічного віку. У зв'язку із цим має право на отримання щомісячної державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. У березні 2007 року вона звернулась до УПЗСН Пролетарської районної у м. Донецьку ради за призначенням державної допомоги, та з того часу перебуває в управлінні на обліку і отримує щомісячно зазначену державну допомогу у розмірі 130 грн. Вважає, що відповідач невірно нараховує та виплачує їй вказану допомогу, оскільки розмір допомоги не відповідає встановленому прожитковому мінімуму на дитину віком до 6 років, як це встановлено Законом України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми». Таким чином, за період з липня 2007 року до грудня 2007 року вона не отримала допомогу у розмірі 1982,6 грн.. Тому просила суд визнати дії УПСЗН Пролетарської районної ради м. Донецька в частині недоплати державної допомоги по догляду за дитиною до трирічного віку неправомірним та стягнути суму недоплати.

У судовому засіданні  позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю та просила їх задовольнити.

Представник відповідача ОСОБА_3 у судове засідання не з»явилась, надавши до суду письмові запечення до позову, згідно яких позовні вимоги не визнала та пояснила, що нарахування та виплата державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку здійснюється на підставі Законів України «Про Державний бюджет України на відповідний рік». Не дивлячись на те, що деякі положення вказаних законів були визнані неконституційними рішеннями Конституційного Суду України, фінансування витрат, пов»язаних з реалізацією цих Законів, здійснюється за рахунок бюджетних коштів. Оскільки ані Кабінетом Міністрів України, ані Верховною Радою України на виконання рішення Конституційного Суду України зміни до Закону України «Про Державний бюджет України» внесені не було, Управління праці та соціального захисту населення продовжує здійснювати виплати в межах затверджених бюджетних асигнувань.

Суд, вислухавши пояснення позивача, з»ясувавши позицію представника відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку та отримує державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як незастрахована у системі загальнообов»язкового державного соціального страхування з 05.03.07 року до 21.12.09 року.  При цьому розмір допомоги, що отримала ОСОБА_1 склав з 05.03.07 року – 120,75 грн. з урахування індексації, що підтверджується відповідною довідкою.

Згідно ст..  15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

У відповідності до Прикінцевих та перехідних положень вказаного  Закону розмір державної допомоги сім'ям з дітьми, передбаченої статтею 15 цього Закону, визначається Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з поступовим наближенням до прожиткового мінімуму, але при цьому не може бути нижчим за величину, що дорівнює 25 відсоткам зазначеного прожиткового мінімуму, а з 1 січня 2006 року - 50 відсоткам цього прожиткового мінімуму.

Дію частини 1 статті 15 та пункту 3 розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» зупинено пунктом 14 статті 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007» від 19 грудня 2006 року.

Статтею 56  цього Закону встановлено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» здійснюється у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 грн. для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетом.

Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року N 6-рп/2007 (справа про соціальні гарантії громадян) визнано неконституційним положення пункту 14 статті 71 в частині зупинення на 2007 рік дії частини першої статті 15 та пункту 3 розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону України «Про Державну допомогу сім»ям з дітьми» щодо встановлення розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Статтею 152 Конституції України встановлено, що закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Таким чином, оцінюючи наведене, суд приходить до висновку про те, що дії відповідача в частині невиплати позивачу допомогу по догляду за дитиною у період з 09.07.07 року до 31.12.07 року у розмірах, передбачених Законом України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми», не відповідають діючому законодавству та їх необхідно в цій частині визнати неправомірними та зобов»язати відповідача перерахувати ОСОБА_4 допомогу по догляду за дитиною у період з 09.07.07 року до 31.12.07 року у розмірах, передбачених Законом України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми».

Доводи відповідача про те, що позивач пропустила строк на звернення до суду, суд вважає безпідставними, оскільки, як вбачається з матеріалів справи, 27.11.08 року ОСОБА_1 звернулась до УПСЗН Пролетарського району м. Донецька із заявою про перерахунок суми допомоги по догляду за дитиною (а.с.9), а 01.12.08 року отримала відповідь про відмову у задоволенні її вимог (а.с.8). Таким чином, відповідно до ч.4 ст. 99 КАС України суд вважає, що річний строк для звернення до суду необхідно вираховувати з моменту, коли ОСОБА_1 дізналась про порушення своїх прав, тобто з моменту отримання відповіді УПСЗН про відмову у задоволенні її вимог про перерахунок суми допомоги.

Також, відповідно до ст. 94 КАС України, з місцевого бюджету Пролетарської райради необхідне стягнути на користь позивача суму судового збору у розмірі 3 гривні 40 копійок.

На підставі викладеного, керуючись ст. 9, 46, 152 Конституції України, Законом України «Про допомогу сім’ям з дітьми”, «Про Державний бюджет України на 2007 рік» та «Про Державний бюджет України на 2008 рік», рішеннями Конституційного Суду України  від 09.07.07 року № 6-рп,  ст.9, 10, 11, 69, 94, 158-163, 186 Кодексу Адміністративного Судочинства України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Пролетарської районної в м. Донецьку ради про оскарження дій та стягнення допомоги по догляду за дитиною до трирічного віку задовольнити повністю.

Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Пролетарської районної в м. Донецьку ради в частині недоплати ОСОБА_1 допомоги по догляду за дитиною до трирічного віку у розмірі, передбаченому Законом України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» з 09 липня 2007 до 31 грудня 2007 року неправомірними.

Зобов»язати Управління праці та соціального захисту населення Пролетарської районної в м. Донецьку ради перерахувати ОСОБА_1 суму допомоги по догляду за дитиною до трирічного віку у розмірі, передбаченому Законом України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» з 09 липня 2007 до 31 грудня 2007 року.

Стягнути з місцевого бюджету Пролетарської райради  на користь ОСОБА_1  суму судового збору у розмірі 3 гривні 40 копійок, сплаченого нею при зверненні до суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через суд першої інстанції  шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням  після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Суддя  

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація