Справа № 2-360/2007 p.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 лютого 2007 року Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі головуючого судді Сьоря С.І., при секретарі Бокатюк Ю.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці цивільну справу за позовом фізичної особи ОСОБА_1, ОСОБА_2 до фізичної особи ОСОБА_3, ОСОБА_4 про усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням та зняття з реєстрації, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі ОСОБА_1. та ОСОБА_2. звернулися до суду з позовом, згідно якого прохали суд ухвалити рішення, яким зобов'язати ОСОБА_3, ОСОБА_4. не чинити їм перешкоди у користуванні квартирою №АДРЕСА_1 в М.Кременчуці Полтавської області.
Свої вимоги мотивували тим, що їм на праві приватної власності належить квартира №АДРЕСА_1 в м. Кременчуці, що підтверджується свідоцтвом про право власності на квартиру № НОМЕР_1. У вказаній квартирі крім них зареєстровані ОСОБА_3 та ОСОБА_4., але з квітня 2006 р. не мешкають у ній. Позивачі вимушений сплачувати експлуатаційні витрати та інші послуги за користування квартирою за відповідачів. Вважають, що такими діями відповідачів обмежуються їх права щодо розпорядження та користування належною квартирою.
В судовому засіданні позивачі позовні вимоги підтримали, просили суд постановити рішення яким зобов'язати ОСОБА_3, ОСОБА_4. не чинити їм перешкоди у користуванні квартирою №АДРЕСА_1 в М.Кременчуці Полтавської області, зобов"язавши ВГІРФО Крюківського РВ КМУ УМВС України в Полтавській області зняти останніх з реєстрації за вищевказаною адресою.
Відповідачі в судове засідання не з»явилися з невідомих суду причин, хоча належним чином повідомлялися. Відповідно акту ОСББ НОМЕР_2 ОСОБА_3, ОСОБА_4. в кв. АДРЕСА_1 в м.Кременчуці не проживають і вручити їм повісту не являється можливим.
Представник третьої особи ВГІРФО Крюківського району М.Кременчука в судове засідання не з'явився, надіславши листа про слухання справи без його участі.
Суд вважає , що маються всі підстави для слухання справи без участі відповідачів та представника третьої особи.
Вивчивши та проаналізувавши матеріали справи, вислухавши сторін суд встановив наступне:
Позивачу ОСОБА_1. на праві приватної власності належить квартира №АДРЕСА_1 м. Кременчуці, що підтверджується свідоцтвом про право власності на квартиру № НОМЕР_1.
Оскільки вищезазначена квартира була отримана позивачами в період перебування у зареєстрованому шлюбі вони є співвласниками спірної квартири.
Станом на день розгляду справи у вказаній квартирі зареєстровані як піднаймачі ОСОБА_3, ОСОБА_4., що підтверджується довідкою виданою ОСББ-6 від 27.11.2006 року.
Стаття 48 Закону України "Про власність" та ст.391 ЦК України передбачають , що власник має право вимагати усунення будь-яких порушень його права , хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавлення володіння і відшкодування завданих збитків.
Відповідачі ОСОБА_3, ОСОБА_4. у вказаній квартирі не проживають, що підтверджується відповідними актами, але залишилися зареєстрованими у зазначеній квартирі і у добровільному порядку не бажають знятися з реєстрації за вказаною адресою.
Такими діями відповідача створюються перешкоди позивачам у користуванні належної їм на праві власності квартирою по причині проведення нарахувань по оплаті за комунальні послуги , порушуються права позивачів як власника щодо володіння , користування і розпорядження належним на праві власності жилого приміщення.
Таким чином суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1. та ОСОБА_2. обгрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. 48, 50 Закону України "Про власність", ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 383,386,391 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням та зняття з реєстрації задовольнити.
Зобов'язати ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не чинити перешкоди ОСОБА_1, ОСОБА_2 у здійсненні права користування та розпорядження квартирою №АДРЕСА_1 в м. Кременчуці Полтавської області.
Зобов'язати ВГІРФО Крюківського РВ КМУ УМВС України в Полтавській області зняти ОСОБА_3 та ОСОБА_4 з реєстрації за вищевказаною адресою.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга на протязі 20 діб з моменту подачі в 10-денний термін заяви про його апеляційне оскарження.