Судове рішення #6257808

КОПІЯ

Справа № 2а-822/2009р.

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И


09 жовтня 2009 року м. Носівка


                        Носівський районний суд Чернігівської області у складі:


головуючого – судді   Корзаченка В.М.,

за участю секретаря   Прищепи С.А.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Носівського районного суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до інспектора ВО ДТП ДАІ Шевченківського району при УДАІ ГУМВС України в м. Києві Гладенького Василя Петровича про визнання протиправними дій відповідача по складанню протоколу про адміністративне правопорушення, скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 300 гривень та закриття справи,

 

В С Т А Н О В И В:

11 вересня 2009 року, до Носівського районного суду звернувся ОСОБА_3 з адміністративним позовом до інспектора ВО ДТП ДАІ Шевченківського району при УДАІ ГУМВС України в м. Києві  Гладенького Василя Петровича про визнання протиправними дій відповідача по складанню протоколу про адміністративне правопорушення, скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 300 гривень та закриття справи.

Позивач обґрунтовує свій позов тим, що 03 вересня 2009 року, керуючи автомобілем «Шкода», державний номер НОМЕР_1, він рухався по вулиці Герцена міста Києва, його зупинив інспектор ВО ДТП ДАІ Шевченківського району при УДАІ ГУМВС України в м. Києві Гладенький Василь Петрович, перевірив документи і повідомив його, що він порушив ПДР, а саме не виконав вимогу дорожнього знаку 4.1. „Рух прямо”, який нібито знаходився на прилеглій до вул. Герцена, вул. Овруцькій. Він не погодився з правопорушенням, але інспектор ДАІ склав на нього протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 122 КУпАП України за порушення вимоги дорожнього знаку «Рух прямо» та виніс постанову про накладення стягнення у виді штрафу у розмірі 300 гривень.  

Позивач у судове засідання не з’явився, надіславши до суду заяву про розгляд справи без його участі, одночасно зазначивши про підтримання позовних вимог у повному обсязі.

Відповідач був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, однак у судові засідання двічі не прибував, заперечення на адміністративний позов до суду не надсилав, про причини неявки суд не повідомляв. Беручи до уваги, що ч. 4 ст. 128 КАС України передбачає, що у разі неприбуття відповідача – суб’єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, суд розглядає справу за відсутності сторін за наявними у ній доказами.

Згідно постанови серії АА № 003855 від 03 вересня 2009 року, посилаючись на порушення позивачем дорожнього знаку 4.1. Правил Дорожнього руху України, яким дозволяється лише рух прямо, відповідач визначив, що ОСОБА_3 здійснив рух ліворуч, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП і наклав на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 300 гривень.

Вивчивши адміністративний позов, перевіривши законність та обґрунтованість винесеної відповідачем постанови, розглянувши та вивчивши інші матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення справи і розгляду спору по суті, суд приходить до наступного:

Згідно Правил Дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10 жовтня 2001 року, дорожній знак 4.1. є наказовим знаком і дозволяє рух лише у напрямку, вказаному стрілкою.

Відповідно до ч. 1 ст. 122 КУпАП відповідальність передбачена за порушення вимог дорожніх знаків.

Абзац другий частини 3 статті 62 Конституції України передбачає, що всі сумніви щодо доведеності вини особи, тлумачаться на її користь.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З позовної заяви вбачається, що знаку, який би забороняв рух ліворуч, на вказаній ділянці дороги встановлено не було.

Однак відповідач жодного заперечення до суду не надсилав, доказів порушення позивачем вимог Правил дорожнього руху України суду не надав, інформацію про відсутність на ділянці дороги знаку „Рух прямо” не спростував, таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач неправомірно склав протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП та неправомірно виніс постанову про накладення штрафу на позивача за порушення ним знаку 4.1. Правил Дорожнього руху України.

За таких обставин вказаний адміністративний позов підлягає задоволенню.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247, п. 3 ч. 1 ст. 293 КУпАП, ст.ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

    Адміністративний позов ОСОБА_3 задовольнити.

              Визнати протиправними дії інспектора ВО ДТП ДАІ Шевченківського району при УДАІ ГУМВС України в м. Києві Гладенького Василя Петровича, які виразилися у складанні ним 03 вересня 2009 року протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 037440, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП та винесенні постанови про накладення на ОСОБА_3 адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 300 (триста) гривень.

Скасувати постанову інспектора ВО ДТП ДАІ Шевченківського району при УДАІ ГУМВС України в м. Києві  Гладенького Василя Петровича від 03 вересня 2009 року серії АА № 003855 про накладення на ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 300 (триста) гривень і справу закрити.  

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Київського апеляційного адміністративного суду через Носівський районний суд Чернігівської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя   підпис В.М. Корзаченко


В І Р Н О:

Суддя Носівського

районного суду                                                                                             В.М. Корзаченко


Постанова не набрала законної сили


Суддя Носівського

районного суду                                                                                             В.М. Корзаченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація