№2-931/2007
№ 2-10384/2006
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
09 лютого 2007року М.Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області в складі головуючого судді Склярова В.В. при секретарі Кухарєвій Н.І., за участю позивачки ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Краматорську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про визнання особи втратившим право користування житловим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
26.12.2006 р. позивачка звернулася до суду з позовними вимогами до відповідачів про визнання їх втратившими право користування житловим приміщенням.
Позивачка в судовому засіданні уточнила позовні вимоги і суду пояснила, що вона є власницею житлового будинку АДРЕСА_1, також по зазначеній адресі зареєстровані відповідачі: ОСОБА_2 - колишний власник, а також члени її сім'ї ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7. Після заключения угоди купівлі - продажу квартири, з листопада 2005 року по дійсний час відповідачі у зазначеній квартирі не проживають, ніякої участі в оплаті комунальних платежів не приймають. Таким чином, відповідачі не проживають у зазначеній квартирі більш 6 місяців без поважної причини, вона сплачує за відповідачів комунальні послуги, що є для неї скрутним. Просить усунити їй перешкоди в користуванні житловим будинком АДРЕСА_1 та визнати ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 втратившими право користування цим житловим приміщенням.
Відповідачі в судове засідання не з'явився, хоча про дату слухання справи були сповіщені належним чином -судовими повістками. При таких обставинах суд визнає неявку відповідачів неповажною, вважає за можливе слухати справу у відсутності відповідачів, ухвалити заочне рішення.
Вислухавши думку позивача, представника третьої особи, проаналізувавши зібрані по справі докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню за наступними підставами.
Згідно ст.391 ЦК України. Власник майна має право вимагати усунення перешкоди в здійсненні їм права користатися і розпорядження своїм майном.
Згідно Закону України «Про власність» ст.4 п.1. «Власник за своїм розсудом володіє, користається і розпоряджається приналежним йому майном». Ст.48 п.2 « власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, навіть якщо ці порушення і не були сполучені з позбавленням володіння і відшкодування заподіяного їм збитку.
Як убачається з договору купівлі - продажу від 11.11.2005 р. житлового будинку АДРЕСА_1 належить ОСОБА_1
Відповідно до копії домової книги в будинку АДРЕСА_1 постійно прописані і відповідачі.
Згідно акта депутату виборчого округу № 13 про не проживання від 08.12.2006 року відповідачі не проживають в житловому будинку АДРЕСА_1 з листопада 2005 року по теперішній час.
При таких обставинах суд вважає доведеними доводи позивачки про те, що прописка відповідачів в житловому будинку АДРЕСА_1 на праві особистої власності перешкоджає їй користуватися власністю, і за їх прописку вона змушена платити комунальні платежі і тому відповідачів необхідно зняти з реєстрації, усунувши перешкоду в користуванні власністю.
Керуючись ст.ст.10,60,213 -215 ЦПК України, ст.168 ЖК України, ст. 391 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Усунути ОСОБА_1 перешкоду в користуванні власністю - житловим будинком АДРЕСА_1.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_6 року народження втратившими право користування цим житловим приміщенням за адресою АДРЕСА_1, зобов'язавши житлові органи зняти їх з реєстраційного обліку.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня оголошення рішення, апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження в Апеляційний cуд. Донецької області через Краматорський міський суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається, ocoбою яка її подає, до суду апеляційної інстанції.