Судове рішення #6257220

КОПІЯ


Справа № 1-69/2009р.


В И Р О К

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

18 вересня 2009 року м. Носівка

 Носівський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого – судді ОСОБА_1,

за участю секретаря             ОСОБА_2,

прокурора ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальну справу про обвинувачення

ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4, неодруженого, непрацюючого, раніше не судимого,


у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 309 та ч. 1 ст. 263 КК України,

ВСТАНОВИВ:

13 червня 2009 року близько 14 години, ОСОБА_4 на горищі дачного господарства, яке розміщене по вулиці Молодіжній, 69, у селі Лихачів Носівського району Чернігівської області, знайшов висушені рослини маку, тобто незаконно придбав особливо небезпечний наркотичний засіб – макову солому у кількості 25,9 г у перерахунку на суху речовину, а потім незаконно переніс його до хліва даного господарства, де незаконно зберігав без мети збуту до вилучення його працівниками міліції при проведенні обшуку 15 червня 2009 року.

Відповідно до „Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06 травня 2000 року № 770 (таблиця 1, список 1), макова солома віднесена до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено.

13 червня 2009 року близько 15 години, ОСОБА_4 на горищі дачного господарства, яке розміщене по вулиці Молодіжній, 69, у селі Лихачів Носівського району Чернігівської області, знайшов 14 бойових патронів, а саме: 11 патронів для нарізної зброї калібру 9 мм (9х18), пістолетів ПМ, АПС, РА-63, Р-64 та 3 патрони калібру 5,45 мм (5,45х39) до автоматів АКМ-74 і ручних кулеметів РПК-74, які незаконно привласнив, тобто незаконно придбав, а потім незаконно переніс їх до хліва даного господарства, де незаконно зберігав 14 бойових патронів до вилучення їх працівниками міліції при проведенні обшуку 15 червня 2009 року.

Допитаний як підсудний ОСОБА_4 винним себе за ч. 1 ст. 309 та за ч. 1 ст. 263 КК України визнав повністю і дав суду показання, що 13 червня 2009 року близько 14-15 годин, під час прибирання на горищі будинку свого дачного господарства по вул. Молодіжній, 69, у селі Лихачів Носівського району Чернігівської області, знайшов пучок висушених рослин маку та 14 патронів, які переніс у приміщення хліва даного господарства, щоб потім викинути, але забув про них і 15 червня 2009 року вони були вилучені працівниками міліції. Він щиро кається, що не викинув знайдене одразу, просив суворо його не карати.

Від дослідження письмових та інших доказів по справі підсудний ОСОБА_4 відмовився, повністю визнавши свою вину у пред’явленому обвинуваченні. Тому суд визнав недоцільним дослідження тих доказів, стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, з’ясувавши правильне розуміння підсудним та іншими учасниками судового розгляду змісту цих обставин та обмежив дослідження фактичних обставин справи допитом підсудного та дослідженням матеріалів справи, які його характеризують.

З цього приводу підсудному та учасникам судового розгляду судом роз’яснено вимоги ст. 299 КПК України про те, що вони в апеляційній інстанції позбавлені права посилатися на докази, які судом не досліджувалися.

Оцінюючи добуті у справі і досліджені в судовому засіданні докази, суд визнає їх достовірними, достатніми, належними і допустимими.

Допитавши підсудного, проаналізувавши матеріали кримінальної справи, суд приходить до висновку, що своїми діями, які виразилися у незаконному придбанні та зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, ОСОБА_4 вчинив злочин, передбачений ч. 1 ст. 309 КК України, а своїми діями, які виразилися у незаконному придбанні, носінні та зберіганні бойових припасів без передбаченого законом дозволу, ОСОБА_4 вчинив злочин, передбачений ч. 1 ст. 263 КК України.

ОСОБА_4 винен у вчиненні вказаних злочинів, його вина в межах даної кваліфікації доказана повністю і він підлягає покаранню за ч. 1 ст. 309 та за ч.1 ст. 263 КК України.

Обставин, що обтяжують покарання підсудного ОСОБА_4 не виявлено.

Обставинами, що пом’якшують покарання підсудного ОСОБА_4 суд визнає його щире каяття у вчиненні злочинів та позитивні характеристики за місцем проживання.

Виключних обставин по справі для застосування ст. 69 КК України і призначення підсудному покарання більш м’якого чим передбачено санкціями законів за якими він притягується до відповідальності суд не вбачає.

Призначаючи покарання підсудному ОСОБА_4, суд враховує ступінь тяжкості вчинених ним злочинів, особу винного, ступінь його вини, вік, стан здоров’я, сімейний і майновий стан, ставлення до суспільно-корисної праці, характеризуючі дані, поведінку в побуті та обставини, що пом’якшують і обтяжують покарання.

    Обираючи вид і міру покарання підсудному ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 309 та за ч. 1 ст. 263 КК України, суд бере до уваги характер і ступінь небезпечності вчинених злочинів, сукупність усіх обставин їх вчинення та наслідки, які настали, дані про його особу, що він не працює та не має доходу, повністю визнав свою вину та щиро в цьому розкаявся, і хоча вчинені ним злочини відносяться до числа злочинів середньої тяжкості, однак суд приходить до висновку про те, що виправлення і перевиховання підсудного можливе без ізоляції від суспільства, при призначенні йому покарання за ч. 1 ст. 309 КК України у виді обмеження волі, а за ч. 1 ст. 263 КК України у виді позбавлення волі і при звільненні його від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України та з покладенням на нього обов’язків, передбачених ст. 76 КК України. Саме таке покарання буде достатнім для його виправлення і попередження нових злочинів.

    Визначаючи покарання за сукупністю злочинів, суд вважає за необхідне застосувати принцип поглинення менш суворого покарання більш суворим, оскільки ОСОБА_4 вчинив злочини середньої тяжкості, від яких тяжких наслідків не настало.

Цивільний позов по кримінальній справі не заявлено.

    Речові докази у справі: макова солома у кількості 25,9 г, що зберігається у Носівському РВ УМВС України в Чернігівській області, підлягає знищенню; бойові патрони у кількості 14 штук, що зберігаються у Носівському РВ УМВС України в Чернігівській області, необхідно   передати до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Чернігівській області; 10 аркушів з комп’ютерними роздруківками – залишити при справі.

Судові витрати по справі складаються із вартості проведення хімічної експертизи:    № 508(х) від 07 липня 2009 року, вартістю 315 гривень 65 копійок і балістичної експертизи № 334 від 24 червня 2009 року, вартістю 243 гривні 39 копійок та підлягають стягненню з підсудного ОСОБА_4 у повному обсязі.

Запобіжний захід ОСОБА_4 до набрання вироком законної сили необхідно залишити без зміни – підписку про невиїзд.

Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -

  ЗАСУДИВ:

ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 309 та ч. 1 ст. 263 КК України, призначивши йому покарання:

за ч. 1 ст. 309 КК України у виді обмеження волі на строк 1 (один) рік;

за ч. 1 ст. 263 КК України у виді позбавлення волі на строк 2 (два) роки.

На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим визначити ОСОБА_4 остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 2 (два) роки.

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_4 від відбування покарання звільнити з випробуванням з іспитовим строком 1 (один) рік 6 (шість) місяців, якщо він протягом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього, відповідно до ст. 76 КК України обов’язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, періодично з’являтися до кримінально-виконавчої інспекції для реєстрації та повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання.

Стягнути зі ОСОБА_4 на користь держави судові витрати за проведення хімічної та балістичної експертиз у сумі 559 (п’ятсот п’ятдесят дев’ять) гривень 04 копійки.

Речові докази у справі: макову солому у кількості 25,9 г, що зберігається у Носівському РВ УМВС України в Чернігівській області – знищити; бойові патрони у кількості 14 штук, що зберігаються у Носівському РВ УМВС України в Чернігівській області – передати до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Чернігівській області; 10 аркушів з комп’ютерними роздруківками – залишити при справі.

Запобіжний захід ОСОБА_4 до набрання вироком законної сили залишити без зміни – підписку про невиїзд.

На вирок може бути подана апеляція через Носівський районний суд до апеляційного суду Чернігівської області протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

Суддя   підпис ОСОБА_1


В І Р Н О:

Суддя Носівського

районного суду                                                                                             ОСОБА_1


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація