ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 лютого 2007 року справа № 2-1339/07
Малиновський районний суд міста Одеси в складі:
Головуючого судді Михайлюка О.А.,
при секретарі Бондаренко Т.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 доОСОБА_2про визнання
договору купівлі-продажу дійсним, -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом доОСОБА_2про визнання договору купівлі-продажу дійсним, посилаючись на те, що 27 травня 1999 року міжОСОБА_3, діючою від імені ОСОБА_2, з одного боку та ОСОБА_4, з іншого на Одеській новій біржі, був укладений договір купівлі-продажу квартириАДРЕСА_1.
Оскільки нотаріально договір купівлі-продажу не оформлявся, позивачка не може оформити свої спадкові права після смерті її сина ОСОБА_4, у зв'язку з чим вимушена звернутися з позовною заявою до суду.
Відповідачка в судове засідання не з'явилась, про час та місце розгляду справи сповіщена належним чином.
Відповідно до п. 4 ст. 169 ГПК України, якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Суд, вислухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що 27 травня 1999 року міжОСОБА_3, діючою від імені ОСОБА_2, з одного боку та ОСОБА_4, з іншого на Одеській новій біржі, був укладений договір купівлі-продажу квартириАДРЕСА_1.
ОСОБА_4 передав відповідачці, обговорену заздалегідь суму грошей в рахунок вартості квартири, виконавши, таким чином, умови договору.
Вказаний договір був зареєстрований в КП "ОМБТІ та РОН" під № 214пр стор. 11 реєстр 317 на ім'я ОСОБА_4.
Таким чином, сторони фактично виконали угоду, а в теперішній час у позивачки виникла необхідність у прийнятті спадщини після смерті ОСОБА_4 у вигляді квартириАДРЕСА_1, однак нотаріальні органи відмовляють їй у зв'язку з тим, що договір, укладений між нею та відповідачкою нотаріально не посвідчений, чим порушені вимоги ст. 20 9 ЦК України.
У відповідності зі ст. 220 ч. 2 ЦК України, якщо сторони домовилися щодо всіх важливих умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, суд може визнати такий договір дійсним.
За таких обставин, суд вважає за можливим визнати договір купівлі-продажу квартириАДРЕСА_1, укладений 27 травня 1999 року на Одеській новій біржі заНОМЕР_1, міжОСОБА_3, діючою від імені ОСОБА_2,
3 одного боку та ОСОБА_4, з іншого - дійсним.
Керуючись ст. 220 ч. 2 ЦК України, ст. ст. 10, 58, 60, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати договір купівлі-продажу квартириАДРЕСА_1, укладений 27 травня 1999 року на Одеській новій біржі заНОМЕР_1, міжОСОБА_3, діючою від іменіОСОБА_2(продавець), з одного боку та ОСОБА_4 (покупець), з іншого - дійсним.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.