Судове рішення #6252381

 

 

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження у справі

 

 

 

02 жовтня 2009 року                 Справа №2а-6308/09/1370

 

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Дем'яновський Г.С., перевіривши матеріали позовної заяви Львівського комунального підприємства «Каменяр-Центр» до Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції  про скасування постанови про закінчення виконавчого провадження, зобов'язання відновити виконавче провадження, -

 

в с т а н о в и в:

02 жовтня 2009 року Львівське міське комунальне підприємство «Каменяр-Центр» звернулось до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції  про скасування постанови про закінчення виконавчого провадження, зобов'язання відновити виконавче провадження.

В позовній заяві Львівське міське комунальне підприємство «Каменяр-Центр» просить скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження державного виконавця Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції від 03.04.2009р. по виконавчому листу, виданому Галицьким районним судом м.Львова про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості та 50,00 грн. судових витрат, зобов'язати відповідача відновити виконавче провадження та провести всі дії для стягнення заборгованості по виконавчому листі.

У прийнятті зазначеної позовної заяви слід відмовити з наступних підстав.

Відповідно до вимог ст. 1 КАС України, цей нормативно-правовий акт визначає повноваження адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах .

Згідно з п.4 ч.1 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках встановлених законом. На підставі норми ст.4 КАС України ю рисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України «Про виконавче провадження». Зокрема, державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, установлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії (стаття 5 Закону).

Разом з тим, статтею 217 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що суд, який ухвалив рішення , може визначити порядок його виконання, надати відстрочку або розстрочити виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішенні.  

Зокрема, розділом VII Цивільного процесуального кодексу України передбачений судовий контроль за виконанням судових рішень. Так, згідно ст.383 та ст.384 ЦПК України  учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій,  мають право звернутися до суду із скаргою,  якщо  вважають, що рішенням, дією  або  бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення,  ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи. Скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.

З наданих суду матеріалів вбачається, що виконавчий лист ВП №11948959, за яким проводиться стягнення по заборгованості виданий Галицьким районним судом м.Львова  18.02.2009р. в порядку цивільного судочинства.

 Враховуючи викладене вище та відповідно до вимог ст. 383 ЦПК України, вживати заходи для забезпечення виконання виконавчих листів може  Галицький районний суд м.Львова. Звернення до суду за таких обставин здійснюється в порядку, визначеному положеннями Цивільного процесуального кодексу України.

 Оскільки вищеописане подання не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства України, то у відкритті провадження у адміністративній справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України слід відмовити та роз'яснити позивачу, що відмова у відкритті провадження в адміністративній справі тягне за собою заборону повторного звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом (у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих саме підстав), щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 17, 160, 165, п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

 

УХВАЛИВ:

 

Відмовити у відкритті провадження за позовною завою Львівського комунального підприємства «Каменяр-Центр» до Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про скасування постанови про закінчення виконавчого провадження, зобов'язання відновити виконавче провадження.

 

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів після подачі заяви на апеляційне оскарження, яка подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

 

 

Суддя                                                   (підпис)

З оригіналом згідно

 

Суддя                                                                                  Дем'яновський Г.С.

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація