Апеляційний суд Запорізької області
Справа № 22 - 3608 / 2009 р. Головуючий у 1 інстанції: Урупа І.В.
Суддя-доповідач: Боєва В.В.
У Х В А Л А
Іменем України
07 жовтня 2009 року. м. Запоріжжя
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Запорізької області у складі:
Головуючого: Боєвої В.В.
Суддів: Денисенко Т.С., Коваленко А.І.,
При секретарі: Карацюпі О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу громадської організації „Народна ініціатива” на ухвалу судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 10 червня 2009 року про відмову у відкритті провадження у справі за позовом громадської організації „Народна ініціатива” до комунального підприємства „Житлово-комунальне господарство-2” про спонукання до виконання умов договору,
В С Т А Н О В И Л А:
У червні 2009 року громадська організація „Народна ініціатива” звернулася до суду з позовом до комунального підприємства „Житлово-комунальне господарство-2” про спонукання до виконання умов договору .
Ухвалою судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 10 червня 2009 року відмовлено у відкритті провадження у справі.
Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, громадська організація „Народна ініціатива” подала апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм процесуального права, просять ухвалу суду скасувати і передати питання на новий розгляд.
Заслухавши у засіданні апеляційного суду суддю - доповідача, пояснення учасників апеляційного розгляду, перевіривши законність і обґрунтованість ухвали суду першої інстанції та обставини справи в межах доводів апеляційної скарги і вимог, заявлених в суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Пунктом 1 частині 1 статті 312 ЦПК України передбачено, що розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.
Так, пунктом 1) частини 1 статті 122 ЦПК України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ст. 1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушення.
Постановивши ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі, суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області посилався на положення пункту 1 частини 2 статті 122 ЦПК України і виходив з того, що позов подано юридичною особою до юридичної особи - стосовно ведення господарської діяльності відповідача, а тому такий спір повинен розглядатися в порядку ГПК України.
Такий висновок суду не суперечить матеріалам справи, оскільки з позовної заяви та пояснень представників вбачається, що громадська організація „Народна ініціатива” є юридичною особою, також юридичною особою є комунальне підприємство „Житлово-комунальне господарство-2”, а предметом спору є неналежне виконання юридичною особою - комунальним підприємством „Житлово-комунальне господарство-2” - договорів про надання послуг.
За таких обставин судова колегія вважає, що підстав для скасування ухвали судді не вбачається.
Керуючись ст. ст. 307, 312, 314, 317 ЦПК України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу громадської організації „Народна ініціатива” відхилити.
Ухвалу судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 10 червня 2009 року по цій справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена протягом двох місяців шляхом подачі касаційної скарги до Верховного Суду України.
Головуючий:
Судді: