2-5395/09/14.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 вересня 2009 року Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Чередник В.Є.,
при секретарі Поповій В.В.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
Встановив:
У серпні 2009 р. позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на утримання дитини – ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ј частини від заробітку, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, до досягнення нею повноліття, посилаючись на те, що відповідач не надає допомоги на дитину в добровільному порядку.
В попереднє судове засідання позивач не з’явилась, надала суду заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала, відповідач в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про визнання позову та розгляд справи за його відсутності.
Згідно з ч. 4 ст.. 130 ЦПК України в разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди в порядку, встановленому статтею 174 ЦПК України суд виносить рішення в попередньому засіданні.
Суд, вислухавши сторони, перевіривши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав:
Сторони розірвали шлюб 31 липня 2009р..
Від шлюбу мають неповнолітню доньку –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з матір’ю і знаходиться на її утриманні.
Згідно ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Відповідно до ст. 183 СК України суд визначає розмір аліментів в 1\4 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, до досягнення нею повноліття.
При визначенні розміру аліментів суд враховує, що відповідач працездатний, не є інвалідом, інших аліментних обов’язків не має.
На підставі наведеного, суд визначає розмір аліментів з платника в розмірі ј частини від заробітку щомісячно, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Крім того, з ОСОБА_2 відповідно до ст. 88 ЦПК України на користь держави підлягають стягненню судові витрати пов’язані з розглядом справи.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 130, 174, 212, 215 ЦПК України, ст. ст. 180-182, 183 СК України, суд-
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого в Донецькій області, Ясинуватському районі, АДРЕСА_1, працюючого на ТОВ „Інтерпласт плюс”, що знаходиться по вул.. Артема 154 в м. Донецьк на користь ОСОБА_1 на утримання ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти в розмірі ј частини від заробітку, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 25 серпня 2009 року і до його повноліття .
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого в Донецькій області, Ясинуватському районі, АДРЕСА_1, працюючого на ТОВ „Інтерпласт плюс”, що знаходиться по вул.. Артема 154 в м. Донецьк на користь держави судовий збір в розмірі 51/п”ятдесят одна / гривень 00 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 120/сто двадцять/ гривень 00 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя