Справа № 2а -89/2009
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2009 року Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:
головуючого - судді Свистунової О.В.
при секретарі Жабко Ю.А.
позивача ОСОБА_1
представників відповідача Бойчишиної Л.А., Горбарук С.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Дзержинської районної у місті ради, третя особа Міністерство праці та соціальної політики України про визнання неправомірними дій, стягнення не донарахованих сум державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулась в суд із зазначеним позовом до
Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Дзержинської районної у місті ради про визнання неправомірними дій, стягнення не донарахованих сум державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 30 березня 2009 року, в якості третьої особи було залучено Міністерство праці та соціальної політики України.
В судовому засіданні 07.07.2009 року було прийнято уточнені позовні вимоги позивача.
Звернувшись до суду із вищеназваним позовом, позивачка посилається на ті обставини, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року в неї народилась дочка – ОСОБА_2, про що Дзержинським відділом РАГС Криворізького міського управління юстиції зроблено актовий запис за № 401 від 01.09.2005 року.
Позивачка є застрахованою особою, що підтверджено свідоцтвом про загальнообов»язкове державне соціальне страхування видане 17.10.2007 року. З квітня 2007 року позивачка перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Дзержинської районної у місті ради та отримує допомогу по догляду за дитиною, до досягнення нею трирічного віку, як застрахована особа.
Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку була призначена позивачці з ІНФОРМАЦІЯ_1 року по ІНФОРМАЦІЯ_2 року включно. За період з ІНФОРМАЦІЯ_3 року по ІНФОРМАЦІЯ_4 року вона отримала державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі: з ІНФОРМАЦІЯ_3 року по 31.07.2007 року – 91,57 грн.; серпень 2007 року – 132,64 грн.; вересень 2007 року – 134,45 грн.; жовтень 2007 року – 130,64 грн.; листопад 2007 року – 140,05 грн.; грудень 2007 року – 144,10 грн. А всього – 773,45 грн.
Між тим, позивачка не згодна з розміром виплаченої їй допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та вважає, що він призначений у порушення вимог діючого законодавства. Вона є застрахованою особою в системі загальнообов”язкового державного соціального страхування і при визначенні та нарахуванні розміру допомог відповідач повинен був керуватися вимогами ст.ст.40-44 Закону України „ Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування у зв”язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.”
Вона вважає, що повинна була отримувати державну допомогу по догляду за дитиною відповідно до розміру прожиткового мінімуму на 2007 рік на одну дитину віком до 6 років, який складає: з 01 січня 2007 року – 434 грн., з ІНФОРМАЦІЯ_1 року – 463 грн., з 01 жовтня 2007 року – 470 грн. Відповідно, повинна була отримувати державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в наступному розмірі: з ІНФОРМАЦІЯ_3 року по 31.07.2007 року – 328,60 грн.; серпень 2007 року – 463,00 грн.; вересень 2007 року – 463,00 грн.; жовтень 2007 року – 470,00 грн.; листопад 2007 року – 470,00 грн.; грудень 2007 року – 470,00 грн. А всього – 2664,00 грн. Вважає, що різниця недоплати складає – 1890,55 грн.
Зазначені порушення позивачка вважає протиправними та такими, що порушують її конституційні права.
Враховуючи викладене позивачка, просить: - поновити їй строк для звернення до суду за захистом своїх порушених прав за період з ІНФОРМАЦІЯ_3 року по ІНФОРМАЦІЯ_4 року; - Визнати незаконними дії Управління праці та соціального захисту населення виконкому Дзержинської районної у місті Кривому Розі ради щодо нарахування, призначення та виплати ОСОБА_1, у розмірі меншому ніж прожитковий мінімум на дитину віком до шести років, щомісячної державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, згідно до ст. 15 Закону України « Про державну допомогу сім'ям з дітьми" № 2811-ХІІ від 21.11.1992 року на доньку – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, в період з ІНФОРМАЦІЯ_3 року по ІНФОРМАЦІЯ_4 року.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення виконкому Дзержинської районної у місті Кривому Розі ради донарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоотриману нею у період з ІНФОРМАЦІЯ_3 року по ІНФОРМАЦІЯ_4 року державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст.15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" у розмірі прожиткового мінімуму встановленого для дітей віком до 6 років на час її виплати у період з ІНФОРМАЦІЯ_3 року по ІНФОРМАЦІЯ_4 року включно у сумі 1890,55 грн..
У судовому засіданні позивачка підтримала уточнені позовні вимоги та просила задовольнити їх у повному обсязі.
Представники відповідача заперечували проти позову і просили відмовити у його задоволенні. Вважають , що їх дії правомірні, всі виплати позивачці зроблені відповідно до Законів України „ Про Державний бюджет України на 2007 рік” та „ Про державну допомогу сім”ям з дітьми”. Позивачка невірно трактує зміст законів якими передбачена виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в певному розмірі. Управління праці та соціального захисту населення проводять видатки тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами на відповідний календарний рік, і не мають незапланованих коштів на будь-які виплати. Крім того, представники відповідача зазначили що позивачкою порушений строк звернення її до суду із зазначеними вимогами та не надано доказів у підтвердження поважності причин з яких вона його пропустила.
Представник третьої особи у судове засідання не з»явився, про день та час розгляду справи сповіщений належно, причини неявки суду не повідомив.
Вислухавши думку сторін, дослідивши письмові докази, суд вважає, що заявлені позовні вимоги підлягають частковому задоволенню за наступними підставами.
Позивачка ОСОБА_1, звернувшись до суду із вищеназваним позовом просить не застосовувати до неї вимоги ч.1 ст.100 КАС України, оскільки про порушення свого права вона дізналася тільки після серпня 2008 року, від чоловіка, який розповів, що у його колеги жінка звернулась до суду із зазначених питань. Тому, у жовтні 2008 року позивачка звернулась до суду із зазначеними позовними вимогами. Однак, позов було їй повернуто у зв»язку з пропуском наданого строку для усунення недоліків. Позивачка вважає, що строк позовної давності за 2007 рік пропущений з поважних причин, а саме: вважає, що державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається до досягнення нею трирічного віку, а не на поточний рік і строк позовної давності повинен починатись з дня, коли право на цю допомогу буде втрачено, тобто, з дня коли дитина досягла трирічного віку – ІНФОРМАЦІЯ_2 року. До суду вона звернулася вперше з адміністративним позовом 29.10.2008 року, отже встановлений ч.2 ст.99 КАС України річний термін нею не порушений. Також, позивачка зазначила, що у 2007 році вона продовжувала годувати дитину груддю і повинна була дотримуватись режиму, у зв»язку з чим, була обмежена у своїх діях. І як зазначила позивачка, саме виховання дитини для неї було першочерговим, у зв»язку з чим вона не мала можливості слідкувати за змінами, які відбувались у законодавстві України. Вважала, що це обов»язок саме працівників Управління…, як фахівців.
Суд погоджується з думкою позивачки ОСОБА_1 в цій частині та вважає, що нею не був пропущений строк на звернення до адміністративного суду, оскільки, відповідно до ч.2 ст.99 КАС України встановлений законом річний строк на звернення до суду обчислюється із дня , коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав , свобод та інтересів.
Позивачка отримувала належні їй виплати шляхом перерахування їх на відкритий нею банківський рахунок.
Як було з»ясовано у судовому засіданні, у серпні 2008 року позивачка дізналась про порушене право, оскільки нею було отримано державну допомогу у значно меншому розмірі ніж це передбачено законодавством України. За захистом порушених прав вона у жовтня 2008 року звернулась до суду, отже суд вважає, що саме з цього часу починає свій відлік встановлений ч.2 ст.99 КАС України річний строк на звернення до суду.
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 06.12.2006 року № 453 „ Про передачу функцій призначення та виплати допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку застрахованим особам від страхувальників та робочих органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та його відділень органам праці та соціального захисту населення” зазначено, що така передача здійснюється у зв”язку із виплатою допомоги у 2007 році з коштів державного бюджету.
Згідно з п.2.3 Положення про управління праці та соціального захисту населення виконкому Дзержинської районної у місті ради, затвердженого рішенням сесії Дзержинської районної у місті ради № 180 від 27.02.2009 року , зазначене управління здійснює призначення, перерахунок та виплату встановлених законодавством соціальних допомог. Відповідно до п.1.4 вищеназваного Положення Управління є юридичною особою, має свої печатки, у тому числі гербову, штампи, бланки і розрахункові рахунки в Державному казначействі.
Таким чином, суд вважає, що Управління праці та соціального захисту населення виконкому Дзержинської районної у місті ради є належним відповідачем по справі, уповноваженим державою, згідно чинного законодавства, на виконання функцій щодо призначення та виплати соціальної допомоги.
Позивачка ОСОБА_1 є матір’ю неповнолітньої дитини - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, що підтверджується свідоцтвом про народження серії І-КИ № НОМЕР_2, виданого ІНФОРМАЦІЯ_6 року Дзержинським відділом РАЦС Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області (а.с.5).
Згідно довідки наданої службою директора по труду та кадрам ВАТ «ІНФОРМАЦІЯ_1» № НОМЕР_1 від 18.03.2009 року (а.с.12), позивачка є працівником зазначеного підприємства з ІНФОРМАЦІЯ_7 року. Працює бригадиром доменного цеху №1.
З ІНФОРМАЦІЯ_1 року позивачка перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Дзержинської районної в місті ради та отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в Управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Дзержинської районної в місті ради, яка їй призначена з ІНФОРМАЦІЯ_1 року по ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Із нарахованими відповідачем сумами допомоги позивачка не згодна, у зв”язку з чим, звернулася до суду із позовом фактично про проведення перерахунку.
Представниками відповідача було зазначено, що виплати допомоги здійснюватися вірно. ІНФОРМАЦІЯ_1 року Управлінням… було прийнято письмову заяву позивачки щодо призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Розпорядженням управління праці та соціального захисту населення виконкому Дзержинської районної у місті ради від ІНФОРМАЦІЯ_1 року їй було призначено допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на період з ІНФОРМАЦІЯ_1 року по ІНФОРМАЦІЯ_2 року. До цього часу позивачка отримувала державну допомогу на підприємстві.
Дослідивши надані сторонами докази, суд вважає, що проведені відповідачем виплати сум допомог зроблені ним з порушенням вимог законодавства України.
Судом встановлено і матеріалами справи підтверджено, що позивачка перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Дзержинської районної у місті ради як така, що одержує соціальну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Відповідачем як органом, що призначає і здійснює виплату держаної допомоги сім'ям з дітьми, відповідно до ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» була призначена та виплачена позивачу в 2007 року допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у наступних розмірах: квітень 2007 року - липень 2007 року – 129,03 грн., серпень 2007 року – 132,64 грн.; вересень 2007 року – 134,45 грн.; жовтень 2009 року – 130,64 грн.; листопад 2007 року – 140,05 грн.; грудень 2007 року 144,10 грн., з січня 2008 року – по липень 2008 року - 144,10 грн., серпень 2008 року – 106,91 грн. (а.с.9). Всього отримано: 2313,61 грн.
За обґрунтуваннями позивача всього недонараховано з ІНФОРМАЦІЯ_3 року по ІНФОРМАЦІЯ_5року у розмірі – 1890,55 грн.
У частині 2 Закону України "Про державний бюджет України на 2007 рік" зазначається, що допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України „ Про державну допомогу сім”ям з дітьми” та Закону України „ Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування у зв”язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” здійснюються за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетом у таких розмірах:
- абзац 2 частини 2 ст. 56 Закону: допомога при народженні дитини- у розмірі 8500 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні дитини в сумі 3400 гривень, решта - протягом наступних 12 місяців рівними частинами у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.
Ст.41 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням ” на час звернення позивачки з заявою про призначення та виплати допомоги, було передбачено, що допомога при народженні дитини надається у сумі, кратній 22,6 розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого на день народження дитини.
Виплата допомоги здійснюється одноразово у дев'ятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта - протягом наступних 12 місяців у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Крім того, на позивача розповсюджуються всі пільги передбачені Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми». Відповідно до ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.
Відповідно до матеріалів справи позивачу виплачувалась допомога на неповнолітню доньку ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження в період зІНФОРМАЦІЯ_1року до ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Згідно зі ст. 4 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» покриття витрат на виплату державної допомоги сім'ям з дітьми здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів.
На підставі ч.1 ст.5 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» державну допомогу сім'ям з дітьми призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновителів, опікуна, піклувальника).
Абзацом 3 ч. 2 статті 56 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» від 19.12.2006 р. встановлена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. З Розділу VIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 року - 50 відсотками, з 1 січня 2009 року - 75 відсотками, з 1 січня 2010 року - 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Пунктом 14 статті 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» дію ч. 1 ст. 15 та п. З Розділу VIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» зупинено на 2007 рік.
Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 р. № 6-рп/07 у справі №1-29/2007 положення абз.З ч.2 ст.56 та п.14 ст.71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» щодо призупинення дії положення статті ч.1 ст.15 та п.З Розділу VIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» визнані неконституційними.
Відповідно до абз.1 п.22 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року «Про затвердження порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.
Відповідно до аб.1 ч.1 ст.62 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років становить з 1 січня - 434 гривні, з 1 квітня - 442гривні, з 1 жовтня - 450 гривень.
Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2007 року №13 зупинено дію абз. 1 п. 22 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року №1751 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми».
Відповідно до п.5 резолютивної частини вказаного рішення Конституційного Суду України, зазначене рішення має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей законів, що визнані неконституційними.
Таким чином, враховуючи норми ч.2 ст.152 Конституції України, відповідно до якої закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, рішення Конституційного Суду України Ш-рп/2007 від 09.07.2007 року зворотної дії в часі не має, і на період до 09 липня 2007 року не поширюється.
Згідно п.п.З,4 ст.22 Бюджетного кодексу України Управління праці та соціального захисту населення, як головний розпорядник коштів місцевого бюджету отримує бюджетні призначення шляхом їх затвердження у Законі про Державний бюджет України чи рішення про місцевий бюджет.
Ст..23 Бюджетного кодексу України передбачено, що управління праці та соціального захисту населення може здійснювати з бюджету будь-які бюджетні зобов'язання та платежі лише за наявності відповідного бюджетного призначення, які встановлюються Законом про Державний бюджет чи рішення про місцевий бюджет.
Таким чином, позовні вимоги в частині нарахування на користь позивача недоплаченої державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років починаючи зІНФОРМАЦІЯ_3 року по ІНФОРМАЦІЯ_5 року підлягають задоволенню. З урахуванням вищезазначеного суд доходить висновку про існування протиправної бездіяльності відповідача.
Одночасно суд зазначає, що позивачка в своєму позові просить зобов'язати відповідача фактично здійснити перерахунок у певній сумі. Проте, суд доходить висновку про неможливість вирішити таку позовну вимогу, оскільки, в даному випадку судом фактично буде самостійно здійснено перерахунок розміру соціальної допомоги по догляду за дитиною по досягненню нею трьох років, що стане підміною функцій органів соціального захисту населення, що неприпустимо відповідно до чинного законодавства.
Приймаючи до уваги ті обставини, що відповідно до п.3 ст. 94 КАС України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу – відповідно до тієї чистини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено. Тобто, в даному випадку, з бюджету м. Кривого Рогу Дніпропетровської області на користь позивачки необхідно стягнути суми судового збору у розмірі 01 ,89 грн.
На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст. 95 Конституції України, абз.2 ч.2 ст.56 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік", ст. 15 ЗУ "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007, Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 28/2008 (№ 10-рп/2008), ст.ст.2,9,10,11,17,69-72,86,94,128,160-162,167,186,254 КАС України, суд-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Дзержинської районної у місті ради, третя особа Міністерство праці та соціальної політики України про визнання неправомірними дій, стягнення не донарахованих сум державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та зобов'язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
Поновити ОСОБА_1 строк для звернення до суду із зазначеними позовними вимогами.
Визнати незаконними дії Управління праці та соціального захисту населення виконкому Дзержинської районної у місті Кривому Розі ради щодо нарахування, призначення та виплати ОСОБА_1, у розмірі меншому ніж прожитковий мінімум на дитину віком до шести років, щомісячної державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, згідно до ст. 15 Закону України « Про державну допомогу сім'ям з дітьми" № 2811-ХІІ від 21.11.1992 року на доньку – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, в період з ІНФОРМАЦІЯ_3 року по ІНФОРМАЦІЯ_4 року.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення виконкому Дзержинської районної у місті Кривому Розі ради донарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоотриману нею у період з ІНФОРМАЦІЯ_3 року по ІНФОРМАЦІЯ_4 року державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст.15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" у розмірі прожиткового мінімуму встановленого для дітей віком до 6 років на час її виплати у період з ІНФОРМАЦІЯ_3 року по ІНФОРМАЦІЯ_4 року включно.
В задоволенні іншої частини позовних вимог позивача, а саме, в частині зобов»язання сплатити позивачу недоплачену грошову допомогу в конкретній сумі – відмовити.
Судові витрати віднести за рахунок держави, стягнувши з бюджету м. Кривого Рогу на користь позивачки ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 01 грн.89 коп.
Відповідно до ст.186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її складання у повному обсязі до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, у разі її подання протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, а у разі її подання- після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не буде скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова суду у повному обсязі виготовлена 13 жовтня 2009 року.
Суддя: О.В. Свистунова
Справа № 2а -89/2009
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(Вступна та резолютивна частини)
13 жовтня 2009 року Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:
головуючого - судді Свистунової О.В.
при секретарі Жабко Ю.А.
позивача ОСОБА_1
представників відповідача Бойчишиної Л.А., Горбарук С.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Дзержинської районної у місті ради, третя особа Міністерство праці та соціальної політики України про визнання неправомірними дій, стягнення не донарахованих сум державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулась в суд із зазначеним позовом до
Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Дзержинської районної у місті ради про визнання неправомірними дій, стягнення не донарахованих сум державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 30 березня 2009 року, в якості третьої особи було залучено Міністерство праці та соціальної політики України.
В судовому засіданні 07.07.2009 року було прийнято уточнені позовні вимоги позивача.
На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст. 95 Конституції України, абз.2 ч.2 ст.56 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік", ст. 15 ЗУ "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007, Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 28/2008 (№ 10-рп/2008), ст.ст.2,9,10,11,17,69-72,86,94,128,160-162,167,186,254 КАС України, суд-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Дзержинської районної у місті ради, третя особа Міністерство праці та соціальної політики України про визнання неправомірними дій, стягнення не донарахованих сум державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та зобов'язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
Поновити ОСОБА_1 строк для звернення до суду із зазначеними позовними вимогами.
Визнати незаконними дії Управління праці та соціального захисту населення виконкому Дзержинської районної у місті Кривому Розі ради щодо нарахування, призначення та виплати ОСОБА_1, у розмірі меншому ніж прожитковий мінімум на дитину віком до шести років, щомісячної державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, згідно до ст. 15 Закону України « Про державну допомогу сім'ям з дітьми" № 2811-ХІІ від 21.11.1992 року на доньку – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, в період з ІНФОРМАЦІЯ_3 року по ІНФОРМАЦІЯ_4 року.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення виконкому Дзержинської районної у місті Кривому Розі ради донарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоотриману нею у період з ІНФОРМАЦІЯ_3 року по ІНФОРМАЦІЯ_4 року державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст.15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" у розмірі прожиткового мінімуму встановленого для дітей віком до 6 років на час її виплати у період з ІНФОРМАЦІЯ_3 року по ІНФОРМАЦІЯ_4 року включно.
В задоволенні іншої частини позовних вимог позивача, а саме, в частині зобов»язання сплатити позивачу недоплачену грошову допомогу в конкретній сумі – відмовити.
Судові витрати віднести за рахунок держави, стягнувши з бюджету м. Кривого Рогу на користь позивачки судові витрати у розмірі 01 грн.89 коп.
Відповідно до ст.186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її складання у повному обсязі до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, у разі її подання протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, а у разі її подання- після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не буде скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повне рішення суду буде виготовлене протягом п"яти днів з дня проголошення вступної та резолютивної частин постанови.
Суддя: О.В. Свистунова