Судове рішення #6247172

   

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 33001 , м. Рівне,  вул. Яворницького, 59

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 РІШЕННЯ  

    

"07" жовтня 2009 р.                                                                            Справа  № 15/157

Позивач:  Приватний підприємець ОСОБА_1                       Відповідач 1:        Зарічненська селищна рада

Відповідач 2:      Відкрите акціонерне товариство "Зарічненський райагрохім"

        

про визнання права власності

                                                                                                              Суддя  

Секретар судового засідання: Михалевська Л.В.

Представники:

Від позивача  :  ОСОБА_1- підприємець

Від відповідача 1 :  не з'явився

Відповідач 2: Царук В.В.- голова правління.

Статті 20, 22 ГПК України сторонам роз'яснені.  

СУТЬ СПОРУ:     Позивач -  приватний підприємець ОСОБА_1, смт. Зарічне, Зарічненського району  Рівненської області звернувся  до господарського суду з позовом, відповідно з яким просить суд визнати за ним право власності на об'єкти нерухомого майна - приміщення майстерні по ремонту машин та споруду мийки, що знаходяться за адресою: Рівненська область, АДРЕСА_1

Відповідач -1 Зарічненська селищна рада в судове засідання не з'явився, витребуваних доказів суду не подав, хоча належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи, про причини свого нез'явлення суд не повідомив.

Відповідач 2- ВАТ "Зарічненський  райагрохім" відзиву на позов суду не надав. Безпосередньо  в судовому засіданні правомірність набуття позивачем права власності  на вищезазначене  нерухоме майно не оспорює.

Незважаючи на нез'явлення відповідача - 1 в судове засідання, суд вважає за можливе згідно ст.75 ГПК України розглянути справу за наявними в ній матеріалами, оскільки останніх  достатньо для вирішення спору по суті.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши всі фактичні докази у справі, як кожний окремо, так і в їх сукупності, давши цьому достатню і об'єктивну оцінку, суд прийшов до висновку про обгрунтованість позовних вимог.

При цьому суд встановив та врахував таке.

В результаті проведених  РМУТМБ "Прайс" 31 липня 2009 р. прилюдних торгів, право на укладення договору  купівлі-продажу споруди мийки, вартістю 4145,00 грн. та приміщення  майстерні для ремонту машин, загальною площею 1582,5 кв.м., вартістю 69700,00 грн. що знаходяться у АДРЕСА_1 та належать ВАТ "Зарічненський райагрохім" отримав приватний підприємець ОСОБА_1 (а.с.9-10).

Як наслідок, 25 серпня між ВАТ ""Зарічненський  райагрохім" (продавець) та ПП ОСОБА_1 (покупець) був укладений договір купівлі-продажу нерухомості (далі договір, а.с. 7), на виконання умов якого (п. 4.1 Договору) відповідач-2 за Актом приймання- передачі нерухомості від 26.08.09 р. передав позивачу об'єкти нерухомого майна, зазначені в п.1.1 Договору (а.с.8).

Відповідно до п.2.1 Договору загальна ціна продажу об'єктів за договором становить 73845,00 грн. без ПДВ, в тому числі приміщення майстерні для ремонту машин - 69700,00грн. та споруда автомийки - 4145,00 грн.

Розглядом матеріалів справи судом встановлено, (що в свою чергу і передбачено п.3 Договору), що на момент укладення договору позивачем, як-то і передбачено  протоколами №№ 061-Н, 062-Н про проведення прилюдних торгів від 31.07.09 р. були повністю проведені розрахунки за придбане майно. Зазначене підтверджується наявними в матеріалах справи квитанціями №№ ПН 421, ПН 437 від 04.09.09 р. (а.с.5-6).

Відповідно до п.1.5 Договору, право власності у покупця на об'єкти виникає з моменту підписання сторонами  даного договору та акту приймання-передачі цих об'єктів.

З огляду на викладене, суд приймаючи рішення про задоволення позовних вимог насамперед врахував таке.

Відповідно до ст.626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

В свою чергу, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. (ст. 627 ЦК України). Згідно ст.629 ЦК України договір  є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст.657 ЦК України договір купівлі-продажу житлового  будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі  і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

Натомість, як встановлено судом і не оспорюється  сторонами укладений сторонами договір не був нотаріально посвідчений.

Відповідно до ч.1 ст.220 ЦК України у разі недодержання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору  такий договір є нікчемним. При цьому, якщо сторони  домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається (ч.2 ст.220 ЦК України).   

Як з`ясовано судом, і про що в свою чергу свідчать наявні в матеріалах справи докази, сторони домовились щодо усіх істотних  умов договору, передбачених законодавством  для договорів купівлі-продажу, відбулось повне виконання цього договору, однак сторони ухилились від його  нотаріального посвідчення.

А так, суд  вбачає достатньо правових підстав вважати укладений сторонами 25 серпня 2008 року договір купівлі-продажу нерухомості  дійсним.

Відповідно до ст.328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Зазначене свого підтвердження при розгляді справи не знайшло.

Згідно ч.1 ст.321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Відповідно до ч.3 ст.334 ЦК України право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.

Враховуючи все вищевикладене в сукупності, суд вбачає достатньо правових підстав для  задоволення позовних вимог, і відповідно визнання за позивачем права власності на вищезазначене нерухоме майно.

Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, суд -   

       ВИРІШИВ:

      

Позов задоволити.

Визнати за приватним  підприємцем  ОСОБА_1  (Рівненська область, Зарічненський район, АДРЕСА_2, код ЄДРПОУ НОМЕР_1) право власності на приміщення майстерні по ремонту машин та споруду мийки, які з находяться за адресою: Рівненська область, АДРЕСА_1

   Суддя                                                                

Рішення підписано: 09 жовтня 2009 року.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація