Справа № 2-259/09
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Р І Ш Е Н Н Я
15 липня 2009 р. Софіївський районний суд Дніпропетровської області в складі: судді Джерелейко О.Є.
при секретарі Палій Л.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні смт. Софіївка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «Про стягнення аліментів» ,-
у с т а н о в и в:
05 червня 2009 року позивач ОСОБА_1 звернулася до Софіївського районного суду з вищевказаною позовною заявою. В обґрунтування позовних вимог позивач вказує на те, що вона з відповідачем ОСОБА_2 перебуває в зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу мають доньку –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач ухиляється від свого обов'язку по утриманню неповнолітньої доньки, у зв'язку з цим позивач просить стягувати з відповідача аліменти на її користь на утримання доньки – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ј частини усіх видів доходів, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму встановленого для дітей зазначено віку, щомісячно до виповнення повноліття дитини, починаючи з дня подання заяви та відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України допустити негайне виконання судового рішення в межах суми платежу, встановлених законом.
Позивач надала заяву про розгляд справи у її відсутність (а.с.1) .
Відповідач, будучи увідомленим про місце та час розгляду справи, про що є в матеріалах справи поштове увідомлення на а.с.24, в судове засідання не з»явився, про причини неявки суд не увідомив.
Розглянувши в судовому засіданні матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню із таких підстав.
Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини, 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Згідно ст.183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
В судовому засіданні за матеріалами справи встановлено, що батьком дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, є ОСОБА_2, про що зроблений відповідний запис у свідоцтві про народження, видане виконкомом Широківської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області (а.с.3). Згідно позовної заяви батько не надає допомоги на утримання дитини. Сторони перебувають у шлюбі, який зареєстрований виконавчим комітетом Широківської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області 12 вересня 2003 р. (а.с.2). Відповідно довідки Широківської сільської ради дитина проживає разом з матір’ю (а.с. 6 ). Інших доказів для доведення обставин, на які посилаються сторони як на підставу своїх вимог і заперечень, сторонами не надано.
За таких обставин суд приходить до висновку, що з відповідача необхідно стягувати аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини в розмірі ј частини усіх видів доходів щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 5 червня 2009 року.
Рішення згідно п.1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України підлягає обов'язковому негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць. Відповідно до ч.3 ст.88 ЦПК України якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог. Згідно з ч.3 ст.81 ЦПК України не підлягають оплаті і покладаються на сторони після розгляду справи судом витрати на інформаційно-технічне забезпечення у справах про стягнення аліментів. На цій підставі слід стягнути з відповідача на користь держави судовий збір в сумі 51 гривня та затрати на інформаційно – технічне забезпечення в розмірі 250 грн. 00 коп.
На підставі вищезазначеного та керуючись ст.ст.10, 11, 60, 212-215, п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України суд,-
в и р і ш и в:
1.Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
2.Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, щомісячно на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ј частини усіх видів доходів, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 05 червня 2009 року.
3.Рішення згідно п.1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України підлягає обов'язковому негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
4.Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51 грн.
5.Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 250 грн. 00 коп.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Софіївський районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: О.Є.Джерелейко
- Номер: 6/362/127/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-259/2009
- Суд: Васильківський міськрайонний суд Київської області
- Суддя: Джерелейко О.Є.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.10.2019
- Дата етапу: 28.10.2019