Судове рішення #62453414

29.04.2011 Справа № 2-а-6050/2011 р.

ПОСТАНОВА

іменем України

29 квітня 2011 року Ленінський районний суд м. Миколаєва у складі:

головуючого - судді Костюченко Г.С.,

при секретарі - Ордановій М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Миколаєва про стягнення недоплаченої допомоги "дітям війни",

ВСТАНОВИВ:

В жовтні 2008 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва про стягнення недоплачченої допомоги "дітям війни".

В обґрунтування своїх вимог позивач вказує на те, що є пенсіонером, отримує пенсію за віком та має статус "дитина війни", а тому у відповідності до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" має право на підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Посилаючись на те, що відповідач не проводив передбачене цим Законом нарахування підвищення до пенсії у 2006 та 2007 роках у звязку з тим, що Законом України "Про державний бюджет України на 2007 рік" була призупинена дія ст. 6 Закону, та на наявність рішення Конституційного Суду України від 09 липня 2007 р., яким визнано неконституційним положення вказаного закону щодо зупинення дії ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" позивачка просила визнати такі дії управління Пенсійного фонду в Ленінському районі неправоміріними, стягнути з відповідача на її користь підвищення до пенсії у розмірі 2 733 грн. 30 коп. як "дитині війни".

Дослідивши і оцінивши в сукупності наявні у справі докази, судом встанволено наступне.

З матеріалів справи вбачається, що позивач згідно пенсійного посвідчення є отримувачем пенсії, яку їй сплачує Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва, а також має статус "дитина війни".

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках, передбачених законом.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які мають статус "дитини війни", закріплені в Законі України "Про соціальний захист дітей війни" від 18 листопада 2004 року, згідно ст. 6 кого "дітям війни", окрім тих, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Дію ст. 6 Закону було зупинено на 2006 рік згідно із Законом України від 20 грудня 2005 року "Про державний бюджет України на 2006 рік" та відновлено з 2 квітня 2006 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2006 рік", у звязку з виключенням п. 17 ст. 77 Закону України від 20 грудня 2006 року "Про державний бюджет України на 2006 рік".

На 2007 рік дію ст. 6 Закону було зупинено з урахуванням ст. 111 цього закону України від 19 грудня 2007 року "Про державний бюджет України на 2007 рік", якою встановлено, що підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до ст. 6 Закону виплачується особам, які є інвалідами, крім тих, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії її соціального захисту", у у розмірі 50 % від розміру надбавки, встановленої для учасників війни.

Рішенням Конституційного Суду України від 9 липня 2007 року визнано таким, що не відповідає Конституції Україним зупинення дії ст. 6 Закону на 2007 рік та положення ст. 111 Заокну України від 19 грудня 2007 року "Про державний бюджет України на 2007 рік" втратило чинність з 9 липня 2007 року - з дня ухвалення даного Рішення.

Згідно ст. 8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями.

Забороняється вдмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.

Відповідно до ст. 152 Конституції України закони та інші правові акти, які за рішенням Конституційного Суду визнаються неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення ним рішення про їх неконституційність.

Таким чином судом встановлено, що позивачка має право користуватися пільгами відповідно до закону України "Про соціальний захист дітей війни", а саме, має право на підвищення мінімальної пенсії за віком на 30 %, проте відповідачем вказане підвищення позивачці не перераховано і не виплачувалось в повному обсязі.

Враховуючи виклаждене, беручи до уваги те, що Рішення Конституційного Суду України має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у звязку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей законів, що визнані неконституційними та виходячи з принципу верховенства права, який забороняє суду відмовляти в захисті порушеного права людини і зобовязує суд поновити порушене право, враховуючи з якого періоду зупинена дії ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", відмовлено та визнано таким, що не відповідає Конституції України, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити частково та зобовязати відповідача здійснити нарахування та виплату позивачці підвищення у розмірі 30 % надбавки до мінімальної пенсії за віком з 2 квітня 2006 року до 31 грудня 2006 року, з 9 липня 2007 року до 31 грудня 2007 року.

Керуючись ст. ст. 104, 122, 160, 161, 163 КАС УКраїни, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва задовольнити частково.

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 підвищення до пенсії як дитині війни неправомірним.

Зобовязати Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва нарахувати та виплати ОСОБА_1 підвищення у розмірі 30 % надбавки до мінімальної пенсії за віком з 2 квітня 2006 року до 31 грудня 2006 року, з 9 липня 2007 року до 31 грудня 2007 року.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення.

Суддя:
















  • Номер: 2-а/286/159/13
  • Опис: зобов"язання провести нарахування та виплату коштів передбачених Законом України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-6050/11
  • Суд: Овруцький районний суд Житомирської області
  • Суддя: Костюченко Г.С.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.03.2011
  • Дата етапу: 10.03.2020
  • Номер: 2-а/2303/4982/11
  • Опис: Про визнання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни.
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-6050/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Костюченко Г.С.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.10.2011
  • Дата етапу: 30.09.2013
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація