Справа № 2-п –10/09
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення заяви про перегляд заочного рішення
без задоволення
08 жовтня 2009 року Білогірський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Куртлушаєва М.І.,
при секретарі - Клімовій Ю.О.,
за участю:
прокурора - Бєкірова Е.Ф.,
представника позивача -ОСОБА_3
відповідача - ОСОБА_1, ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 ОСОБА_2 про перегляд заочного рішення Білогірського районного суду АР Крим від 22 червня 2009 року,
ВСТАНОВИВ:
заочним рішенням Білогірського районного суду АР Крим від 22 червня 2009 року, ухваленому у цивільній справі № 2-529/09 задоволено позов прокурора Білогірського району в інтересах ВАТ «Державний Ощадний банк України» до ОСОБА_2, ОСОБА_1 про розірвання кредитного договору та стягнення заборгованості за вказаним договором.
ОСОБА_1 та ОСОБА_2звернулася до суду із заявою про перегляд вказаного заочного рішення, посилаючись на те, що вона за поважних причин не з’являлася на судові засідання (відрядження та за станом здоров’я) про що повідомляла суд та представляла копії наказів про відрядження та медичні довідки, крім того вважає необґрунтованою суму заборгованості, яка була стягнута на користь Ощадбанку.
Представник позивача у судовому засіданні просив заяву залишити без задоволення, оскільки вважає, що підстав для скасування судового рішення не має.
Відповідачі доводи заяви підтримали, просили її задовольнити, у судовому засіданні ОСОБА_1 щодо повідомлення 05 червня 2009 року її та ОСОБА_2 про те, що судове засідання відбудеться – 22 червня 2009 року не заперечувала. ОСОБА_2 суду пояснила, що підпис у розписці їй не належить.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи № 2-529/09, суд вважає, що заява задоволенню не підлягає з наступних підстав.
У відповідності до п.1 ч.3 ст. 231 ЦПК України суд може своєю ухвалою за результатами розгляду заяви про перегляд заочного залишити заяву без задоволення.
Як, убачається з матеріалів справи, справа вперше була призначена до судового розгляду на 29 квітня 2009 року, але розгляд справи був відкладений на 19 травня 2009 року по заяві відповідача ОСОБА_1 у зв’язку з її відрядженням, також у зв’язку з неявкою відповідачів за невідомим суду причинам розгляд справи був відкладений 19.05.09 року та 03.06.09 року. Заочне рішення Білогірським районним судом АР Крим було ухвалене - 22 червня 2009 року, про час та місце судового розгляду відповідачі були повідомлені належним чином, про що свідчать розписки про одержання судових повісток про виклик до суду, однак в судове засідання відповідачі не з’явилися, суду причини неявки не повідомили. Крім цього доказів щодо поважності причин неявки у судове засідання, яке було призначене на 22.06.09 року, суду представлено не було. Разом з тим суд вважає неспроможними доводи відповідача про необґрунтованість стягнутої суми заборгованості за кредитним договором, оскільки відповідачі не були позбавлені можливості реалізувати свої процесуальні права та оскаржити суму заборгованості як при попередньому судовому засіданні так і в стадії судового розгляду справи. Однак відповідачі протягом всього розгляду даної справи не надали своїх заперечень проти позову, також відповідачі і при розгляді заяви про перегляд заочного рішення на надали доказів, які б мали істотне значення для правильного вирішення справи. Також доводи ОСОБА_2 про те, що підпис у розписці їй не належить суд не може прийняти до уваги, оскільки вони суперечать обставинам справи та поясненням ОСОБА_1.
Враховуючі, те що судом не встановлені обставини, які би свідчили про існування перешкод в участі відповідачів у судовому засіданні 22.06.09 року та їх неповідомлення суду, а також відсутність доказів, які мають істотне значення для правильного вирішення справи, суд вважає, що підстав для скасування заочного рішення не має, керуючись ст. 231, 210 ЦПК України суд, –
УХВАЛИВ:
заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про перегляд заочного рішення Білогірського районного суду АР Крим від 22 червня 2009 року «Про стягнення заборгованості по кредитному договору в загальній сумі – 37 154, 22 грн.», – залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Білогірський районний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Головуючий: