Справа № 2-о-274/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2009 року Білогірський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого - судді Куртлушаєва М.І.,
при секретарі - Клімовій Ю.О.,
за участю заявника - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Білогірську цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - СГЕРФО Білогірського РВ ГУ МВС України в АР Крим, про встановлення факту родинних відносин,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернулася до суду із заявою про встановлення факту, що вона є дочкою ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Свої вимоги мотивувала тим, що вона переїхала на постійне місце проживання в Автономну Республіку Крим та постійно проживає по АДРЕСА_1 м. Білогірська АР Крим з квітня 2005 року. Для отримання паспорту громадянина України, який видається як родині депортованих, їй необхідно представити докази, що вона є дочкою ОСОБА_3., оскільки її по батькові у свідоцтві про народження зазначено - ІНФОРМАЦІЯ_2, а у графі «відомості про батька» ім’я батька зазначено – ОСОБА_2, крім того по паспорту її прізвище – ОСОБА_1, але згідно свідоцтва про укладення шлюбу її прізвище після укладення шлюбу – ОСОБА_1. У зв’язку з різночитанням між іменем батька та її по батькові, а також в її прізвищі у паспорті громадянина Республіки Узбекистан та свідоцтвом про укладення шлюбу, виникли складнощі з отриманням паспорту громадянина України, тому вимушена звернутися до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин.
У судовому засіданні заявниця на вимогах наполягала, просила заяву задовольнити.
Представник заінтересованих осіб у судове засідання не з’явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
З урахуванням думки заявниці та відповідно до ст. 169 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю представника заінтересованої особи, оскільки існуючих у справі матеріалів достатньо для з’ясування прав і взаємовідносин сторін.
Заслухавши пояснення заявниці, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що заява підлягає повному задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.1 ч.1ст.256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення фактів родинних відносин між фізичними особами.
Судом встановлено, що згідно паспорта громадянина Республіки Узбекистан ОСОБА_1 (російською - ОСОБА_1) народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.5-6), відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3, батьком записаний – ОСОБА_2 (а.с.12), згідно свідоцтва про укладення шлюбу ОСОБА_1. 31.08.2001 року уклала шлюб з ОСОБА_4. та обрала прізвище ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.10), згідно архівної довідки ГУ МВС України в АР Крим за № 14-998/09 від 10.08.2009 року бабуся заявниці – ОСОБА_5, 1928 року народження, у 1944 році була насильницькі виселена з д. Єні-Сала Карасубазарського району Кримської АРСР (а.с.13); відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, його матір’ю записна - ОСОБА_5 (а.с.11).
Приймаючи до уваги, що по національним узбецьким традиціям у свідоцтвах про народження дітям добавлялися префікси «жон», «хожа», «бек», а також, що розбіжності у прізвищі заявниці по паспорту та свідоцтві про укладення шлюбу, є технічною помилкою, що повністю знайшло своє підтвердження в судовому засіданні, суд вважає заяву такою, що підлягає задоволенню.
Встановлення даного факту має для заявниці юридичне значення.
Керуючись ст. ст. 256, 257, 259, 213-215 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
заяву задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_1 (російською - ОСОБА_1), ІНФОРМАЦІЯ_3 є дочкою ОСОБА_2 (російською – ОСОБА_2), ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання заяви до Білогірського районного суду протягом десяти днів із дня його проголошення.
Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим протягом двадцяти днів із дня подання заяви про апеляційне оскарження через Білогірський районний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.
Головуючий: