Судове рішення #6242485

Справа № 2-а-3203/09

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

_____________________________________________________________________________

               

30 вересня 2009 року                     Деснянський районний суд міста Чернігова

                                                                               

у складі  судді Бечко Є.М.,

при секретарі Приходько Т.Л.,

за участю  позивача та його представника

ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до  Управління Пенсійного  фонду України в Деснянському районі м. Чернігова про визнання неправомірними дій, зобов’язання вчинити певні дії,

в  с  т  а  н  о  в  и  в :

28.07.2009 року позивач звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного Фонду України в Деснянському районі міста Чернігова  про визнання неправомірними дій відповідача та зобов’язання здійснити перерахунок та виплату пенсії за інвалідністю з 01.01.2006 року та  в подальшому, відповідно до ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із розрахунку восьми мінімальних пенсій за віком, та 75% мінімальної пенсії за віком, що розраховується з розміру прожиткового мінімуму встановленого для відповідної категорії населення.

В судовому засіданні  позивач та його  представник підтримали позовні вимоги.

Відповідач надіслав заперечення, в яких позов не визнав, просив застосувати строк позовної давності, справу  розглянути у відсутність  його представника.

Заслухавши пояснення позивача та його представника, дослідивши матеріали справи, суд дійшов  висновку, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Як встановлено судом, позивач відноситься до І категорії осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджується  копією посвідчення  та є інвалідом 2 групи.

    Закон України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року № 796 встановлює право осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на отримання державної (стаття 54) та додаткової (стаття 50) пенсії. Зазначеним Законом передбачено, що пенсія для інвалідів 2 групи, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не може бути меншою за 8 мінімальних пенсій за віком, а додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю для  цієї категорії громадян - 75 % мінімальної пенсії за віком.

Статтею 6 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" встановлено, що у разі збільшення розміру  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, призначений відповідно до ст. 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії, розмір щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Перерахунок здійснюється з дня встановлення нового прожиткового мінімуму.

Суд вважає необґрунтованим посилання відповідача на те, що пенсія повинна нараховуватись у відповідності із постановою Кабінету Міністрів України № 654.

Пунктом 28 розділу ІІ Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28.12.2007 року внесені зміни до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року визнані таким, що не відповідають Конституції України положення, зокрема п. 28 розділу ІІ Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України.

Отже з 22.05.2008 року відновлена дія ст. ст. 49, 50, 54 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Разом  з  тим,  враховуючи,  що позивач звернувся  до  суду 28.07.2009 року,  а  відповідач  наполягає  на   застосуванні  строків позовної давності,  передбачених  ст.ст. 99, 100 КАС України;  що  позивачем  не  надано  доказів поважності причин пропуску  цих строків, суд  вважає  за  необхідне  застосувати  строк  позовної  давності в один  рік  до  спірних  правовідносин.

Також,  враховуючи, що  у  встановленому  порядку не  вносились  зміни  до  закону, яким  встановлено бюджет на 2009 рік, у суду  немає  підстав для задоволення позовних  вимог  у період 2009 року та для  вирішення питання на майбутнє.

За таких підстав, суд вважає, що позовні вимоги позивача про визнання дій відповідача неправомірними та зобов’язання здійснення перерахунку і виплати пенсії підлягають задоволенню за період з 28.07.2008 року по 31.12.2008 року.

    Керуючись ст.ст.  2, 3, 99, 100, 158 - 163, 186 КАС України, суд, -

п о с т а н о в и в :

                                                                                                                                       

          позов задовольнити частково.

    Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України у Деснянському районі м. Чернігова щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_2, починаючи з 28.07.2008 року по 31.12.2008 року у розмірах відповідно до ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».    

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2, починаючи з з 28.07.2008 року по 31.12.2008 року, у розмірах відповідно до ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та здійснити відповідні виплати за відрахуванням вже виплачених сум.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

              Постанову може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду.

    Заяву про  апеляційне  оскарження може  бути  подано протягом десяти  днів після складення постанови в повному обсязі.

    Апеляційна  скарга на  постанову  суду  подається протягом  двадцяти днів після  подання заяви  про апеляційне  оскарження.

         С у д д я    

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація