Справа №2-а-1418/2009р.
ПОСТАНОВА
ІМ’ЯМ УКРАЇНИ
20 серпня 2009 року Чугуївський міський суд Харківської області у складі: головуючого – судді Слурденко О.І., при секретарі Шиловій І.В. розглянувши у відкритому судовому в залі суду в м.Чугуєві адміністративний позов СП „Чугуївський ринок” в особі директора ОСОБА_1 на дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Чугуївського міськрайонного управління юстиції Харківської області у зв’язку з накладенням арешту на кошти підприємства, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом на дії державного виконавця відділу виконавчої служби Чугуївського міськрайонного управління юстиції Харківської області у зв’язку з накладенням арешту на кошти підприємства в установах банку. Оскільки виконавча служба виконуючи виконавчий лист за рішенням та ухвалою Чугуївського міського суду по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до СП.”Чугуївський ринок” про стягнення матеріальної шкоди наклала арешт на грошові кошти в сумі 21299 гривень 92 копійки, тоді як позивач не погодившись з вказаною сумою подав апеляцію на ці рішення та ухвалу Чугуївського міського суду.
Але державний виконавець незважаючи на наявність апеляцій, не направивши до СП „Чугуївський ринок” копію постанови про відкриття провадження по виконавчому провадженні та копію постанови про накладення арешту, наклав арешт на кошти підприємства, не надавши в передбачений законом термін для добровільного виконання стягнення, постановою від 11.08.2009 року наклав на рахунки підприємства в ВАТ „Ощадбанк” м.Чугуєва арешт, ці дії державного виконавця не відповідають вимогам закону та підлягають скасуванню до розгляду спору по суті.
У відповідності до ст.181 КАС України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою , якщо вважають, що рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльність таких осіб.
Як вбачається із матеріалів справи - ухвалою Чугуївського міського суду від 15.06.2009 року змінено спосіб та порядок виконання судового рішення від 29.04.2005 року. Позивач не залучений до розгляду справи подав на вказану ухвалу суду апеляцію і вданий час справа знаходиться в апеляційній інстанції на розгляді. Постановою від 15.07.2009 року державний виконавець відділу державної виконавчої служби Чугуївського міськрайонного управління юстиції відкрив провадження по виконанню не направивши копію постанови сторонам виконавчого провадження, у зв’язку з чим СП „Чугуївський ринок” дізнався про наявність стягнення за ухвалою суду від 15.06.2009 року, тільки при арешті рахунків від працівників банку. У відповідності до вимог ст.30 Закону України „Про виконавче провадження„ державний виконавець починаючи виконання стягнення повинен засвідчитись в тому, чи отримана боржником копія постанови про відкриття провадження та виконані ним дії направлені на добровільне виконання рішення суду в передбачений ст.24 Закону України „Про виконавче провадження” термін. Але державний виконавець всупереч вказаним вимогам Закону наклав арешт на кошти СП „Чугуївський ринок”.
Таким чином постанова державного виконавця не відповідає вимогам закону і підлягає скасуванню до розгляду спору по суті.
Керуючись ст.ст.181,159-163 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов СП „Чугуївський ринок” в особі директора ОСОБА_1 . на дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Чугуївського міськрайонного управління юстиції Харківської області у зв’язку з накладенням арешту на грошові кошти – задовольнити.
Постанову державного виконавця відділу державної виконавчої служби Чугуївського міськрайонного управління юстиції Харківської області від 11 серпня 2009 року про накладення арешту на грошові кошти які знаходяться на рахунках СП „Чугуївський ринок” в ВАТ „Ощадбанк” м. Чугуєва – скасувати.
Допустити негайне виконання постанови суду.
Оскарження даної постанови не припиняє її виконання.
Постанова може бути оскаржена до Харківського адміністративного апеляційного суду шляхом подачі у 10-денний строк з дня її ухвалення через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження і подачею після цього протягом 20 днів апеляції або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.
Суддя: