Судове рішення #6240535

                                          Справа №2-7/2009р.


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И


06 серпня 2009  року Білозерський районний суд Херсонської області в складі :

    головуючого судді:                                                                                               Кравченка І.М.

    при секретарі :                                                                                                      Мілевській С.М.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Білозерка цивільну справу за  позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2 , ОСОБА_3   про визнання договору дарування недійсним,-

в с т а н о в и в:


    Позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3   про визнання договору дарування недійсним . В обґрунтування своїх позовних вимог у позовній заяві посилалася на те, що ОСОБА_2  подарував своїй дружині ОСОБА_3 . житловий будинок який розташовано по АДРЕСА_1 . Вважає що зазначений правочин вчинено з метою ухилення від виконання рішення Суворовського районного суду від 03.05.2007р. про виплату їй 34198 гривень в якості компенсації за ? частину квартири, а також відшкодування моральної шкоди в сумі 2000 гривень, оскільки на момент укладення спірного правочину Суворовським районним судом м.Херсона було прийнято до провадження справу за позовом прокурора Суворовського району м.Херсона до ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ТОВ «Таврида» про стягнення вартості ? частини квартири, та стягнення моральної шкоди.

    На підставі чого просить визнати недійсним договір дарування житлового будинку що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1  від 13.01.2007р., стягнути з відповідачів моральну шкоду в розмірі 50000 гривень.

В судовому  засіданні  позивачка  позовні вимоги змінила просила визнати недійсним договір дарування житлового будинку що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1  від 13.01.2007р., в частині стягнення  з відповідачів моральної шкоди від позову відмовилась.

      Представник відповідача по справі позовні вимоги не визнав та пояснив, що дійсно відповідач по справі ОСОБА_2  13.01.2007 року подарував   ОСОБА_3   житловий будинок розташований за адресою: АДРЕСА_1 в зв’язку з тим що напередодні між ОСОБА_2  та ОСОБА_3 . було укладено шлюб, крім того на час укладення правочину рішення по справі за позовом прокурора Суворовського району м.Херсона до ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ТОВ «Таврида» про стягнення вартості ? частини квартири, та стягнення моральної шкоди не прийнято, арешт на майно не накладався, в зв’язку з чим просить відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Судом, вислухавши пояснення представника позивача, представника відповідача,  вивчивши матеріали справи, встановлено наступне.

    Відповідно до договору дарування від 13.01.2007 року посвідченого державним нотаріусом Білозерської державної нотаріальної контори Херсонської області , та зареєстрованого в державному реєстрі під №1-54 ОСОБА_2  подарував своїй дружині, а обдарована ОСОБА_3  прийняла в дар від свого чоловіка домобудівлю, що знаходиться по АДРЕСА_1

Відповідно до ухвали Суворовського районного суду м.Херсона від 03.04.2007 року накладено арешт на будинок по АДРЕСА_1 .  

Відповідно до рішення Суворовського районного суду м.Херсона від 03.05.2007  року позовні вимоги ОСОБА_1  задоволені частково стягнуто з ОСОБА_2  на користь ОСОБА_1   34198 гривень в якості компенсації за ? частину квартири, а також відшкодування моральної шкоди в сумі 2000 гривень.

Відповідно до ст.234 ЦК України - фіктивним є правочин, який вчинено без наміру створення правових наслідків, які обумовлювалися цим правочином.

Позивачем суду не надано доказів, що відповідач вчинив зазначений правочини без наміру створення правових наслідків, крім того з матеріалів справи вбачається, що на момент укладення спірного правочину майно ОСОБА_2  під арештом не перебувало, рішення про стягнення з ОСОБА_2  матеріальної та моральної шкоди не виносилось .  

Відповідно до довідки Білозерської державної нотаріальної контори № 290/ 01-14 від 19 травня 2009 року на момент укладення договору дарування, станом на 13.01.2007 року, заборону на розташований за адресою: АДРЕСА_1  накладено не було.

Враховуючи вище наведене суд вважає що позовні вимоги є безпідставними та необґрунтованими, оскільки на час укладення правочину ОСОБА_2  не був обмежений в розпорядженні власним майном.

Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1  до ОСОБА_2 , ОСОБА_3   про визнання договору дарування недійсним  задоволенню не підлягають .

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 154, 208-210, 212-215 ЦПК України,   ст.ст. 234 ЦК України, суд -


в и р і ш и в:


В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1   –відмовити в повному обсязі.

           Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Херсонської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.


                Суддя                                                                                                             І.М. Кравченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація