Справа № 2-о-173 / 2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
8 вересня 2009 року Шепетівський міськрайонний суд
Хмельницької області
в складі:
головуючої – судді Пічугіної Н.О.
секретаря – Панасюк Н.П.
народних засідателів – Панчука Л.Ф., Окунєвича М.Л.
з участю прокурора – Піонтковського В.О.
лікаря-ординатора – ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Шепетівці справу за заявою головного лікаря Хмельницької обласної психіатричної лікарні № 2 с. Городище Шепетівського району Хмельницької області про примусову госпіталізацію ОСОБА_2, заінтересована особа – ОСОБА_3, до Хмельницької обласної психіатричної лікарні № 2,
в с т а н о в и в:
Головний лікар Хмельницької обласної психіатричної лікарні № 2 с. Городище Шепетівського району Хмельницької області звернувся до суду з заявою про примусову госпіталізацію хворої ОСОБА_4 посилаючись на те, що остання була госпіталізована 06.09.2009 року о 20 год. 45 хв. без направлення у супроводі фельдшера Шепетівської ЦРЛ, співробітників міліції та чоловіка. Підставою для госпіталізації стали відомості про те, що в неї відмічається неадекватність поведінки, а саме: збуджена, вступає в бійку з рідними, стала вживати спиртні напої. На підставі цього ОСОБА_4 була оглянута лікарем облпсихлікарні ОСОБА_5, який зробив висновок про необхідність її госпіталізації в зв’язку з наявністю в неї тяжкого психічного розладу, який обумовлює її небезпеку для оточуючих. Крім цього, ОСОБА_4 07.09.2009 року була оглянута комісією лікарів-психіатрів Хмельницької облпсихлікарні с. Городище, яка підтвердила обґрунтованість рішення про її госпіталізацію і прийшла до висновку про невідкладну госпіталізацію хворої та лікування в умовах стаціонару облпсихлікарні № 2 с. Городище. А тому, так як, ОСОБА_6 потребує подальшого лікування, на що її згода відсутня, просив винести рішення про її примусову госпіталізацію.
В судовому засіданні представник медичного закладу – лікар-ординатор Хмельницької обласної психіатричної лікарні № 2 с. Городище Шепетівського району, підтримав заявлені вимоги, ствердивши обставини викладені у поданій до суду заяві.
Заінтересована особа ОСОБА_3 в судове засідання не з’явилася, поте написала заяву, в якій просила справу розглядати у її відсутності, заяву підтримує.
Заслухавши пояснення представника медичного закладу, думку прокурора, враховуючи те, що особа, відносно якої вирішується питання про примусову госпіталізацію, через незадовільний психічний стан в залі судового засідання перебувати не може, дослідивши матеріали справи, суд вважає заяву підлягаючою задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про психіатричну допомогу» особа, яка страждає на психічний розлад, може бути госпіталізована до психіатричного закладу без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника, якщо її обстеження або лікування можливі лише в стаціонарних умовах, та при встановлені в особи тяжкого психічного розладу внаслідок чого вона: вчиняє або виявляє реальні наміри вчинити дії, що являють собою безпосередню небезпеку для неї чи оточуючих, або неспроможна самостійно задовольнити свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність.
Як встановлено судом, що стверджено висновком медичного обстеження ОСОБА_4, проведеного 07.09.2009 року комісією лікарів-психіатрів Хмельницької обласної психіатричної лікарні № 2 с. Городище Хмельницької області, остання хворіє з 2005 року. Хвороба почалась з марення отруєння. Лікувалася в психлікарні м. Южно-Сахалінську Російської Федерації. Але хворобливі переживання залишаються, підтримуючу терапію не приймає. На момент проведення обстеження у хворої спостерігався формальний контакт, на запитання відповідає по суті, орієнтована в усіх видах, впевнена, що свекруха, а також чоловік, хочуть отруїти і позбутися її. Вимагає виписати її з лікарні, так як вона психічно здорова. Впевнена, що про неї дізнається Президент та Прем’єр-міністр України. В усіх гріхах звинувачує свекруху. Критика відсутня.
Наявність наведених психічних розладів дали підстави комісії зробити висновок, що ОСОБА_4 страждає на хронічний психічний розлад у формі параноїчної шизофренії з безперервним перебігом, а тому потребує невідкладної госпіталізації в умовах стаціонару.
Дані обставини в судовому засіданні підтвердженні представником медичного закладу лікарем-ординаторем ОСОБА_1, який підтвердив, що стан хворої ОСОБА_4 обумовлює її безпорадність.
Прокурор Піонтковський В.О. заяву підтримав, проти примусової госпіталізації ОСОБА_4 в обласній психіатричній лікарні № 2 не заперечив.
Оцінюючи дослідженні в судовому засіданні докази, суд знаходить достатньо підстав для задоволення заяви головного лікаря Хмельницької обласної лікарні № 2 с. Городище Шепетівського району Хмельницької області про примусову госпіталізацію ОСОБА_4 у психіатричному стаціонарі.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 14 Закону України «Про психіатричну допомогу», ст. ст. 10, 11, 60, 212-215, 279-282 ЦПК України, суд –
в и р і ш и в:
Заяву задовольнити.
Госпіталізувати в примусовому порядку до психіатричного закладу – Хмельницької обласної психіатричної лікарні № 2 с. Городище Шепетівського району – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительку м. Шепетівка, вул. Пархоменко, 42, Хмельницької області.
Протягом десяти днів з дня проголошення рішення може бути подано заяву про його апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Хмельницької області через Шепетівський міськрайонний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили через десять днів з дня його проголошення, якщо не буде подано заяву про апеляційне оскарження. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана протягом двадцяти днів, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя:
Народні засідателі: