Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
м. Павлоград, вул. Дніпровська, 135, 51400, (05632) 6-28-66
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕ М УКРАЇНИ
Справа № 2-а-]61/2010
25 січня 2010 року м. Павлоград
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого - судді Олефіренко Н.А. секретаря - Губа О.В.
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу у відкритому судовому засіданні у м. Павлограді Дніпропетровської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1
до Управління праці і соціального захисту населення Павлоградської міської ради Дніпропетровської області
про перерахунок та стягнення боргу розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі -позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління праці і соціального захисту населення в місті Павлограді Павлоградської міської ради Дніпропетровської області ( надалі - відповідач) в якому просила суд :
-стягнути з відповідача на її користь суму недоотриманої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 3267,30 грн.;
-стягнути з відповідача на її користь моральну шкоду у сумі 1000 грн.;
-стягнути з відповідача понесені нею судові витрати.
В обґрунтування заявленого позову позивач зазначила , що у відповідності до положень Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» вона перебуває на обліку у відповідача . Відповідачем як органом , що призначає та здійснює виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, була призначена їй допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірах, який не відповідає розміру допомоги, який передбачений ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».
Позивач вважає дії відповідача такими , що не відповідають вимогам ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», порушують її конституційні права на гарантовані державою матеріальну підтримку материнства і соціальний захист.
Її, дитина - син ОСОБА_2, народився 13.02.2006 року, тому розмір допомоги по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку , відповідно до ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» повинен дорівнювати прожитковому мінімуму , встановленого для дітей віком до 6 років. Відповідач, керуючись нормами законів, які визнані неконституційними рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року по справі № 1-29/2007, невірно нарахував та встановив позивачу розмір сум, гарантованих державою — допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Своїми діями відповідач грубо порушив її права.
Відповідач надав суду свої заперечення на позовну заяву, відповідно до змісту якої просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог в зв'язку з тим, що позивачкою пропущено стоко позовної давності, для звернення з адміністративним позовом. Також відповідач зазначає, що дійсно, положенням ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» передбачені зазначені в позові виплати та визначений порядок їх нарахування . Однак на момент проведення позивачу відповідних нарахувань та визначення їх розміру діяло положення пункту 14 ст. 71 Закону України «Про Державний бюджет
України на 2007 рік», яким було встановлено, що у 2007 році допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» здійснюється за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у розмірах які були встановлені позивачу. Таким чином , позивачу призначена та виплачувалася вказана допомога в розмірі, що був передбачений діючим на той час законом.
У судове засідання сторони не з'явилися, надали суду заяви про розгляд справи за їх відсутності в порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги позивача, не підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Так, в судовому засіданні встановлено, що 13 лютого 2006 року позивачка народила дитину - ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про народження, що мається в матеріалах справи.
Позивач дійсно перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення в місті Павлограді Павлоградської міської ради Дніпропетровської області . Відповідачем була призначена і виплачена позивачу в 2007 році допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у наступних розмірах : у квітні-травні - по 94,77 грн, у червні-липні 2007 року - по 99,72 грн., у серпні - 104,85 грн., у вересні - 103,41 грн., у жовтні - 104,85 грн., у листопаді - 107,73 грн., у грудні - 110,88 грн.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» , допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.
Згідно із ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.
У відповідності до Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» розмір державної допомоги сім’ям з дітьми, передбаченої ст. 15 цього Закону, визначається Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з поступовим наближенням до прожиткового мінімуму, але при цьому не може бути нижчим за величину, що дорівнює 25 відсоткам зазначеного прожиткового мінімуму, а з 1 січня 2006 року - 50 відсоткам цього прожиткового мінімуму.
Дію частини 1 статті 15 та пункту 3 розділу VIII “Прикінцеві положення” Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» зупинено пунктом 14 статті 71 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік” від 19 грудня 2006 року.
Статтею 56 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік” встановлено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» здійснюється у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 грн. для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетом.
Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007 визнано неконституційним положення пункту 14 статті 71 в частині зупинення на 2007 рік дії частини першої статті 15 та пункту 3 розділу VIII “Прикінцеві положення” Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» щодо встановлення розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Згідно ч. 2 ст. 152 Конституції України, ст. 73 Закону України “Про Конституційний Суд України” акти втрачають чинність від дня прийняття рішення про їх неконституційність.
Згідно п. З резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 року, положення Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік” визнані неконституційними і втрачають чинність з дня ухвалення конституційним Судом України цього рішення.
Приймаючи до уваги, що ст. 71 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік” про зупинення дії ст. 12, частини першої статті 15 та пункту 3 розділу VIII “Прикінцеві положення” Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, втратила чинність з 09.07.2007 року, суд вважає, що відповідач припустився бездіяльності щодо своєчасного перерахунку та виплати позивачці допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі, передбаченому ст. 15 Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”.
Відповідно до ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст.100 КАС України пропущення строку для звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна зі сторін.
У позовній заяві позивачка не ставить питання про поновлення пропущеного строку на звернення до суду, а відповідач ставить питання про застосування наслідків такого пропуску.
Враховуючи відсутність клопотання позивачки про поновлення строку позовної давності, відсутність поважних причин для його поновлення, суд приходить до висновку про застосування положень ст.100 КАС України та вважає за необхідне відмовити у задоволенні позовних вимог.
Вимоги позивачки про відшкодування моральної шкоди не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства відповідно до ч.З ст.21 КАС України.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. З , ч. 2 ст. 19 , ч. З ст. 51 Конституції України, ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми», ст. 62 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», ст. ст. 2,6,8,9,69,94,99, 100, 104,159,160,163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління праці і соціального захисту населення Павлоградської міської ради Дніпропетровської області про перерахунок та стягнення боргу розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: Н.А. Олефіренко
- Номер: 2-а-161/10
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-161/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Олефіренко Н.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.09.2015
- Дата етапу: 23.09.2015
- Номер: 2-во/788/9/18
- Опис:
- Тип справи: на заяву (роз'яснення рішення суду, виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні, повернення судового збору, додаткове рішення суду)
- Номер справи: 2-а-161/10
- Суд: Апеляційний суд Сумської області
- Суддя: Олефіренко Н.О.
- Результати справи: виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.02.2018
- Дата етапу: 22.02.2018
- Номер:
- Опис: про скасування постанови
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-161/10
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Олефіренко Н.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.05.2010
- Дата етапу: 03.08.2010
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-161/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Олефіренко Н.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.01.2010
- Дата етапу: 29.01.2010
- Номер: 2-а-161/10
- Опис: Про визнання протиправною бездіяльності УПФУ та зобов’язання здійснити нарахування та виплату доплати до пенсії як дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-161/10
- Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області
- Суддя: Олефіренко Н.О.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.09.2010
- Дата етапу: 08.10.2010