Судове рішення #6229610

                                                                                                         

Справа № 2-2847/2009 р.



                                                                    РІШЕННЯ

                                                            ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


                 10 серпня 2009  року                          Тернівський районний суд м. Кривого Рогу


у складі: головуючого, судді                         – Коноваленко М.І.

                при секретарі                                   – Максимишеній С.Б.


розглянувши у  відкритому попередньому засіданні в залі суду в м. Кривий Ріг цивільну справу  за позовом   ОСОБА_1  до ОСОБА_2 , ОСОБА_3   про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,  встановлення часток в праві спільної сумісної власності та розподіл спадщини , -


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 .  звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3   про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,  встановлення часток в праві спільної сумісної власності та розподіл спадщини – а.с.3-5.

В обґрунтування позову позивач вказує, що   ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її чоловік ОСОБА_4 , після його смерті відкрилася спадщина на частку квартири ІНФОРМАЦІЯ_1 , грошові внески на рахунках  № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2  у Жовтневому ВОБ № НОМЕР_3 м. Кривого Рогу, грошовий внесок на рахунку № НОМЕР_4  (строковий пенсійний) та на картковий рахунок № НОМЕР_5  у Жовтневому ВОБ № НОМЕР_6 /операційна частина   м. Кривого Рогу .

  Заповіту не має. Спадкоємцями першої черги за законом являються вона, як дружина спадкодавця та  відповідачі, як діти спадкодавця

Вона та відповідач   ОСОБА_2 . фактично прийняла спадщину, оскільки вони проживали зі спадкодавцем однією сім’єю на день його смерті.

Відповідач - ОСОБА_3 . спадщину не прийняла,оскільки зі спадкодавцем на день його смерті не проживала, заяву про прийняття спадщини у встановлений законом строк до нотаріальної контори не подала в даний час на спадщину не претендує.

В даний час вона  та відповідач ОСОБА_2  звернулися до шостої Криворізької нотаріальної контори м. Кривого Рогу з приводу отримання свідоцтва  про право  на спадщину за законом. Однак їм було відмовлено оскільки в свідоцтві про право власності на житло неправильно вказане прізвище спадкодавця крім того  не в становленні частки в праві спільної сумісної власності . Так, приватизації спірної квартири була допущена помилка при написанні прізвища спадкодавця замість ОСОБА_1  в свідоцтві про право власності на житло вказано ОСОБА_1

Спірна квартира  належить спадкодавцю та їй згідно свідоцтва про право власності на житло № 168-19 від 19 квітня 2000 року, зареєстрованого в БТІ в реєстрову книгу за № НОМЕР_7  однак  частки в праві спільної сумісної власності не встановлені .

Тому просить суд встановити факт належності правовстановлюючого документу,   встановити частки в праві спільної сумісної власності   та розділити спадщину .

Позивач на попередній розгляд не з’явився, надав суду заяву в якій позов підтримує та просить проводити слухання справи за її відсутності.

Відповідачі на попередній розгляд не з’явилися, надали суду заяви про згоду з позовом та розгляд справи за їх відсутності .

Дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов слід задовольнити з наступних підстав.

Згідно ст.256 п.6 ЦПК України слід встановити факт, що свідоцтво про право власності на житло № 168-19 від 19.04.2000 року зареєстроване в БТІ в реєстрову книгу за № НОМЕР_7  на квартиру № АДРЕСА_1  де співвласником вказаний ОСОБА_4  належить ОСОБА_4 .

Належність правовстановлюючого документа спадкодавцю у відповідності зі ст. 256 ч.1 п.6 ЦПК України підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу –а.с.15, свідоцтвом про смерть –а.с.20, свідоцтвом про право власності на житло –а.с. 30,  витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно – а.с. 42 а прізвище спадкодавця в вказаних вище документах збігається . Прізвище в правовстановлюючих документах різниться лише буквами “о, а ”.

Згідно ст. 370 ЦК України в разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, частка кожного співвласника є рівною, якщо інше не встановлено за домовленістю між ними, законом або рішенням суду. Згідно свідоцтва про укладення шлюбу – а.с. 15, свідоцтва на право власності на житло –а.с. 30, витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно – а.с. 42, з 19.04.2000 р. квартира АДРЕСА_1 , належить подружжю ОСОБА_1 . та ОСОБА_4 . на праві спільної сумісної власності, таким чином частка кожного у спірній квартирі є рівною, становить по 1/2 частині, що підлягає встановленню в судовому порядку.

. Згідно ст.1268 ч. 3 ЦК України,   ОСОБА_1  та ОСОБА_2  фактично прийняли спадщину,оскільки на момент смерті спадкодавця – ОСОБА_4 , проживали з ним в  квартирі АДРЕСА_1  що підтверджується актом КЖП № 14 – а.с. 10, довідкою КЖП № 14 – а.с.-14 .

Судом встановлено свідоцтвами про одруження, свідоцтвами про народження, грошовими вкладами, свідоцтвом про смерть, договором на вклад № НОМЕР_4 , свідоцтвом про розірвання шлюбу, свідоцтвом про право власності на житло, договором  про відкриття фізичній особі карткового рахунку № НОМЕР_1 ,довідкою Жовтневого ВОБ,  витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно  -  а.с. 9,15,16,18,20,2326-27,28,29,30,31-32,40,41,42, що спадкоємцями першої черги за Законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1  року ОСОБА_4 . є його дружина ОСОБА_1  та донька ОСОБА_2 .

Згідно  довідки шостої Криворізької державної нотаріальної контори -  а.с.38  з заявою про прийняття або відмову  від спадщини ніхто не звертався.

Відповідно до ст.1278, 1261 ЦК України сторони мають рівне право на спадкування, тому слід поділити спадкове майно за згодою спадкоємців першої черги за законом. Визнати за ОСОБА_1    право на спадщину на ? частину квартири АДРЕСА_1 , грошовий внесок № НОМЕР_4  з відповідними процентними нарахуваннями у ВАТ «Ощадбанк» згідно договору № НОМЕР_4   від 15.05.2008 року на вклад строковий пенсійного внеску фізичної особи у Жовтневому ВОБ № НОМЕР_6 /операційна частина   м. Кривого Рогу, та грошовий внесок з відповідними процентними нарахуваннями у ВАТ «Ощадбанк» згідно договору № НОМЕР_1  від 28.02.2007 року про відкриття фізичній особі карткового рахунку № НОМЕР_5   у Жовтневому ВОБ № НОМЕР_6 /операційна частина   м. Кривого Рогу та грошовий внесок на рахунку  № НОМЕР_2   у Жовтневому ВОБ № НОМЕР_3   м. Кривого Рогу згідно заповідального розпорядження,  як спадкоємиці першої черги за Законом після смерті чоловіка ОСОБА_4 , яка сталась ІНФОРМАЦІЯ_1  року, актовий запис про смерть № 1312 від ІНФОРМАЦІЯ_1  р. по Тернівському відділу РАЦС Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області. Визнати за ОСОБА_2  право на спадщину на грошовий внесок на рахунку  № НОМЕР_1   у Жовтневому ВОБ № НОМЕР_3   м. Кривого Рогу ,  як спадкоємиці першої черги за Законом після смерті батька ОСОБА_4 , яка сталась ІНФОРМАЦІЯ_1  року, актовий запис про смерть № 1312 від ІНФОРМАЦІЯ_1  р. по Тернівському відділу РАЦС Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області.

На підставі ст.ст. 370,1261,1268, 1278 ЦК України,  керуючись ст.ст. 10, 27,31, 60, 130, 169,212-215, 256 ч.2  ЦПК України, суд –


ВИРІШИВ:


Встановити факт, що свідоцтво про право власності на житло № 168-19 від 19.04.2000 року видане Відкритим акціонерним товариством «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» зареєстроване в БТІ в реєстрову книгу за № НОМЕР_7  на квартиру ІНФОРМАЦІЯ_1  де співвласником вказаний ОСОБА_4  належить ОСОБА_4 , померлому ІНФОРМАЦІЯ_1  року,  актовий запис про смерть № 1312 від ІНФОРМАЦІЯ_1  р. по Тернівському відділу РАЦС Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області  

Встановити частки в праві спільної сумісної власності, що ОСОБА_1  та ОСОБА_4  померлому ІНФОРМАЦІЯ_1  року,  актовий запис про смерть № 1312 від ІНФОРМАЦІЯ_1  р. по Тернівському відділу РАЦС Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області  належало при житті на праві власності по 1/2 частині квартири АДРЕСА_1 , кожному.

Розділити спадкове майно: визнати за ОСОБА_1    право на спадщину на ? частину квартири АДРЕСА_1 , як спадкоємиці першої черги за Законом після смерті чоловіка ОСОБА_4 , яка сталась ІНФОРМАЦІЯ_1  року, актовий запис про смерть № 1312 від ІНФОРМАЦІЯ_1  р. по Тернівському відділу РАЦС Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області.

Визнати за ОСОБА_1    право на спадщину на  грошовий внесок № НОМЕР_4  з відповідними процентними нарахуваннями у ВАТ «Ощадбанк» згідно договору № НОМЕР_4   від 15.05.2008 року на вклад строковий пенсійного внеску фізичної особи у Жовтневому ВОБ № НОМЕР_6 /операційна частина   м. Кривого Рогу, та грошовий внесок з відповідними процентними нарахуваннями у ВАТ «Ощадбанк» згідно договору № НОМЕР_1  від 28.02.2007 року про відкриття фізичній особі карткового рахунку № НОМЕР_5   у Жовтневому ВОБ № НОМЕР_6 /операційна частина   м. Кривого Рогу, як спадкоємиці першої черги за Законом після смерті чоловіка ОСОБА_4 , яка сталась ІНФОРМАЦІЯ_1  року, актовий запис про смерть № 1312 від ІНФОРМАЦІЯ_1  р. по Тернівському відділу РАЦС Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області

Визнати за ОСОБА_1    право на спадщину на грошовий внесок на рахунку  № НОМЕР_2   у Жовтневому ВОБ № НОМЕР_3   м. Кривого Рогу згідно заповідального розпорядження,  як спадкоємиці першої черги за Законом після смерті чоловіка ОСОБА_4 , яка сталась ІНФОРМАЦІЯ_1  року, актовий запис про смерть № 1312 від ІНФОРМАЦІЯ_1  р. по Тернівському відділу РАЦС Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області.

Визнати за ОСОБА_2  право на спадщину на грошовий внесок на рахунку  № НОМЕР_1   у Жовтневому ВОБ № НОМЕР_3   м. Кривого Рогу ,  як спадкоємиці першої черги за Законом після смерті батька ОСОБА_4 , яка сталась ІНФОРМАЦІЯ_1  року, актовий запис про смерть № 1312 від ІНФОРМАЦІЯ_1  р. по Тернівському відділу РАЦС Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Тернівський районний суд м. Кривого Рогу, шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.


СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація