Справа№2-303\09
З А О Ч Н Е
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2009 року
Радивилівський районний суд Рівненської області
В складі:
Головуючий суддя: Прачук Л.І.
При секретарі Поліщук С.І., Дубнік О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Радивилів цивільну справу за
позовом ОСОБА_1 діючої в інтересах малолітніх спадкоємців ОСОБА_2 і ОСОБА_3 та позовом неповнолітніх спадкоємців ОСОБА_4, ОСОБА_5 і ОСОБА_6, діючих за згодою піклувальника ОСОБА_1 до Бугаївської сільської ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно померлого за спадкоємцями
Встановив:
Позивачі звернулися до суду з позовом про визнання за ними права власності на спадкове нерухоме майно померлої матері ОСОБА_7, яка померла 28.02.2008року. В обґрунтування позову посилаються на те, що вони є спадкоємцями за законом першої черги як діти померлої. Однак мати при житті належним чином не оформила право власності на спадкове будинковолодіння, що перешкоджає позивачам отримати свідоцтво про право на спадщину в нотаріальній конторі. До нерухомого майна померлої відноситься будинковолодіння в с. Бугаївка по вул. Березина, 16 Радивилівського району. Вони своєчасно прийняли спадщину шляхом вступу в фактичне володіння і розпорядження спадковим майно поскільки постійно проживали разом з матір”ю в спадковому житловому будинку на момент відкриття спадщини.
В судовому засіданні позивачі позовні вимоги підтримали в повному обсязі..
Представник Бугаївської сільської ради на виклик суду не з”явився, хоч належним чином був повідомлений про дату і час розгляду справи. Сільський голова Бугаївської сільської ради ОСОБА_8 надіслав до суду лист №2.14\190 від 04.06.2009 року про визнання позовних вимог і розгляд справи у відсутність представника сільської ради.
При таких обставинах суд знаходить можливим розглянути справу в особливому порядку без відповідача по доказах, добутих в судовому засіданні, з ухваленням заочного рішення.
Заслухавши позивачів, дослідивши письмові докази по справі суд знаходить, що позов підлягає до задоволення.
ОСОБА_7 померла 28.02.2008 року в с. Бугаївка Радивилівського району.
При житті вона володіла будинковолодінням в с. Бугаївка по вул. Березина, 16 Радивилівського району. До будинковолодіння належить житловий будинок \ 1970 року забудови, сарай, вбиральня, огорожа. Дане доводиться довідкою Бугаївської сільської ради № 1055 від 28.09.2009 року, виданою на підставі запису в погосподарській книзі № 2 особовий рахунок № 226 та технічним паспортом на дане будинковолодіння, виданим Радивилівським БТІ 18.02.2009року.
Неповнолітні позивачі є дітьми померлої, що доводиться свідоцтвами про їх народження, а саме:
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 \свід.Ш-ГЮ №340124\; ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 \свід.Ш-ГЮ №353678\; ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3 \свід. І-ГЮ № 266870\; ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 \свід. І-ГЮ № 095927\; ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5 \свід. І-ГЮ № 022757\ . Отже позивачі є спадкоємцями першої черги за законом.
Позивачі своєчасно прийняли спадщину після смерті матері в силу ст..1268 ЦК України поскільки проживали в спадковому житловому будинку разом з матір”ю на момент відкриття спадщини та були і на даний час є неповнолітніми. Дане доводиться довідкою Бугаївської сільської ради № 460 від 24.03.2009 року, виданю на підставі запису в по господарській книзі №2 особовий рахунок №226.
Чоловік померлої ОСОБА_9 помер до відкриття спадщини 16.11.2006 року
Інших спадкоємців, в т.ч. спадкоємців першої черги, які своєчасно прийняли спадщину після смерті ОСОБА_7, в судовому засіданні не встановлено.
При таких обставинах суд знаходить, що неповнолітні позивачі ОСОБА_4, ОСОБА_5 і ОСОБА_6, а також малолітні ОСОБА_2 і ОСОБА_3 мають право на спадкове майно померлої матері як спадкоємці за законом першої черги, які своєчасно прийняли спадщину.
Відповідно до рішення Бугаївської сільської ради №54 від 20.03.2008 року ОСОБА_1 є опікуном над малолітніми спадкоємцями ОСОБА_2 і ОСОБА_3 та піклувальником над неповнолітніми ОСОБА_4, ОСОБА_5 і ОСОБА_6.
Позивачам відмовлено у оформленні права власності на дане будинковолодіння в зв”язку із смертю особи-власника, що вбачається з довідки начальника Радивилівського РБТІ № 309 від 18.02.2009 року.
Через відсутність правовстановлюючого документу на будинковолодіння померлої ОСОБА_7 нотаріус не може видати свідоцтво про право на спадщину на дане спадкове будинковолодіння, що вбачається з довідки державного нотаріуса Радивилівської державної нотаріальної контори № 239 від 31.03.2009 року.
При таких обставинах суд знаходить можливим захистити майнові права неповнолітніх спадкоємців в т.ч. неповнолітніх позивачів і малолітніх дітей, від імені яких діє їх опікун позивач ОСОБА_1, шляхом визнання за ними права власності на спадкове будинковолодіння.
Керуючись ст.ст.16, 328, 1220, 1222, 1268, 1270 ЦК України ст.ст.10, 11, 62, 212, 213 ЦПК України суд,
В И Р І Ш И В:
Визнати за ОСОБА_4 право власності на 1\5 (одну п”яту частину) будинковолодіння в селі Бугаївка по вул. Березина, 16 Радивилівського району.
Визнати за ОСОБА_5 право власності на 1\5 (одну п”яту частину) будинковолодіння в селі Бугаївка по вул.. Березина, 16 Радивилівського району.
Визнати за ОСОБА_6 право власності на 1\5 (одну п”яту частину) будиноколоводіння в селі Бугаївка по вул..Березина, 16 Радивилівського району.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1\5 (одну п”яту частину) будинковолодіння в селі Бугаївка по вул. Березина, 16 Радивилівського району.
Визнати за ОСОБА_3 право власності на 1\5 (одну п”яту частину) будинковолодіння в селі Бугаївка по вул. Березина, 16 Радивилівського району.
Згадане ціле будинковолодіння належало ОСОБА_7, яка померла 28.02.2008 року.
До цілого будинковолодіння належить: житловий будинок \1970 року забудови, сарай, вбиральня, огорожа.
Відповідно до ст. 228ЦПК України відповідач має право подати до Радивилівського районного суду заяву про перегляд даного рішення на протязі 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Рівненської області через Радивилівський районний суд шляхом подання в 10-денний строк апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням в 20-денний строк апеляційної скарги.
При неподанні в 10-денний строк апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження рішення набирає законної сили по закінченню цього строку, а при поданні заяви про апеляційне оскарження але не поданні в 20-денний строк апеляційної скарги рішення набирає законної сили по закінченню цього строку.
Суддя:
- Номер: 6/188/71/2025
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-303
- Суд: Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Прачук Л.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.04.2025
- Дата етапу: 08.04.2025
- Номер: 6/188/71/2025
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-303
- Суд: Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Прачук Л.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.04.2025
- Дата етапу: 08.05.2025