Судове рішення #62250242

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України


23 травня 2014 року м. Ужгород


Колегія суддів судової палати в цивільних справах

апеляційного суду Закарпатської області у складі:

головуючої – Боднар О.В.

суддів – Кеміня М.П., Джуги С.Д.

при секретарі – Гаврилко В.С.


з участю – ОСОБА_1, ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Ужгородського міськрайонного суду від 03 лютого 2014 року справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,-

в с т а н о в и л а :

У січні 2014 року ОСОБА_4 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 30 відсотків його заробітку, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття.

Вимоги заяви обґрунтовує тим, що з серпня 2012 року відповідач припинив виконувати батьківські обов’язки, мотивуючи це тим, що у нього є декілька особистих кредитів, на погашення яких витрачаються всі зароблені ним кошти. Позивачка зазначала, що у неї немає постійної роботи та стабільного заробітку, а матеріальні потреби дитини зросли, в зв’язку з поступленням на навчання до загальноосвітньої школи. В цей же час, відповідач має стабільний дохід, працюючи водієм на підприємстві «Укрпродконтракт» у м.Ужгороді.

Рішенням Ужгородського міськрайонного суду від 03 лютого 2014 року позов ОСОБА_4 задоволено. Стягнуто з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 аліменти на утримання сина ОСОБА_5, в розмірі 30 % всіх видів його заробітку (доходу), але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 10 січня 2014 року до досягнення дитиною повноліття.

В апеляційній скарзі ОСОБА_3 з посиланням на невідповідність висновків суду обставинам справи та порушення судом норм матеріального і процесуального права просить рішення суду першої інстанції в частині визначення розміру аліментів змінити, стягнувши аліменти на утримання в твердій грошовій сумі в розмірі 500,00 грн. щомісячно.

Обґрунтовуючи скаргу посилався на те, що, він вже сплачує аліменти на утримання повнолітньої доньки ОСОБА_6, має грошові зобов’язання перед Кредитною спілкою «Бескид», а тому позбавлений можливості сплачувати аліменти на утримання сина ОСОБА_5 у розмірі, встановленому оскаржуваним рішенням суду.

Розглянувши доводи скарги та перевіривши матеріали справи, апеляційний суд визнав, що скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Задовольняючи позов ОСОБА_4, суд першої інстанції виходив з того, що обов’язок щодо утримання дитини покладено на обох батьків, відповідач ОСОБА_3 має постійне місце роботи та джерело доходу. А отже зобов’язаний сплачувати аліменти в розмірі 30 % всіх видів його заробітку (доходу).

З таким висновком суду, в частині визначення розміру аліментів, погодитись не можна, виходячи з наступного.

Встановлено, що відповідач працює водієм легкового автомобіля в Державній організації «Укрпродконтракт». Середня заробітна плата (дохід) ОСОБА_3 складає 3740,96 грн., що підтверджується довідкою про середню заробітну плату (дохід) № 400207-2/24 від 27.01.2014 року (а.с. 17).

Рішенням Ужгородського міськрайонного суду від 30 травня 2012 року, яке набрало законної сили, з ОСОБА_3 стягнуто (аліменти) на повнолітню доньку ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 700 грн. щомісячно до досягнення нею 23 річного віку чи закінчення навчання, починаючи з 25.04.2012 року (а.с.28-29). Крім того, він має значні грошові зобов’язання перед Кредитною спілкою «Бескид» (22-25).

За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі (ч.3 ст.181 СК України).

Відповідно до ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Крім того, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення (ч.1 ст. 184 СК України).

Оскаржуваним рішенням розмір аліментів на утримання дитини визначено в розмірі 30 % всіх видів заробітку (доходу) ОСОБА_3, що суперечить вимогам ч.1 ст.181 СК України, згідно якої, як уже зазначалося, аліменти присуджуються у частці від доходу або у твердій грошовій сумі.

З урахуванням наведеного, відповідно до п.4 ч.1 ст.309 ЦПК України рішення суду першої інстанції в частині визначення розміру аліментів підлягає зміні.

При визначенні розміру аліментів, колегія суддів з врахуванням положень ст.180 СК України про те, що обов'язок утримувати дитину є рівною мірою обов'язком як матері, так і батька,  ст.182, ч.1 ст.184 Сімейного кодексу України, враховуючи вищенаведені обставини, які мають істотне значення, дійшла висновку, що з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 слід стягнути аліменти на утримання сина ОСОБА_5 в твердій грошовій сумі у розмірі 700 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 10 січня 2014 року.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.307, 309, 316 ЦПК України, ст.ст.181, 182, 184 СК України колегія суддів, -

в и р і ш и л а :

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 задовольнити частково.

Рішення Ужгородського міськрайонного суду від 03 лютого 2014 року в частині визначення розміру аліментів змінити, стягнувши з ОСОБА_3, м. Ужгород, вул.Можайського, 32/102, аліменти на користь ОСОБА_4, Ужгородський район, с.Минай, вул.П.Карпатського, 11 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_5, 06.07.2007 р. н. в у твердій грошовій сумі у розмірі 700 (сімсот) гривень щомісячно до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 10 січня 2014 року.

В решті рішення залишити без змін.

Рішення набирає законної сили з моменту проголошення.

Рішення може бути оскаржено у касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.




С у д д і:


ОСОБА_7 ОСОБА_8ОСОБА_9



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація