Судове рішення #6221814

                                                                                                         Справа № 2- 766\2009 р.

                                                 Р І Ш Е Н Н Я

                                              Іменем     України

                                 

                       08 жовтня 2009 р.                                 м. Снігурівка


                Снігурівський районний суд Миколаївської області у складі

 головуючого судді-  Яворської Н.І

 при секретарі – Себестьянській І.П

 з участю  позивачів -   ОСОБА_1 ., ОСОБА_2

представника відділу ДВС -  Шелест Ю.В.

відповідача – ОСОБА_3

                  розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Снігурівка цивільну справу за позовом   ОСОБА_1  та ОСОБА_2  до  Відділу державної виконавчої служби Снігурівського районного управління юстиції та Продченка Андрія Федоровича  про звільнення майна з – під арешту,

                                               У С Т А Н О В И В:

31 серпня 2009 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2   звернулися до суду з вищезазначеним позовом. Свої вимоги обґрунтовують  тим, що  рішенням суду  від 12.06.1996 р. ОСОБА_3  зобов'язаний до сплати аліментів на двох дітей від попереднього шлюбу.  З метою виконання рішення  державним виконавцем відділу ДВС проведено опис майна та накладено на нього арешт за місцем проживання боржника. Оскільки майно, а саме телевізор ЛДЖІ Електронік  та програвач ДВДІ Панасонік придбаний ними  особисто  до фактичного проживання з ОСОБА_3 і є їх  особистою власністю, просили  звільнити такий з - під арешту.

    Представник ДВС просила вирішити справу по суті і визначити належність описаного та арештованого майна.

    Відповідач ОСОБА_3  позов визнав, проти вимог позивачів не заперечував, суду показав, що насправді відношення до описаного та арештованого майна не має. Заборгованість по аліментам виникла у зв’язку з відсутністю постійного місця роботи.

.     Судом встановлено наступне.

З грудня 2007 року   ОСОБА_3  та ОСОБА_2 проживають однією сім’єю. ОСОБА_3  за рішенням Снігурівського районного суду Миколаївської області  від 12 червня 1996  року  зобов'язаний до сплати аліментів на утримання двох дітей.

    21 серпня 2009 року державним виконавцем відділу ДВС в порядку примусового виконання рішення  проведено опис та арешт майна за місцем фактичного проживання боржника і накладено арешт на телевізор  ЛДЖІ ЕЛЕКТРОНІК  та програвач ДВДІ  ПАНАСОНІК(а.с.4-5).

    Суд вважає, що заява є обґрунтованою, оскільки позивачами доведено, що телевізор придбаний особисто ОСОБА_2  З гарантійного талона виробника вбачається, що   ОСОБА_2  придбала телевізор  в липні 2005 року (а.с.7 ), а ДВДІ було подаровано їй 13.03.2007 року – ОСОБА_1 . (а.с.9).

    Згідно акту депутата  від 05.10.2009 року  Продченки  проживають разом  з 2007 року. (а.с.23)

За викладених обставин вбачається, що   ОСОБА_3  не має відношення до спірного майна.

        За ст..392 ЦК України  власник майна може пред'явити позов  про визнання його права власності , якщо це право оспорюється.

    Відповідно до ст..59 Закону України "Про виконавче провадження" особа, яка вважає , що майно на яке накладено арешт , належить їй, а не боржникові , може звернутися до суду з позовом про визнання права  на майно і про звільнення майна з-під арешту.

    Керуючись ст..10,60, 212-215 ЦПК України суд , -                  


                                              В И Р І Ш И В:    


    Позов ОСОБА_1 . та ОСОБА_2 задовольнити .

Звільнити з – під арешту   майно, а саме : телевізор  ЛДЖІ Електронік та програвач  ДВДІ Панасонік , яке було  описане та на яке накладено арешт згідно акта опису й арешту 21 серпня 2009 року, та виключити його із зазначеного акта. .

                   Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня  проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом  двадцяти днів  після подання заяви про апеляційне оскарження, в порядку ст..294 ЦПК України.



                      Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація