Судове рішення #6220745

Справа № 1-115/09

НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Нововолинськ     02 червня 2009 року

Нововолинський міський суд Волинської області під головуванням
судді     Кратюка С.П.

за участю секретаря     Лубаєвській Л.В.

прокурора     Сліпчука О.М.

потерпілої     ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Нововолинського міського суду кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_2 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження, уродженця і жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, освіта базова вища, вдівець, не працюючого, раніше не судимого, у вчиненні злочину, передбаченого ст.272ч.2 КК України, суд,

встановив:

Згідно наказу № 42/К від 3 липня 2006 року ОСОБА_2  працював на посаді майстра будівельних та монтажних робіт ТзОВ «Західбудпром». В його обов'язки зокрема входило: забезпечення виконання будівельних, монтажних, ремонтно-будівельних, дорожньо-будівельних робіт відповідно до робочих креслень, проекту організації робіт, виробничого плану та нормативних документів; забезпечення безпечної роботи по всім видам робіт у зміні на об'єкті згідно з нарядом; першочергове усунення порушень охорони праці, шкідливих і небезпечних явищ; усунення виявлених небезпек і шкідливостей, порушень охорони праці та виробничої санітарії.

31 жовтня 2007 року ОСОБА_2  при виконанні робіт по влаштуванню траншеї І монтажу стічних труб на полігоні твердих побутових відходів, який розташований на землях Старолішнянської сільської Ради допустив порушення правил безпеки.

Згідно Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці   України № 15 від 26 січня 2005 року роботи по влаштуванню траншеї і монтажу стічних труб є роботами з підвищеною небезпекою, П.9.9, 9.17   «Будівельних норм і правил» передбачають, що риття котлованів і траншей з вертикальними стінками без кріплень допускається на глибині не більше 1,25м. (в супесях) і 1,5 м. (в суглинках і глинах) і перед

допуском працюючих в котловани і траншеї глибиною більше 1,3 м. слід перевірити стійкість відкосів чи кріплень стінок траншеї.

При цьому робітники ОСОБА_3 , ОСОБА_4  проводили роботи під керівництвом підсудного ОСОБА_2 . по монтажу стічних труб в траншеї глибиною-1,8м. без кріплень. Близько 15 години ЗО хвилин сталося відслоювання частини грунту правої стінки траншеї, яким притиснуло слюсаря-сантехніка ОСОБА_3  до лівої стінки траншеї. ОСОБА_3  отримав тілесні ушкодження у вигляді закритої травми грудної клітки з множинними переломами 2-12 ребер зправа та зліва по передньо-пахвинних лініях з розривом легень, під яких по дорозі в лікарню помер.

Допитаний в судовому засіданні з приводу інкримінованого йому обвинувачення підсудний ОСОБА_2  вину визнав повністю. Показав, що 31 жовтня 2007 року будучи майстром будівельних та монтажних робіт ТзОВ «Західбудпром» отримував і виконував наряд по влаштуванню траншеї і монтажу стічних труб на полігоні твердих побутових відходів м.Нововолинська. Визнає, що допустив роботи в траншеї глибиною 1,8м. без кріплень. Біля 16 години сталося відслоювання частини грунту правої стінки траншеї, який притиснув ОСОБА_3  до лівої стінки траншеї. Від отриманих тілесних ушкоджень робітник ОСОБА_3  по дорозі в лікарню помер. Свою вину взнає повністю, у вчиненому щиро кається.

У зв'язку з тим, що фактичні обставини справи ніким не оспорюються, сторони погодилися не досліджувати докази в судовому засіданні.

Дії підсудного ОСОБА_2  суд кваліфікує за ст. 272ч.2 КК України, як вчинення ним порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді смерті ОСОБА_3

В судовому засіданні встановлено, що порушення Правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою визначених п.п.9.9, 9.17 БНіП, допущених підсудним ОСОБА_2  31 жовтня 2007 року є в прямому причинному зв'язку з отриманням тілесних ушкоджень ОСОБА_3  від яких він помер.

Речові докази; документи (а.с.137) слід залишити в матеріалах справи. До обставин, які пом'якшують покарання  підсудного ОСОБА_2 , суд враховує його щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину.

Обставин, які обтяжують покарання суд в діях підсудного ОСОБА_2  не вбачає.

При призначенні покарання підсудному ОСОБА_2  суд враховує ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, тяжкість наслідків, що настали і дані про його особу, що він раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, правопорушень не вчиняв, позитивно характеризується за місцем попередньої роботи, має постійне місце проживання, що він здійснює догляд і утримує батька інваліда І групи, його сімейний стан, що є вдівцем, його вік і стан здоров'я, що потерпіла не наполягає на суворій міри покарання підсудного.

За таких обставин, суд вважає, що підсудному ОСОБА_2  необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових злочинів буде покарання у виді позбавлення волі в межах санкції закону за яким він притягується до кримінальної відповідальності з призначенням додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати керівні посади в будівельних організаціях.

Суд приходить до висновку, що виправлення підсудного ОСОБА_2  можливе без відбування основного покарання з випробуванням, застосувавши ст.75 КК України.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд,

засудив:

ОСОБА_2  визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 272 ч.2 КК України, призначивши покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки з позбавленням права обіймати керівні посади в будівельних організаціях всіх форм власності на строк 2 (два) роки.

На підставі ст.75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_2  від відбування основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку тривалістю 2 (два) роки не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки.

На підставі ст.76 КК України зобов'язати засудженого ОСОБА_2  повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зімну місця проживання.

Початок іспитового строку засудженому ОСОБА_2  обчислювати з моменту проголошення вироку.

Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_2  до набрання вироком законної сили, залишити попередню - підписку про невиїзд.

Речові докази: документи залишити в матеріалах кримінальної справи.

На вирок може бути подано апеляції до апеляційного суду Волинської області через суд м.Нововолинська протягом 15 діб з моменту його проголошення.


Головуючий    підпис

Згідно з оригіналом


Суддя                    С.П. Кратюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація